kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Бір айнымалысы бар те?сіздіктер ж?йесіне есептер шы?ару

Нажмите, чтобы узнать подробности

1. Саба?та бір айнымалысы бар те?сіздіктерді? ?асиеттерін пайдаланып, есептер шы?аруда т?сінік ?алыптастыра отырып о?ушыларды? білім да?дысын ?алыптастыру.

2. ?з бетінше ж?мыс ж?ргізуге да?дыландыру.

3. Есептер шы?ару барысында шапша?ды??а, ал?ырлы??а ж?не математика?а деген ?ызы?ушылы?ын дамыту.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Бір айнымалысы бар те?сіздіктер ж?йесіне есептер шы?ару»

15.10.2014

Сабақтың тақырыбы: Бір айнымалысы бар теңсіздіктер жүйесін

есептер шығару

Сабақтың мақсаты: Оқушыларға теңсіздіктер мен теңсіздіктерді

негізгі ережелерін үйретіп,есепте

шығару барысында қолдана білу бейімділіктері

мен біліктерін қалыптастыру

Үйге: № 134 --№136 (2 )

Көрнекілік: Интертақта,Үлестірмелі карточкалар



Сабақтың барысы:

I Ұйымдастыру

ІІ Үй тапсырмасын сұрау

№131, №132,№133 (2) А деңгей

№131

2)  = == х € ( 2;+ ∞ )

№132

2) === Х€ [ -3; 6,7 )

№133 2) x2 ≥ 4 = x2 – 4 ≥ 0 = ( x - 2)( x + 2) ≥ 0

(2- 5x )2 ≥ 16 4-20x + 25 x2 - 16 ≥0 25 x2 - 20x - 12 ≥0

25х2-20х-12=0

D= 400-4*25*(-12) = 400 + 1200 = 1600

Х1,2= х1===1 х2== -  х € ( - ∞; -2 ) U ( 2

III Пысықтау сұрақтары:

1.Теңсіздікті шешу дегеніміз не

2.Қандай теңсіздіктерді мәндес теңсіздіктер деп атайды?

3.Теңсіздіктің қасиеттері:

a)Егер теңсіздіктің екі бөлігіне де - - - - - - - - -

ә) Егер теңсіздіктің бір бөлігінен - - - - - - - - - - -

б) Егер теңсіздіктің екі бөлігіне де - - - - - - - - -

в) Егер теңсіздіктің екі бөлігіне де - - - - - - - - -

ІV Есептер шығару (Оқулықпен жұмыс )

А деңгей № 134(1,3), №135(1) В деңгей №136 (1,3 ).№137(1,3)

№134 1) x2 ≤ 9 (x+3(x -3 ) ≤ 0 (x+3(x -3 ) ≤ 0

(3x -5 )2 2 -30x + 24 3x2 -10x + 8 0

2-10х+8=0

D100-4*3*8100-964 Х1,2= х1=2 х2= 1

x+3(x -3 ) ≤ 0 х;2)

(x-2) (3x -4 ) 0



3) x2 ≤ 9 (x+3(x -3 ) ≤ 0 (x+3(x -3 ) ≤ 0 (x+3(x -3 ) ≤ 0

(x -7 )2 ≥ 9 x2 -14x + 49- 9 ≥ 0 x2 -14x + 40≥ 0 (x+10)(x -4 ) ≤ 0

x2 -14x + 40= 0

x1 +x2 = 14 x1=4

x1 * x2 = 40 x2 =10 xۯ

№136

1)  х

3)  х

Қорытынды

a)Үлестірмелі карточкалар (жазбаша)

   

 



ә)Карточкалар ( ауызша)





VI Бағалау

Бағаланған оқушылар: 1.Хамидуллин Мирас- 5

2.Нұржаубаев Нұрлыжан -4

3.Мұратбаева Гаухар -3

4.Сапарова Назерке -4

5.Ергенбаева Жаңылсын -3

6.Ажикулов Майрамғали -3

7.Сарбалин Руслан -4





VII Үйге тапсырма №134 --№137 ( 2 )














Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 9 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Бір айнымалысы бар те?сіздіктер ж?йесіне есептер шы?ару

Автор: Имамединова ?лмекен

Дата: 09.11.2015

Номер свидетельства: 250653


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства