kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ба?а.Саны.??ны.

Нажмите, чтобы узнать подробности

О?ушылар?а затты? ба?асын, санын, ??нын табу?а арнал?ан есептер шы?ару да?дысын ?алыптастыру.  салма?тау ж?не саралау, ?зіндік пікірін ?алыптастыру, ?зіні? пікірін ?абылдай білу м?дениетіне баулу. проблемалы? с?ра?тарды? шешімін табу ма?сатында?ы шы?армашылы? ж?мыстар ж?ргізуге жа?дай ту?ызу. 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ба?а.Саны.??ны.»

,

Сынып:

3 сынып

Пәні:

Математика

58

Сабақтың тақырыбы:

Бағасы, саны, құны

Сілтеме:

Математика Жалпы білім беретін 11 жылдық мектептің 3-сыныбына арналған оқулық. Алматыкітап баспасы 2014ж

Сабақтың мақсаты:

Жаңа есеп түрін шығару дағдысын қалыптастыру (баға, мөлшер, құн)

Күтілетін нәтиже

Пәндік нәтиже:

§ 8-бен 9-ға көбейту және бөлу кестесі туралы білімдерін бекиді; есептеу

§ дағдыларын жетіледі;

§ заттың бағасы, саны, құнын табуға арналған есептер шығару дағдыларын қалыптасады.

Жүйелі іс-әрекет нәтижесі: Проблемалық сұрақтардың шешімін табу мақсатындағы шығармашылық жұмыстар жүргізуге жағдай туғызу

Тұлғалық нәтиже: Салмақтау және саралау, өзіндік пікір қалыптастыру, өзінің пікірін қабылдай білу мәдениетіне баулу

Түйінді идеялар:

Материалды талдай отырып, күнделікті өмірмен байланыстырып, салыстыра біледі.

Тапсырма көздері:

Диалог әдісі арқылы бір-біріне сұрақтар қояды.

Топтық жұмыстар: хат жазу, өз ойын еркін жеткізу, сурет салу болжам айту, дәлелдеу.

Көрнекілік

Демонстрациялық материалдар, кестелер, суреттер

Қолданылған модульд

Оқыту мен оқудағы жаңа әдіс-тәсілдер, Сыни тұрғыдан ойлауды үйрету. Оқыту үшін және оқу үшін бағалау. Оқыту мен оқуда АКТ-ны пайдалану. Талантты және дарынды балаларды оқыту. Оқыту үшін және оқу үшін бағалау.

Кезең

Сабақта орындалатын іс — әрекеті

Оқыту әдісі

Бағалау

Оқу қызметіне ынталандыру.

Ұйымдастыру кезеңі.

Психологиялық дайындық (Әуен естіледі)

Топқа бөлу.

Сыныпта жағымды ахуал орнатылады

Оқу іс-әрекетіне қызығушылықты арттыру.

Осы сабақта тиісті көрсетілімдік материалдар (СБ-презентация пайдаланылады.

1-слайд

Ауызша есептеу.

1-топ: 8*8=64 64/8=8

2-топ: 9*9=81 81/9=9

3-топ: 8*9=72 9*8=64 72/8=9

Өрнектердің мәні табылғаннан кейін бүгінгі күннің тақырыбы ашылады.

Сыни тұрғысынан ойлау

Өзіндік тексеру

Білімдерін белсендіру

Бұл сабақта тиісті презентация қолданылады. Мұғалім оқушылардың «баға, «саны», «құн» деген тұрмыстық ұғымдарын анықтайды. Осы ұғымдарға есептер құрастырылады.

2-слайд

Сабақтың тақырыбы мен мақсаты хабарланады.

Келесі слайдтарда оқушылар өздері есеп шығара отырып құн, баға, мөлшерді (екі сан белгілі және бір сан белгісіз болғанда) қалай табуға болатыны туралы ереже(үшбұрышты пайдалану арқылы) тұжырымдайды

.

3-слайд

Бүгін дүкеннен зат сатып алуға байланысты есептер құрамыз және шығарамыз. Осыған сәйкес слайд қараймыз. Бір самсаның бағасы қандай? Неше самса сатып алынды? Барлық сатып алынған зат үшін қанша ақша төлеу керек?

3самса х 5тг = 15тг

Жауабы: 3 самсаға 15тг төлеу керек

Баға – бір заттың бағасы (Бір заттың қанша

тұратыны)
Сан – сол заттың саны. (Сатып алынған заттың

саны)
Құны – барлық затқа төленген ақша.

Оқыту мен оқуда АКТ-ны пайдалану


Дауыстап түсіндіру арқылы жаңа материалды алғаш бекіту





Қиындықтан шығу жобасын құру

4-слайд

№2

5-слайд

Бағасы

Саны

Құны

5 теңге

4

? 20 теңге

6

? 30 теңге

7

? 35 теңге


8

? 40 теңге

Сатып алған заттың ҚҰНЫН білу үшін,заттың БАҒАСЫН оның САНЫНА көбейту керек.

Қ = Б С

Оқыту мен оқудағы жаңа әдіс-тәсілдер

Бағдаршаммен бағалау

6-слайд

2-топ: №3

7-слайд

Бағасы

Саны

Құны

8 теңге

3

24 теңге

4

32 теңге

5

40 теңге

Сатып алынған тауардың САНЫН анықтау үшін, тауардың ҚҰНЫН оның БАҒАСЫНА бөлу керек.

С = Қ : Б

Оқыту мен оқудағы жаңа әдіс-тәсілдер

Бағдаршаммен бағалау

8-слайд

3-топ: №4

9-слайд

Бағасы

Саны

Құны

6 теңге

24 теңге


7 теңге

28 теңге


8 теңге

32 теңге


Сатып алынған тауардың БАҒАСЫН анықтау үшін тауардың ҚҰНЫН оның САНЫНА бөлу керек.

Б = Қ : С

Оқыту мен оқудағы жаңа әдіс-тәсілдер

Бағдаршаммен бағалау

Үлгі бойынша өзін-өзі тексеруге арналған өздік жұмыс

Бұл кезеңді ұйымдастыру үшін оқылатын есептер түрін құрастыруға және шығаруға арналған слайд ұсынылады.

10-слайд

Бағасы

Саны

Құны

5 теңге

?

30 теңге

? теңге

6

48 теңге

9 теңге

3

? теңге


1-топ

2-топ

3-топ

Өшіргіш бағасы-5тг

Құны-30тг

Саны-?

30/5=6

Жауабы саны 6

Қарындаштың саны-6

Құны-48тг

Бағасы-?

48/6=8

Жауабы: бағасы 8тг

Сызғыш бағасы-9тг

Саны-3

Құны-?

9*3=27

Жауабы: құны 27тг

С = Қ : Б

Б = Қ : С

Қ = Б ⋅ С


Өзара бағалау



Сергіту сәті

11-слайд

№1 500 теңгеге не сатып ала аласың?

торт-350тг+чупа-чупс28тг+пирог 90тг=

шырын-140тг+кәмпит-24тг+торт350тг=49тг

пирог-35тг+чупа-чупс-8тг+ труфель5тг=48тг

пирог-35тг+ кәмпит-4тг+ труфель5тг=44тг



Жаңа білімді бекіту, оны білім жүйесіне енгізу.

12-слайд

Логикалық тапсырма

Сырқы түрі ұқсас үш тиіннің бірі – жалған. Ол басқаларынан жеңіл. Дәріхана таразысымен бір рет өлшеу арқылы оны тауып алуға бола ма? (гіртас жоқ)

=

«Теңге туралы не білеміз?»

1-сұрақ: Қазақстан теңгесі қашан айналымға енді?

— Қазақстан Республикасының ұлттық валютасы. Қазақстан Республикасы Президентінің 1993 ж. 15 қарашадағы жарлығы бойынша айналысқа енгізілді.

2-сұрақ: теңгенің қандай банкноттары бар?

— Теңгенің 200, 500, 1000, 2000, 5000 және 10000 теңгелік банкноттары бар.

3-сұрақ: ұлттық валютамыздың авторлық тобының жетекшісі кім?

— Ұлттық валютамыздың дизайнын жасаушы авторлық топтың жетекшісі Тимур Сұлейменов болды.

Талантты және дарынды балаларды оқыту.



13-cлайд

Тірі сұрақтар

Аспаз: Бұрын балалар 120 теңгеге 1ғана бәліш алатын еді, қазір 2 бәліш алатын болды. Сонда бәліштің бағасы артты ма, кеміді ме? Неге?

Оқушы: Асханадағы прәндік 50 теңгеден 55 теңгеге өссе, менің 100 теңгеге алатын прәндігімнің саны арта ма, кеми ме? Неге?

Ата-ана: Мен балама асханаға жұмсағанға ақша беріп тұрамын. Баламның күнде алып жүрген тоқашы 5 теңгеге қымбаттаса, менің ендігі беретін ақшам артта ма, кеми ме? Неге?

Оқыту мен оқуда АКТ-ны пайдалану

Өзара бағалау

Әр топқа сұрақтар беріледі. Топ мүшелері ақылдаса отырып, жауап береді.

14-слайд

ҚР Президенті Н.Назарбаевтың Қазақстан халқына «Нұрлы жол — болашаққа бастар жол» Жолдауы

Іс-әрекетті қорытындылау

15-слайд

Іс-әрекетті қорытындылау — Не ерекше ұнады?

— Не білдің?

— Не түсініксіз болып қалды?

Оқыту үшін және оқу үшін бағалау.

Смайликтермен бағалау

Үйге тапсырма

Үй тапсырмасы:

№6

677-499=178

137+798=935

497+264=761

238+762=1000

297+379=676

1000-468=532

789+85=874

457+78=535

594+176=770

870-467=403

900-79=821

403-75=328

№7

Р=(5см8мм+3см3мм)*2=18см2мм



Қорытынды

Өзіндік бағалау





(Оқушының аты-жөні

Иә +, жоқ —

1. Заттың құнын табуды білемін


2. Заттың санын табуды білемін


3. Заттың бағасын табуды білемін


4. Дүкенге барағанда осы білімді пайдалана аламын


Оқушының бағасы


Мұғалімнің қорытынды бағасы

















Сабақтың тақырыбы: Баға.Саны.Құны.

Сабақтың мақсаты: Жаңа есеп түрін шығару дағдысын қалыптастыру (баға, мөлшер, құн)

Күтілетін нәтиже:Пәндік нәтиже:

8-бен 9-ға көбейту және бөлу кестесі туралы білімдерін бекиді; есептеу дағдыларын жетіледі;

заттың бағасы, саны, құнын табуға арналған есептер шығару дағдыларын қалыптасады.

Жүйелі іс-әрекет нәтижесі: Проблемалық сұрақтардың шешімін табу мақсатындағы шығармашылық жұмыстар жүргізуге

жағдай туғызу

Тұлғалық нәтиже: Салмақтау және саралау, өзіндік пікір қалыптастыру, өзінің пікірін қабылдай білу мәдениетіне баулу











Баға – бір заттың бағасы (Бір заттың қанша тұратыны)
Сан – сол заттың саны. (Сатып алынған заттың саны)
Құны – барлық затқа төленген ақша.













Математика 3 - сынып
Сабақтың тақырыбы: Бағасы. Саны. Құны.
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Оқушыларды бағасы, саны, құны ұғымдарымен таныстыру, осы шамалар арасындағы тәуелділікті меңгерту, суреттер және кестелердің көмегімен есептер құрастыруға үйрету.
Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеттерін дамыту, ауызша есептеу дағдыларын жетілдіру.
Тәрбиелік: Оқушылардың қызығушылығын ояту, берілген тапсырмаларды орындата отырып, оқушыларды белсенділікке, ұқыптылыққа, ұйымшылдыққа тәрбиелеу.
Сабақ типі: жаңа білімді енгізу
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақтың әдісі: топтық жұмыс, жеке жұмыс, ойын, шығармашылық
Көрнекілігі: интербелсенді тақта, кестелер, жұмбақтар

Барысы:
І. Ұйымдастыру бөлімі
Оқушылармен амандасып, зейіндерін сабаққа аудару.
ІІ. Қызығушылықты ояту.
Үш топқа бөлу. Топтар бір - бірін бағалайды.
«Екі жұлдыз, бір ұсыныс» бойынша бағалайтындықтарын ескерту.

ІІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
№10
(250 - 50) +120=320
800 -(350 - 300)=750
560+(200 - 160)=600
250 -(50+120)=80
(800 - 350)- 300=150
(560+200)- 160=600

№11
а=6 см
P=6+6+6+6=24 см =240 мм
в=4 см
Р=4+4+4+4=24 см=240 см

ІV. Еске түсіру, қайталау
1) Математикалық диктант.
4·8=32
56 - 35= 21
72: 9=8
49: 7=7
5·7=35
150+70=220

2) Ой қозғау.
1. Суретжұмбақ.
Дәптерге күннің жадын, тақырыпты жазу.
«Бағасы, саны, құны»
2. Ойын «Дүкен»
- Оқушылар бір зат сатып алу үшін қайда барасыздар?
- Дүкенде затты сатып алу үшін, не қажет?
- Неге көңіл аударасыз? (бағасына, санына, құнына)
Мысалы: 1 қаламның бағасы – 8 тг.
Саны - 3 қалам
Құны - 24 тг.
Мысалы: Бір бөлке нан – 50 теңге тұрады. Осындай 4 бөлке нан сатып алу үшін қанша ақша керек? (200 теңге)
Анықтама:
Баға – бір заттың бағасы (Бір заттың қанша тұратыны)
Сан – сол заттың саны. (Сатып алынған заттың саны)
Құны – барлық затқа төленген ақша.

№1. 500 теңгеге не сатып ала аласың?
Мұз кәмпит – 28 тг
Йогурт – 140 - тг
Шоколад – 15 тг
Кекс – 350 тг
Шырын – 140 тг
Конфет – 24 тг
Тәтті нан – 90 тг







Пәні : математика Сынып: 3 
Тақырыбы: Есептер шығару. Бағасы.Саны. Құны.


№ Сабақтың барысы Мұғалімнің іс-әрекеті
І. Білім алуға дайындық
Сабақтың басында оқушыларды сабаққа ынталандыру 
А) Психологиялық жағдай туғызу
Ә) Сабаққа дайындықтарын тексеру
Б) Бағалау тәртібімен таныстыру
Бағалау тәртібі: 
35-40 ұпай- «5»
30-34 ұпай- «4»
20-29ұпай- «3»
Рейтингілік жүйе. Гузеев әдісі: ұпаймен бағалау.
«5»-таза,қатесіз,толық жауап
«4» -таза,1 қате,1 түзету, «3»- 2 қате,1 түзету
Не білемін? Өткен білімдерін , үй жұмысын тексеру. 5 ұпай
ІІ. Білім алуға икемдеу

Бұрынғы білімдерін қорғау 

Көркем жазу жұмысы А)Бұрынғы білімді еске түсіре отырып алдағы білімді болжау
Б)Рефлексия Не білгіміз келеді? 2-9 –ға дейінгі сандарды көбейту, бөлу, есептер шығаруда қолдану, геометриялық фигуралардың ауданын, периметрін табу, үлес, т.б. 
Ендеше біз бүгін қандай тақырыппен танысамыз? Өткенді қайталау. 
Сабақтың тақырыбын анықтауға жағдай туғызу .Әр оқушы алдына мақсат қояды .(жеке, жұппен, топпен)
9872
ІІІ Жаңа білім алу
А) Жаңа білімді түсіндіру,берілген жаңа түсінікті еске ұстату, ұғындыруға жағдай жасау
Б)Берілген білімді түсіну, өзінше түсіндіру, болжам жасау 
Не білуіміз керек? 8-9-ға көбейту және бөлу, заттың бағасы,саны,құнын табуға арналған есептер шығара білуіміз керек.
Оқулықпен жұмыс:
1 тапсырма « Кім жылдам?» 7,8,9 –ға көбейту және бөлуді пысықтауға тапсырмалар орындау. 5 ұпай

Ү. Білімдерін қолдану
А) Жаңа білімді тәжірибеде,нақты жаңа жағдайда пайдалану

Б)Рефлексия

Сергіту сәті 2-есеп. Есепті шығару 5 ұпай 

35 теңге ? теңге
Шешуі: 35:5*8=56т. Жауабы. 8 дәптерге 56 теңге төленді.
Кесте құрастыра отырып шығару
Бағасы Саны Құны 

Бірдей 5 дәптер 35 теңге
8 дәптер ? теңге

3-есеп. Сурет және кесте бойынша есеп құрастыру, шығару.5ұпай

40теңге 72теңге 

Бағасы Саны Құны 

Бірдей 5 дәптер 40 теңге
? дәптер 72 теңге

4-есеп.Есепті шығар. 5ұпай
Бағасы Саны Құны 

Бірдей 9жәшік 54кг.
3 жәшік ?кг.

5-есеп.Есепті шығар 5 ұпай
Бағасы Саны Құны 

Бірдей 8 ыдыс 40л.
? ыдыс 30л.

6 –есеп. Гүлзардың периметрін табу 5 ұпай
Берілгені: 2. Ұзындығы-4м.
1.Ұзындығы-4м. Ені-6м.
Ені-4м. Р-?м
Р-?м. Шешуі: Р=4м+6м+4м+6м
Шешуі: Р=4м+4м+4м+4м Р=20м
Р=16м. 
Жауабы: Гүлзардың Р=16м, 20м-ге тең
3 Ұзындығы-7м. Ұзындығы-5м. 5 ұпай
Ені-2м. Ені-3м.
Р-?м Р-?м
Шешуі: Р=7м+2м+7м+2м Шешуі: Р=5м+3м+5м+3м
Р=18м. Р=16м

Жауабы: Гүлзардың Р=18м, 16м-ге тең

ҮІ Білімдерін бекіту
А)Алған білімді жіктеу, саралау,ең негізгісін бөліп ала білу, қорытынды жасау

Үйге тапсырма 
Б)Рефлексия 8 тапсырма: Шығармашылық деңгейлерін тексеру. 5 ұпай
Суретте қанша үшбұрыш және төртбұрыш бар.

Біз не білдік? Сабақты қорытындылау , бекіту. Оқушылардың жауаптарын тыңдау, дәлелдету.
Үйге №7 тапсырма. Амалдардың орындалу тәртібі .
ҮІ Баға.Сын.Пайымдау.
А)Өзін-өзі, басқаны бағалай білу, сын айту,жаңа білімнің құндылығын,керектігін анықтау 
Б) Рефлексия

Сабаққа белсенді қатысқан оқушыларды атау, мадақтау, Сабаққа белсенді қатысып отырған оқушылардың ұпайларын санату арқылы бағалау.
Оқушылаға өздеріне өздері, жанындағы оқушы жауабына баға бергізіп үйрету.







 Баға ,сан,құн шамалары  арасындағы тәуелділік.

Сабақтың тақырыбы: Баға ,сан,құн шамалары  арасындағы тәуелділік

Мақсаты:а) оқушылардың  алдыңғы  сабақтардан  алған  білімдеріне сүйене  отырып, баға, сан ,құн шамалары  арасындағы  тәуелділікті түсіндіру, «баға», «сан», «құн»,«тәуелділік »  сөздеріне  түсінік  беру,тапсырмалар орындату арқылы  білімдерін толықтыра  түсу.

ә) ізденушілік  қабілеттерін жетілдіру, ой ұшқырлығын дамыту.

б) Пәнге  деген  қызығушылығын  арттыру

Көрнекілігі:интерактивті  тақта, кестелер, суреттер

Әдісі:түсіндіру, топпен  жұмыс, семантикалық  карта, сәйкестендіру  тесті

Түрі:  жаңа  сабақ

Сабақтың  барысы: І.Ұйымдастыру  кезеңі

  1. Психологиялық  дайындық

  Оқып, білім аламыз,

  Біз  көңілді  баламыз.

  Математика пәнінде

  Тапқыр, алғыр  боламыз.

2) Қызығушылығын ояту

       «Иә»  «Жоқ»  ойыны

-Қазақстан  бес  мемлекетпен шектесе ме?

-Барлық қабырғалары бірдей фигура  төртбұрыш  бола ма?

-Екі жағынан  тұйықталған  сызық  кесінді  деп  атала  ма?

-Фигураның  барлық қабырғасының қосындысы,оның периметрі  ме?

-Бәйтерек  Алматыда орналасқан ба?

-Тік  төртбұрыштың қарама қарсы қабырғалары  тең  бе?

-2 тәулікте 50 сағат бар десем, дұрыс  бола  ма?

-Ұлттық  валютамыз- теңге.

-1 желтоқсан  Тәуелсіздік күні ме?

-Дауысты дыбыстар үшке бөлінеді  десем, дұрыс  па?

-Төл теңгемізге 25 жыл  болды ма?

3) Артық  болмас  білгенің  ( оқушылардан  басқа мемлекеттердің  ақша  өлшемдері туралы  сұрау)

Сәйкестендіру  тесті

АҚШ                               

Германия                        доллар

Қытай                              рупи

Жапония                         рубль

Үндістан                          юань

Франция                         йена

Ресей                               евро

Италия                             лира

Түркия                    

ІІ.Өткенді пысықтау

Ойлан  да , орнына  қой. Семантикалық карта

1 кг банан-350 тг           1кг қарбыз- 60 тг       2кг печенье- 320 тг  1 дәптер- 20тг

2кг-?тг                             5 кг-? Тг                     1кг-?тг                         6 дәптер-? тг

Бағасы

Саны

Құны

Сергіту  сәті

  «Сөз  тапқан» ойыны   Әріптерді  сөйлету

Таңдалынатын  әріптер: А,Б,Қ,Т,С.

Сұрақтар: А                                                                          Қ

-Ауа райы  қандай?                                                     -Ұлтың  кім?                                      

-Қай  қалада болдың?                                                 -Ана  тілің?

-Отаныңның  астанасы қай  қала?                             -Қай  елде тұрасың?

-Қай  мектепте оқисың?                                             -Математика  амалы

-Математика амалы                                                    -Қаланың  аты                  

-Таудың етегінде орналасқан  қала ?                        -Есту  мүшесі

-Аң патшасы                                                                -Желмен  көшетін  өсімдік

-Адамдар сияқты тісі  ауыратын  аң?                        -Су  көлігі                 

-Сыныптастарыңа не тілейсің?                                  -Көпшілікке тілейтінің

ІІІ.Жаңа  сабақ

Тақтадан әртүрлі заттарды  бағасымен  шығарып  қоямын. Оқулықтағы  1-3 тапсырмалар  бойынша  түсіндіремін.

Бағасы

Саны

Құны

2 тг

4

8 тг

? тг

3

6 тг

2 тг

6

12 тг

ІY. Сөздік  жұмысы

 «Баға»- заттың құны,нарқы

  «Сан»- белгілі  бір  заттың, құбылыстың  есеп  мөлшері

  «Құн»-белгілі бір  затқа  тән  баға, ақы..

 «Тәуелділік» сөзінің  мағынасы- тәуелді  болушылық, бағыныштылық

Баға       Сан         Құн

 Y.Мағынаны  тану. 4-тапсырма бойынша  кестені  толтыру

5.Сурет бойынша  есеп  құрасыру    Нұсқаулықты  сөйлет

  1. 40 тг- 2 дәптер                   60 тг- 3 дәптер

?- тг                                      1 дәптер-? Тг

6. Амалдарды  орындау

Бұл тапсырма  ойын  арқылы  орындалады. Есепке жүйрік  балалар  анықталады.

 

7 сағ *10



50*4*2+800



80см*4



60*7+3*20



792-40*10+8



8 мин*10


Тауға  кім  бұрын  шығады? Топпен  жұмыс

YІ.Амалдар  еліне  саяхат

     8. Тура  теңдік  шығу  үшін  «+»,  «-» таңбаларын  және жақшаларды  қой

46  9   5 =    50                                39    8    53  =    100

91   9   32=   68                               65    6     2  =      69 

9. Теңдеулерді  шеш

89+ х  = 134                          х-29   = 161                       х+100 =137    

10.Неше  тік  төртбұрыш  бар  екенін  анықтау. Периметрін  табу

 1) 6см+1см+6см+1см =14см          2) (6см+1см )*2 =14 см         

   YІІ.Ұшқыр  ой  алға  жетелейді. ( логика  әлемінде)

1)Екі  адам 2 сағат  шахмат ойнады. Бір  адам неше сағат  ойнады?

2)Есік  алдында  бірнеше қозы, лақ  жүр.Олардың  аяқтарының  саны - 24. Неше төл бар?

3)Үш  қыз  мерекелік үстелге 6 самса сатып  алуға  келісті. Біріншісі 2 самса, екіншісі 4 самса  алды, ал  үшіншісі  самсалардың орнына 180 теңге   ақша  қосты. Егер  барлық самсалардың бағасы  бірдей  болса, қыздар  ақшаны  қалай  бөліп  алады?

YІІІ. Қорытынды

1)Кесте  арқылы  жаңа  сабақты  қорытындылау

Бағасы

Саны

Құны

?тг

3

9тг

3тг

4

12тг

70тг

4

?тг

?

3

300тг

 

YІІІ.Үйге  тапсырма

ІХ.Бағалау.Сабақта  белсенділік танытқан оқушыларды мадақтау, бағалау






Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 3 класс

Скачать
Ба?а.Саны.??ны.

Автор: Гайсина Гулсара Амангельдиевна

Дата: 27.02.2016

Номер свидетельства: 299857


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства