kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ашық сабақ: Рационал сандарды азайту. Координаталық түзудегі кесіндінің ұзындығы.

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сабақтың мақсаттары:
              Білімділік: Рационал сандарды азайту ережесін беріп, рационал сандарды азайту біліктілігін қалыптастыру.
              Дамытушылық: Оқушылардың логикалық ойлау қабілеттерін, білім, білік дағдыларын дамыта отырып, интеллектуальдық қалыптастыру, математикаға деген қызығушылығын арттыру.
            Тәрбиелік: Оқушыларды өзін-өзі бағалауға, ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа,  өз мүмкіндіктерге  сенуге, үлкен жетістікке ұмытылуға тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ
Сабақтың әдісі: түсіндірмелі, сұрақ – жұмыс, есептер шығару,тест,
Сабақтың барысы:     І Ұйымдастыру кезеңі:
    1) «Алғашқы қадам» (үй тапсырмасын тексеру)
    2) «Ойлы болсаң,озып көр »(сұрақ-жауап)
    3)Жаңа сабақ.  а) Рационал сандарды азайту.
                              б) Сабақтың мақсатымен таныстыру.
                              в)  Есептер шығару.
     4) «Білімнің –ұшар қанаты»(оқулықпен жұмыс)
     5) «Сергіту сәті» (жұмбақтар, мақалдар)
     6) «Шешуші сәт» (тест тапсырмасы)
     7) Қорытындылау,мадақтау,бағалау.
     8) Рефлексия.
     9) Үйге тапсырма.

 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ашық сабақ: Рационал сандарды азайту. Координаталық түзудегі кесіндінің ұзындығы.»


Сабақтың тақырыбы:
Рационал сандарды азайту. Координаталық түзудегі кесіндінің ұзындығы.
Сабақтың мақсаттары:
Білімділік: Рационал сандарды азайту ережесін беріп, рационал сандарды азайту біліктілігін қалыптастыру.
Дамытушылық: Оқушылардың логикалық ойлау қабілеттерін, білім, білік дағдыларын дамыта отырып, интеллектуальдық қалыптастыру, математикаға деген қызығушылығын арттыру.
Тәрбиелік: Оқушыларды өзін-өзі бағалауға, ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа, өз мүмкіндіктерге сенуге, үлкен жетістікке ұмытылуға тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ
Сабақтың әдісі: түсіндірмелі, сұрақ – жұмыс, есептер шығару,тест,
Сабақтың барысы: І Ұйымдастыру кезеңі:
1) «Алғашқы қадам» (үй тапсырмасын тексеру)
2) «Ойлы болсаң,озып көр »(сұрақ-жауап)
3)Жаңа сабақ. а) Рационал сандарды азайту.
б) Сабақтың мақсатымен таныстыру.
в) Есептер шығару.
4) «Білімнің –ұшар қанаты»(оқулықпен жұмыс)
5) «Сергіту сәті» (жұмбақтар, мақалдар)
6) «Шешуші сәт» (тест тапсырмасы)
7) Қорытындылау,мадақтау,бағалау.
8) Рефлексия.
9) Үйге тапсырма.
Сабағымызды бастау үшін сынып оқушыларын 3-топқа бөлінеді.
Олар: «Оң сандар», «Теріс сандар», «Қарама-қарсы сандар» топтары.
Жұмыстың барысы. 3- (+7) = 3+(-7) = -4
- Бір саннан екінші санды азайту үшін,азайғышқа азайтқышқа қарама-қарсы санды қосу керек. а - (+в) =а+(-в)
Координаталық түзудегі кесіндінің ұзындығын табу үшін, оның он жақ шеткі нүктесінің координатасынан сол жақ шеткі нүктеінің координатасын азайту керек.
Есептер шығару «Білімнің –ұшар қанаты»(оқулықпен жұмыс) №519, 520, 524
«Сергіту сәті» Математикалық жұмбақтар мен мақал –мәтелтер.
Логикалық сұрақтар:
-
Егер тырна бір аяғымен тұрса 3 кг болады, ал егер екі аяғымен тұрса,оның салмағы қанша? (3кг)
-
Үстел беті төртбұрышты, оның бір бұрышын арамен кесіп алсақ неше бұрыш қалады? - Төрт қойдың неше аяғы бар? (16 аяқ)
-
Наурыз тойы кезі. Ат жарысы өтуде. Үш пар ат 60км шауып өтсе, әр ат неше км-ден шабады? (60 кг)
Теріс сандар» тобына математикалық  жұмбақтар шешу.
1. Нәрселерді санағанда,
Керек ол бізге ауадай
Айтыңдаршы бұл қандай сан
Жан-жағыңа қарамай                                 (Натурал сан)
2. Бүтін сан, бөлшек сан
Барлығы да бар онда
Бұл қандай сан айтыңдаршы
Оң, теріс сан бәрі сонда                            (Рационал сан)
3. Алды –артымыз шексіз де,
Жете алмайсың біздерге.
Сәуле менен кесінді,
Шыққан тегін білсе де. (Түзу)
4. Бірдей санды, бірнеше рет
Көбейтуден тұрады.
Егер оны ықшамдасаң,
Қандай атау болады.                                 (Дәреже)
5. Алма ағашта бес алма,
Қандай тәтті жесе алма,
Бесеуінде жеп қойсам,
Қалады онда неше алма?                         (0)
«Қарама-қарсы сандар» тобына мақал-мәтел жалғасын табу.
1. Білікті бірді жығады,
Білімді мыңды жығады.
2. Бір кісі қазған құдықтан
Мың кісі су ішеді.
3. Айдағаның бес ешкі
Ысқырығың жер жарады.
4. Елу жылда ел жаңа
5. Бір тал ексең, он тал ек.
«Шешуші сәт» (тест тапсырмасы) 3,8 + х = - 2,7; х+(-5)=2; х+11=-4

Қорытындылау: Бір саннан екінші санды азайту үшін, азайғышқа азайтқышқа қарама-қарсы санды қосу керек:
Мына теңдікті түсіндіріңдер 8=14913 Жауабы:(1-4+9-1-3 )

Рефлексия
- Бүгінгі сабақта не білдің,не үйрендің?
- Өзіңді – өзің қалай бағалайсың?

- барлық тапсырманы өзім дұрыс орындадым
- кей тапсырмада қате жібердім
- тапсырманы орындау маған қиын болды
Бағалау
Үй тапсырмасы № 521,522,



Рационал сандарды азайтуда топтық жұмыстар кезеңі













Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 6 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Ашық сабақ: Рационал сандарды азайту. Координаталық түзудегі кесіндінің ұзындығы.

Автор: Шалбаева Дильдахан Сейдиловна

Дата: 04.01.2017

Номер свидетельства: 375225
