Саба?ты? ма?саты:?тілген та?ырып бойынша ?ш та?балы сандарды бір - біріне ?осу ж?не азайту бойынша ме?гергендерін аны?тай отырып,жылдам есептеу да?дыларын ?алыптастыру.
Просмотр содержимого документа
«Ашы? саба?:жазбаша ?осу ж?не азайту»
Математика 5.12.2015.
Сабақтың тақырыбы: Жазбаша қосу және азайту
Сабақтың мақсаты: Өтілген тақырып бойынша үш таңбалы сандарды бір – біріне қосу және азайту бойынша меңгергендерін анықтай отырып, жылдам есептеу дағдыларын қалыптастыру.
Күтілетін нәтиже: Оқушылар үш таңбалы сандарды жазбаша қосып, азайта алады.Жылдам есептеу қабілеттері дамиды.
I.Ұйымдастыру кезеңі -оқушылардың назарын сабаққа аудару А) психологиялық даярлық Кел балалар ойнайық, Ойнайық та ойлайық . Қандай есеп болса да , Шешпей оны қоймайық!
Топқа бөлу:түстер бойынша бөліну
1 – Ақылдылар-
2 – Білгіштер –
3 – Тапқыштар - II.Үй тапсырмасын тексеру
- №6 есеп ,115 – бет Миға шабуыл «Қар жауар» ойыны. Ұлпа қарда жиналған тапсырмалар: 1.х* 50=250,х-тің мәні нешеге тең? 2.Үш таңбалы санды ата? 3. 325 + 325= 4.1000 - 500 ═ 5. 550+450═
III.Мағынаны тану №1 есеп жазбаша.9,5,0 сандарынан үш таңбалы сандар құрастыру 905,950,509,590. №2 есеп жазбаша.Амалдарды орындау 1 – топ: (608 – 134) + (237 – 194) ═517 2 – топ: ( 487 – 334) +(756 -481) ═428 3 – топ: 805 – (234 +358 ) +198 ═ 411 №3 есеп жазбаша.Теңдеулерді шешу. 1-топ: 465 + х ═ 1000 2-топ: 1000 – х ═ 465 3-топ: х – 535 ═465 Х ═ 535 х ═535 х ═1000
№4 есеп жазабаша.Есепті шығару.
Көгілдір – 78
Қызғылт – 89 300 л
Сарғыш - ?
Ш: 300 – (78 +89 )═133 л
Ж: Сарғыш - 133 л
Сергіту сәті
№ 5 есеп жазбаша.Тіктөртбұрыштың ауданы мен периметрін табу.
4см
2 см Р═(4 см+2 см) ∙2═12 см, 4*2+2*2=12 см,4+2+4+2=12см
S= 4 см ∙ 2 см ═ 8 см 2
IV.Қорыту.
Постермен жұмыс:
V.Бекіту.Сәйкестендіру тесті
Логикалық тапсырмалар:1.Екі ада шахматты 2сағат ойнады.Бір ада неше сағат ойнады. 2.Дүйсенбіден кейін 3 күннен кейін қай күн келеді.
Тал басында тізіліп, 25 асықтың үшеуін
50 жапырақ тұр еді Досым сұрап алды
Жел соқты да үзіліп, Айтшы сонда нешеуі,
Ұшып кетті бесеуі Өз қолыңда қалады?
Қалды талдың басында нешеуі?
VI.Бағалау.Топ басшылары арнайы текшенің көмегімен өз тобының балаларын бағалайды.