|   Пән: Алгебра, 9-сынып   |    Күні:5.11.14   |  
  |   Тақырыбы:   |    Арифметикалық прогрессияның алғашқы п мүшесінің қосындысының формуласы   |  
  |   Мақсаты:     |    Арифметикалық прогрессияның алғашқы п мүшесінің қосындысының формуласын есептер шығаруда қолдана білу   |  
  |   Күтілетін нәтиже   |    Формулалар дұрыс қолдана білуге үйренеді, есептерді қатесіз шығаруға дағдыланады   |  
  |   Керекті жабдықтар   |    ресурстар, оқулық, интерактивті тақта, түрлі түсті стикерлер, бағалау парағы, жинақ экраны.   |  
  |   Сабақ кезеңдері   |    Мұғалім әрекеті   |    Оқушы әрекеті   |  
  |   Кіріспе   |    Оқушылармен амандасу. Психологиялық дайындық.    топқа бөлу: көк, жасыл, қызыл     |    Мұғаліммен амандасады.  Топтарға бөлінеді.   (2 минут)   |  
  |   Тұсаукесер   |    Сабақтың тақырыбы мен мақсаты таныстырылады.    Сабақ үстінде қолданылатын әдіс-тәсілдер мен бағалау түрлері айтылады. (1 минут)     |    Оқушылар өздерінің ұсыныстарын айтады. (2 минут)   |  
  |   Негізгі бөлім   |    Миға шабуыл.    11 –ағылшынша алғашқы әрпін ал  6 - ағылшынша соңғы әрпін ал  Р - ағылшынша алғашқы әрпін ал  1 - ағылшынша алғашқы әрпін ал  Ехро-2017.    Не үшін керек ехро?    Клип көру   |    Нақты деректермен жұмыс жасайды.  5 мин   |  
  |    І - ТОП Қатені табыңдар: (1 балл)   ІІ – ТОП - Сәйкестендір(1 балл)   ІІІ – ТОП – арифметкалық прогрессия анықта(1 балл)   |    Нақты деректермен жұмыс жасайды  7 мин   |  
  |   І - ТОП    а1 = 1, d = 3 екені.    S2, S3, S4, S5, S6 =? 5+12+22+35+51=125   (5 балл)  ІІ – ТОП  а1 =6, d = 3  S2, S3, S4, S5, S6 =? 15.27.42.60.81=225(5 балл)  ІІІ – ТОП   а1 = -1, d = 2   S2, S3, S4, S5, S6 =?  0+3+8+15+24=50     |    Мәтінмен жұмыс жасайды.  Өзара достық қарым-қатынас құра отырып, бірігіп есептер шығарады.  10 мин   |  
  |   1 топ. Еркіннің ата-анасы туған күніне ұялы телефонын жаңартып сатып беруді ұйғарды . Ол үшін олар бірінші айда 650 теңге, ал келесі айларда алдыңғы айдан 50 теңгеге артық ақша жинап отырды. Еркіннің ата-анасы 10 айдан кейін қанша ақша жинайды?   (10 балл)  ІІ – ТОП  Жаңаөзеннен Шымкентке мұнайы бар поезд бағытталды. 1-ші цистернада 4 тонна мұнай,2-ші цистернада 9 тонна,3-ші де 14 тонна....п-ші цистернада 304 тонна мұнай бар. Цистернаның реттік нөмірін анықтаңыз. N=61    ІІІ – ТОП                              Дүниежүзілік «Кенгуру – математика для всех» интеллектуалдық ойынында жергілікті ұйымдастыру комитетіне мектеп атынан сұраныс берілу керек. Бірінші күні берілген мерзімнен кейін сұранысты 5 мектеп берді, екінші күні -7 мектеп, үшінші күні-9 мектеп…Неше күннен кейін ұйымдастыру комитетіне 60 сұраныс түседі (егер берілген заңдылық бұзылмаса)?    Неше сұраныс соңғы күні түседі? 6 және 15       |    Топқа берілген тапсырманы орындау барысында бірлесіп шығармашылықпен жұмыс атқарады, өз пікірін еркін білдіреді.  10 мин   |  
     Рефлексия. Жеке басымның жұмысымның нәтижесі деп мен төмендегіні есептеймін:       А. Теорияны түсіндім.   В. Есептер шығаруды ұйрендім.   С. Өткен тақырыптарды қайталап өттім.    Сабақ үстінде есеп шығарғанда өздеріне не жетіспеді деп ойлайсындар       А. Білім. Б. Уақыт С Есептерді жақсы шығардым.    Сіздерге сабақ үстіндегі қиыншылықтарды жеңуге кім көмек жасады?     А. Сыныптастар. Б. Мұғалім .С. Оқулық.                 |    Тұжырым жасай білуге дағдыланады.  3 мин   |  
  |   Қорытынды   |    Сабақты бағалау  Топты және оқушыны бағалау       |    Оқушылар өз пікірін еркін білдіреді.  5 мин   |  
  |   Үйге тапсырма   |    Тақырыптық есепке дайындалу   |    Үй тапсырмасын күнделікке жазады.   |  
 
  Уақыт қалса. 