kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Арифметикалы? прогрессияны? ал?аш?ы n м?шесіні? ?осындысы

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?ты? ма?саты:
Білімділігі: Арифметикалы? прогрессияны? ал?аш?ы n  м?шесіні? ?осындысы формуласымен таныстыру.
Дамытушылы?ы: О?ушыларды? ойлау ж?йелігін ж?не с?ра?тар?а на?ты жауап беруге, тез шешім ?абулдау?а ?йрету.
Т?рбиелілігі: Арифметикалы? прогрессияны?  ал?аш?ы n  м?шесіні? ?осындысы табу?а байланысты есептер шы?ару ар?ылы тал?амдарын арттыру, іздену, ба?ылау ар?ылы о?ушылады? д?ние танымын ?абілеттерін ?алыптастыру

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Арифметикалы? прогрессияны? ал?аш?ы n м?шесіні? ?осындысы»

Сабақтың тақырыбы: Арифметикалық прогрессияның алғашқы n мүшесінің

қосындысы

Сабақтың мақсаты:
Білімділігі: Арифметикалық прогрессияның алғашқы n мүшесінің қосындысы формуласымен таныстыру.
Дамытушылығы: Оқушылардың ойлау жүйелігін және сұрақтарға нақты жауап беруге, тез шешім қабулдауға үйрету.
Тәрбиелілігі: Арифметикалық прогрессияның алғашқы n мүшесінің қосындысы табуға байланысты есептер шығару арқылы талғамдарын арттыру, іздену, бақылау арқылы оқушыладың дүние танымын қабілеттерін қалыптастыру.

Сабақтың түрі: Дәстүрлі сабақ.
Әдіс - тәсілдері: Интерактивті мультимедиялық оқыту, практикалық іздену, ой қозғау, деңгейлеп - саралап оқыту.
Сабақтың көрнекілігі: Электрондық оқулық, интерактивті тақта, презентация, бағалау парағы. Үлестірмелі тапсырмалар.

Сабақтың барысы:
1. Ұйымдастыру кезеңі:
а) Сынып оқушыларының зейінін жинақтап, сабаққа ынтасын аудару.
ә) Сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстыру.
2. Тірек сызба бойынша формулаларды қайталау. Формулалардың оң жағы мен сол жағын интерактивті тақтаның көмегімен сәйкестендіру.
3. Алгебралық тренажер. Дәптермен жұмыс. Түрлендіру есептерінің кейбір шығару жолдары.
Есепті шығарудың рационал әдісін таңдау.

Оқулықпен жұмыс. №190 – №195

Тест тапсырмалары.

1) а2 + а9 = 20 арифметикалық прогрессиясының а5 = 9 тең болса, алғашқы он мүшесінің қосындысын табыңыз:

A) 100

B) 101

C) 90

D) 99

E) 110

{ Дұрыс жауап }= А


2)Егер а6 + а9 + а12 + а15 = 20 болса, арифметикалық прогрессиясының алғашқы жиырмасыншы мүшесінің қосындысын табыңыз.

A) 10

B) 20

C) 50

D) 100

E) 110

{ Дұрыс жауап}= Д


3) Егер S4 = -28, S6 = 58 тең болса, S16 мәні

A) S16 =1480

B) S16 = 1588

C) S16 = 1688

D) S16 = 1489

E) S16 = 1488

{ Дұрыс жауап}= Е


4) Егер а5=8,7 және а8=12,3 болса, d және а1-ді табыңыз:

A) d=1,6, a1=2,3

B) d=3,6, a1= –5,7

C) d=1,2, a1=3,9

D) d=1,4, a1=3,1

E) d=1,3, a1=2,9

{Дұрыс жауап }=C


5) Арифметикалық прогрессияда а3=7,5 , а7=14,3 болса, d мен а1-ді мүшесін табыңыз:


A) d=6,8, a1= –6,1

B) d=3,4, a1=0,7

C) d=1,7, a1=4,1

D) d=1,4, a1=4,7

E) d=1,6, a1=4,7

{ Дұрыс жауап }=C


Қорытынды. Семантикалық картаны толтыру.

Бағалау. Бағалау критерийлері бойынша баға көю.

Үйге тапсырма. №199 – №201




































Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 8 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Арифметикалы? прогрессияны? ал?аш?ы n м?шесіні? ?осындысы

Автор: Аккуланова Багдат Букенбаевна

Дата: 23.11.2015

Номер свидетельства: 256997


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства