Сабақтың тақырыбы:Арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттерін пайдаланып есептер шығару.
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Арифметикалық квадрат түбірлер мен оның қасиеттері туралы білімдерін тереңдету.Осы қасиеттерді есеп шығаруда қолдануды үйрену.
Дамытушылық : Ойлау және есте сақтау қабілетін арттыру, шығармашылық ізденісін дамыту.
Тәрбиелік: Оқушының пәнге деген қызығушылығын арттырып,сабаққа өз еркімен белсене араласуы,білімдерін көрсете алуына ықпал ету,өзін-өзі басқарып білімін тиянақтай білуге тәрбиелеу.
Сабақтың типі: Білімді тиянақтау сабағы.
Сабақтың түрі: Аралас сабақ.
Сабақтың әдісі: СТО стратегиялары, деңгейлік тапсырмалар, сұрақ-жауап,
топпен жұмыс әдістері.
Сабақтың көрнекілігі: Маркер тақта, карточкалар,бағалау парағы, тест тапсырмалары.
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру .
Математикалық диктант.
Білімді жан-жақты тексеру.
(сөзжұмбақ шешу)
IΥ. Бекіту жаттығулары: «Еске түсір », «Кім жылдам ? », атты топтық жарыс – ойын түрінде жүргізіледі.
Υ.Үйге тапсырма. №87, №88
ΥI.Бағалау. Әр топ өз мүшесінің білімін бағалайды.
ΥII.Сабақты қорытындылау. Нені үйрендік ? Не білгім келеді ? Сабақтан алған әсерің ?
Жеңімпаз топ анықталады.
І.Ұйымдастыру
а) Сабаққа әзірлікті бақылау;
ә) Мағынаны ажырату.
Сабақтың мақсатымен таныстыру.Сабақтың әр кезеңінде топ жетекшісінің көмегі арқылы оқушылардың жауабын есепке алып отыру.Бағалау парағын пайдалану.
ІІ.Математикалық диктант.
ІІІ. Білімді жан-жақты тексеру.
(сөзжұмбақ шешу)
16 санының түбірі төрт
25 санының түбірі бес
64 санының түбірі сегіз
900 санының түбірі отыз
Түбірдің қасиеттерін пайдаланып өрнектің мәнін тап.
№1.
№2.
IΥ. Бекіту жаттығулары: «Еске түсір » атты топтық жарыс – ойын түрінде жүргізіледі.
«Кім жылдам ? »
Көбейткішті түбір белгісінің алдына шығар.
Көбейткішті түбір белгісінің ішіне енгіз.
Құпия сөзді тап.
(математика ми гимнастикасы)
I деңгей.
II деңгей.
III деңгей.
Υ.Үйге тапсырма. №87, №88
ΥI.Бағалау. Әр топ өз мүшесінің білімін бағалайды.
ΥII.Сабақты қорытындылау. Нені үйрендік ? Не білгім келеді ? Сабақтан алған әсерің ?