4ә сынып. | математика | 10 .03.14 | Кабаева. А |
Тақырыбы. | |
Мақсаты. | Арифметикалық амалдардың есептеу тәсілдерін , көбейту және бөлу тәсілдерін пайдаланып, сандарды бөлу, көбейту амалының мағынасын түсіндіре отырып логикалық ойлауын, математикалық тілін жетілдіру, есептеуге дағдыландыру, өздігінен жұмыс істеуге, ой өрісін, есте сақтау қабілетін дамыту. Үш таңбалы санды көп таңбалы санға бөлуді үйрету. |
Күтілетін нәтиже | Жаңа материалдармен танысады. Көп таңбалы сандарды көбейту және бөлу тәсілдерін . қолданады. Нөлдер жағдайындағы бөлуді үйренеді. Нүктелерді оқиды. Арифметикалық қасиеттерді пайдаланады. |
Сабақ кезеңдері. |
|
Білім | Тапсырма | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Модуль | Ресурс |
Білу ( 5мин) | Арифметикалық амалдардың қасиеттерін және сандарды көбейту және бөлу тәсілдерін пысықтайды сандарды бөліп үйренеді, өз бетімен жұмыс жасайды. | Сәлемдеседі,назарларын Сабаққа аударады, оқушыларды топқа бөледі, бағалау парақтарын таратады,сұрақтар береді, үй жұмысын тексереді. | Сәлемдесіп оқу құралдарын дайындайды, топқа бөлінеді,үй жұмыстарын талқылайды, есептерді шығарады. | Топтық жұмыс, Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. | Тақта, плакат, стикерлер, оқулық |
Түсіну 5мин | Өз бетімен жұмыс жасай білу, ой өрісін дамытады, бір бірімен бірігіп орындайды | Топсырмалар береді, түсіндіреді, бағыт береді.№ 1,2 есептер | Бір біріне түсіндіреді, орындайды. | Топтық жұмыс Сыни тұрғыдан ойланады. | Оқулық, дәптерге орындайды 73- беттері |
Қолдану 30 мин | Бөлу тәсілдеріне берілген есептерді орындау. | Сыныптағы кейбір оқушылармен жеке жұмыс жүргізіледі, тақтада есеп шығартылады. | Есептерді шығарады, бөлу көбейту, есептері,бір біріне көмектеседі.№3,4,5 | Жеке жұмыс, жас ерекшеліктеріне қарай оқыту қолданылады. | Оқулық, 74-- беттері |
Талдау 5 мин | Арифметика туралы білгендерін ортаға салып талдайды. | Тапсырма береді. | Есепте ойлан тап..№6 Кім тапқыр. | Топта жұмыс жасайды,көшбасшылық айқындалады | Кестелерді қайталайды. |
Жинақтау 1 мин | Өтілген сабақ туралы өз ойларын жаздыру | Оқушымен кері байланыс орнатады. | Рефлекция жазады, мұғалімге береді. | Жеке жұмыс | Стикерге жазып, өз ойын жеткізу. |
Бағалау 2мин | Өзін өзі бағалау, үйге №8 есеп | Оқушылардың бағаларын жинайды, өз бағалауын қояды. | Бағалау парақтарын тапсырады. | Топтағы жұмыстарын қорытындылайды. | Кері байланыс парақтары. |