kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Анықталған интеграл. Ньютон-Лейбниц формуласы

Нажмите, чтобы узнать подробности

   Тақырыбы:

 Анықталған интеграл.

Ньютон-Лейбниц формуласы

Пәні:  алгебра

Сабақ:  № 16

Күні:  11.10

Пән мұғалімі:  Аюбаева З.А

Сынып:  11б

Қатысқандар саны: 11

Қатыспағандар саны: -

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

Оқушылар алғашқы функцияның негізгі қасиетімен және алғашқы функцияны табудың ережелерін алғашқы функцияны және анықталған интегралды табуда пайдалануға дағдыланады.

Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдылары дамиды, өз бетінше еңбектенеді, белсенділіктерін арттырады, оқушылардың құзыреттерін қалыптастырады.

Оқушылар өз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге, тапқырлыққа, жылдамдыққа, ептілікке, достық қарым-қатынасқа ұмтылады.

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар:  алғашқы функцияның негізгі

қасиетімен және алғашқы функцияны табудың

ережелерін алғашқы функцияны және анықталған

интегралды табуда пайдаланады

Оқушылардың басым бөлігі: Ньютон-Лейбниц

формуласын пайдаланып анықталған интегралды

есептей алады

Кейбір оқушылар: алғашқы функцияның кестесін

есептер шығаруда қолдана алады

Алдыңғы оқу

Алғашқы функцияның негізгі қасиеті және алғашқы функцияны табудың ережелері, алғашқы функцияның кестесі, қисықсызықты трапецияның ауданы, анықталған интеграл

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Анықталған интеграл. Ньютон-Лейбниц формуласы»

Пәні: алгебра Пән мұғалімі: Аюбаева З.А сыныбы: 11б

Тақырыбы: Анықталған интеграл. Ньютон-Лейбниц формуласы.



Тақырыбы:

Анықталған интеграл.

Ньютон-Лейбниц формуласы

Пәні: алгебра

Сабақ: № 16

Күні: 11.10

Пән мұғалімі: Аюбаева З.А

Сынып: 11б

Қатысқандар саны: 11

Қатыспағандар саны: -

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

Оқушылар алғашқы функцияның негізгі қасиетімен және алғашқы функцияны табудың ережелерін алғашқы функцияны және анықталған интегралды табуда пайдалануға дағдыланады.

Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдылары дамиды, өз бетінше еңбектенеді, белсенділіктерін арттырады, оқушылардың құзыреттерін қалыптастырады.

Оқушылар өз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге, тапқырлыққа, жылдамдыққа, ептілікке, достық қарым-қатынасқа ұмтылады.

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар: алғашқы функцияның негізгі

қасиетімен және алғашқы функцияны табудың

ережелерін алғашқы функцияны және анықталған

интегралды табуда пайдаланады

Оқушылардың басым бөлігі: Ньютон-Лейбниц

формуласын пайдаланып анықталған интегралды

есептей алады

Кейбір оқушылар: алғашқы функцияның кестесін

есептер шығаруда қолдана алады

Алдыңғы оқу

Алғашқы функцияның негізгі қасиеті және алғашқы функцияны табудың ережелері, алғашқы функцияның кестесі, қисықсызықты трапецияның ауданы, анықталған интеграл

Сабақ барысы:

Сабақтың барысы

Модуль

Мұғалімнің тапсырмалары

Оқушылардың іс-әрекеті

Ұйымдасты-ру кезеңі

Жаңа топ құру

1. Психологиялық ахуал туғызу (барлығы қол ұстасып, бірге сәтті күн тілейді)

2. «Алғашқы функция», «Интеграл» топтарын құрады

Әр оқушы өз тобымен бірлесіп тапсырмаларды орындайды.

Тірек білімдерін жетілдіру

Сыни тұрғыдан ойлау

Эвокация (қызығушылығын ояту):

І топ.

Блоб ағашына алғашқы функция формулаларын сәйкестердіріп орналастыру

f(х) = k; Ғ(х) = kх + С

f(х) = хn ; Ғ(х) = + С

f(х) = ; Ғ(х) = + С

f(х) = Ғ(х) = - + С

f(х) = Ғ(х) = tgх + С

f(х) = Ғ(х) = - ctgх + С

f(х) = Ғ(х) = 2 + С

ІІ топ.

Блоб ағашына интеграл формулаларын сәйкестердіріп орналастыру

S = F(в) – F(а)

Формулаларды сәйкестендіруде

диалогтік қарым-қатынасқа түседі


Қолдану

АКТ

Сыни тұрғыдан ойлау

І топ.

Есепте:

1) 26

2) х - ?

; х = 1; х = 4

3) х - ?

; Ж: (; +)

4) Анықталмаған интегралды тап:

5) Есепте:

6) у = f(х) функциясының алғашқы функциясының жалпы түрін тап.

f(х) = х2 +

7) Есепте:

8) f(х) функциясының берілген нүктедегі туындысының мәнін тап

f(х) = 3х – 4х3; х = 5

9) Есепте:

ІІ топ.

Есепте:

1)

2) х - ?

; х = 2; х = 6

3) х - ?

; Ж: (0;1)

4) Анықталмаған интегралды тап:

5) Есепте:

6) у = f(х) функциясының алғашқы функциясының жалпы түрін тап.

f(х) = х3 +

7) Есепте:

8) f(х) функциясының берілген нүктедегі туындысының мәнін тап

f(х) = х3 – 5х2; х = - 4

9) Есепте:

Крестики- нолики ойыны арқылы

формулаларды тиімді пайдаланып есептерді шығаруда, талдауда

диалогтік қарым-қатынасқа түседі








Талдау

АКТ

Өзін-өзі реттеу жаттығуы
Сізге қойылар сұрақтарға «иә» «жоқ» деген сөздермен жауап беру керек.

. Сіз әрқашанда ұстамды, байыптысыз ба?

. Сіздің көңіл- күйіңіз біркелкі ме?

. Үйде, аудиторияда, қызмет үстінде сіздің зейініңіз бірқалыпты шоғырланады ма?

. Сіз сезіміңізді өзіңіз басқара аласыз ба?

. Сіз жақын адамдарыңыздан, жолдастар-ыңыздан ықылас -қошеметті қалайсыз ба?

. Сіз оқыған материалды тез меңгере аласыз ба?

. Сізде алшақтауды қажет ететін қолайсыз дағды бар ма?

. Сіздің кейбір жағдайларда дұрыс істемеген жұмыстарыңыз болды ма?

Егер «иә» деген жауап басым болса, сіз өз сезіміңізді басқара алғаныңыз.

Егер «жоқ» деген жауап көп болса, сіз өз сезіміңізді басқара алмағаныңыз.

Егер «иә» «жоқ» деген жауап бірдей болып келген жағдайда сіз өз сезіміңізді басқару үшін, көп жұмыстар істеуіңіз қажет.

Қатесін табыңдар:

1) =x4 + C (дұрыс)

2)

30)

3) (дұрыс)

4)

(қате, дұрыс жауап 136)

Резерв:

5. ctgx + C

(қате, дұрыс жауап 7х + 5ctgx + C )

6. (дұрыс)





Сергіту кезеңі

Өзін-өзі реттеу жаттығуын орындайды








Жұптық жұмыс

Өрнекті ықшамдауда диалогтік қарым-қатынасқа түседі

Жинақтау

АКТ сын тұрғысынан ойлау Дарынды оқушыны анықтау

Логикалық тапсырмалар:

1. Сұрақ белгісінің орнында қандай сан бар?

8809 = 6 0000 = 4

7111 = 0 2222 = 0

2172 = 0 3333 = 0

6666 = 4 8913 = 3

1111 = 0 8096 = 5

3213 = 0 9999 = 4

7662 = 2 2581 = ?

9313 = 1

2. Бірлігіндегі цифрдің кубына тең үш таңбалы санды тап.

Ж: 125; 216; 729

3. Шахматтың дөңгелек турнирінде

78 партия ойналса, онда турнирге неше шахматшы қатысқан?

Ж: 13 шахматшы; х(х – 1) = 78

Резерв:

1. 22010 + 1 саны жай немесе құрама сан ба?

Ш: 2010 саны 3-ке еселі, онда кубтарының қосындысы 22010 + 1 = =(2670)3 + 1 құрама сан болады.

Логикалық ойлау қабілетін дамыту үшін берілген есепті әр оқушы жеке орындап, топпен талдайды. Жауабын сыныпқа жариялайды

Кері байланыс (рефлексия)

Оқытуды бағалау

Бүгінгі сабақты қалай қорытындылар едіңдер?

Бағалау

Оқу үшін бағалау

Критерий бойынша өзін-өзі формативті бағалау

Тапсырма


§ 3, № 59









Рефлексия

1. Жеке өзім үшін...

а) тақырыпты түсіндім

ә) есеп шығарып үйрендім

б) бүкіл өткен тақырыпты қайталадым

2. Сізге сабақ уақытында есеп шығару үшін не кедергі болды?

а) білімім

ә) уақыт

б) ештеңе

3. Сабақ кезеңінде қиыншылықты жеңуге кім көмек берді?

а) сыныптасым

ә) мұғалім

б) ешкім

в) оқулық


«Анықталған интеграл. Ньютон-Лейбниц формуласы» тақырыбы бойынша

сабақ барысында өзін-өзі бағалау парағы (максималды 5 ұпай)

Оқушының аты-жөні:

Критерийлері

Жетістіктер

1

Алғашқы функцияның анықтамасы мен негізгі қасиетін білемін


2

Алғашқы функцияны табудың үш ережесін қолдана аламын


3

Ньютон-Лейбниц формуласын білемін, пайдалана аламын


4

Логикалық есептерді шығара аламын


5

Диалогтік жұмыста белсендімін


6

Өз ойымды еркін жеткізе аламын


7

Топтық жұмыстарда белсендімін


Бағалау шкаласы: Жалпы ұпай: Бағасы:

32-35

5

25-31

4

20-24

3

0-19

2






Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 11 класс

Скачать
Анықталған интеграл. Ньютон-Лейбниц формуласы

Автор: Аюбаева Забира Ашубаевна

Дата: 03.06.2017

Номер свидетельства: 420232


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства