Сабақтың тақырыбы: Теріс рационал сандарды қосу Сабақтың мақсаты: а) Теріс сандарды қосуды, ережелерін әр түрлі есептерде пайдалану, тақырыпты оқушы санасына бекіту;
ә) Сабаққа деген қызығушылығын арттыру, тез ойлап дәл жауап беруге қалыптастыру, теориялық білімдерін есеп шығаруда қолдана білу дағдыларын дамыту;
б) Оқушыларды өз ойларын ашық айтуға, өз бетімен жұмыс істеуге тәрбиелеу
Сабақтың түрі: дәстүрлі емес сабақ Сабақтың типі: аралас Сабақтың әдісі: өзара оқыту,топтық, жеке
Сабақтың көрнекілігі: үлестірме карточка, слайд көрсетілімі Пәнаралық байланыс: физика Сабақтың барысы: 1. Ұйымдастыру кезеңі: оқушылармен сәлемдесіп олардың және сынып бөлмесінің сабаққа әзірлігін тексеру, келмей қалған оқушыларды анықтау.
Үй тапсырмасын тексеру. Үй тапсырмасын ауызша дұрыстығын тексеріп өту./№439,449,451/ ІІ Өткен сабақты пысықтау /kahoot.it бағдарламасы арқылы ұялы телефондарымен онлайн түрде өткен тақырыптарға тест жүргізу/ 1. Натурал сандар, оған қарама-қарсы сандар және 0 саны қандай сандар жиынын құрайды?
1-топ: Теріс сандарды қосуды термометрдің көрсетуі арқылы түсіндіреді.
2-топ: Екі теріс санды қосу ережесін пайдаланып, теріс сандарды қосуды мысалмен
түсіндіреді
3-топ: Теріс сандарды қосуды координаталық түзу арқылы түсіндіреді.
ІҮ. Оқулықпен жұмыс. №440 (2), 441(2,4,6,8)
№440
-6,03+(-2,17)
-7,2+(-8,23)
-4,5+(-27,8)
№441
Ү. Сабақты бекіту: Жеке жұмыс
Қосуды орындаңдар, сәйкестендір
1
-127+(-8)
3
-9,3
2
-800+(-150)
5
-8,2
3
-9+(-0,3)
1
-135
4
-3+(-0,91)
6
-67,31
5
-6,03+(-2,17)
2
-950
6
-21,61+(-45,7)
4
-3,91
ҮІ. Топқа тапсырма. Жақша ашу ережесі
1 топқа: -(-(-(-)))=+
2 топқа: -(-(-(-(-))))=-
3 топқа: -(-(-(-(-(-)))))=+
ҮІІ. «Бағалау» Рефлексия. Ұялы телефон. /ұялы телфонның суреті беріледі, екі оқушы жұптасып диалог түрінде бүгінгі сабақтан алған әсерлері жайында ой бөлісіп смс жазады/.
ҮІІІ. Қорытынды. Үйге тапсырма №445, 450.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«А.Тайманов атындағы №34 мектеп-гимназия»
Пәні: Математика Сыныбы: 6г
Сабақтың тақырыбы: Теріс рационал сандарды қосу Сабақтың мақсаты: а) Теріс сандарды қосуды, ережелерін әр түрлі есептерде пайдалану, тақырыпты оқушы санасына бекіту;
ә) Сабаққа деген қызығушылығын арттыру, тез ойлап дәл жауап беруге қалыптастыру, теориялық білімдерін есеп шығаруда қолдана білу дағдыларын дамыту;
б) Оқушыларды өз ойларын ашық айтуға, өз бетімен жұмыс істеуге тәрбиелеу
Сабақтың түрі: дәстүрлі емес сабақ Сабақтың типі: аралас Сабақтың әдісі: өзара оқыту,топтық, жеке
Сабақтың көрнекілігі: үлестірме карточка, слайд көрсетілімі Пәнаралық байланыс: физика Сабақтың барысы: 1. Ұйымдастыру кезеңі: оқушылармен сәлемдесіп олардың және сынып бөлмесінің сабаққа әзірлігін тексеру, келмей қалған оқушыларды анықтау.
Үй тапсырмасын тексеру. Үй тапсырмасын ауызша дұрыстығын тексеріп өту./№439,449,451/ ІІ Өткен сабақты пысықтау /kahoot.it бағдарламасы арқылы ұялы телефондарымен онлайн түрде өткен тақырыптарға тест жүргізу/ 1. Натурал сандар, оған қарама-қарсы сандар және 0 саны қандай сандар жиынын құрайды?
1-топ: Теріс сандарды қосуды термометрдің көрсетуі арқылы түсіндіреді.
2-топ: Екі теріс санды қосу ережесін пайдаланып, теріс сандарды қосуды мысалмен
түсіндіреді
3-топ: Теріс сандарды қосуды координаталық түзу арқылы түсіндіреді.
ІҮ. Оқулықпен жұмыс. №440 (2), 441(2,4,6,8)
№440
-6,03+(-2,17)
-7,2+(-8,23)
-4,5+(-27,8)
№441
Ү. Сабақты бекіту: Жеке жұмыс
Қосуды орындаңдар, сәйкестендір
1
-127+(-8)
3
-9,3
2
-800+(-150)
5
-8,2
3
-9+(-0,3)
1
-135
4
-3+(-0,91)
6
-67,31
5
-6,03+(-2,17)
2
-950
6
-21,61+(-45,7)
4
-3,91
ҮІ. Топқа тапсырма. Жақша ашу ережесі
1 топқа: -(-(-(-)))=+
2 топқа: -(-(-(-(-))))=-
3 топқа: -(-(-(-(-(-)))))=+
ҮІІ. «Бағалау» Рефлексия. Ұялы телефон. /ұялы телфонның суреті беріледі, екі оқушы жұптасып диалог түрінде бүгінгі сабақтан алған әсерлері жайында ой бөлісіп смс жазады/.