-
Қысқа мерзімді жоспар бөлімі: Мектеп: А.Қарсақбаев ОМ
Күні: 13.04 Мұғалімнің аты – жөні: Жұманазарова.Ш.
Сынып: 5 «А» Қатысқандар:32
Қатыспағандар:
Сабақтың тақырыбы
Арифметикалық орта,мода,ауытқу,медиана
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары «оқу бағдарламасына сілтеме»
Сандардың арифметикалық ортасын таба алу.
Сандардың модасын анықтай алу.
Шама мәндерінің өзгеріс ауқымын есептей алу.
Сандар қатарының медианасын таба алу.
Жетістік критерийлері
Сандардың арифметикалық ортасын таба алады.
Сандардың модасын анықтай алады.
Шама мәндерінің өзгеріс ауқымын есептей алады.
Сандар қатарының медианасын таба алады.
Құндылықтарды дарыту
Салауатты өмір салтын дәріптеу
Пәнаралық байланыс
Дене шынықтыру
АКТ қолдану дағдылары
Power Point программасында презентация
Бастапқы бөлім
Ондық бөлшектерді дөңгелектеу
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
Сабақтағы жоспарланған іс – әрекет
Ресурстар
Сабақтың басы
Критерий
Ондық бөлшектерді дөңгелектеу
Ұйымдастыру
Өткен тақырып бойынша білімдерін тексеру
Жуықтап артығымен алынған мәні 16 – ға тең, ондық үлесі жүздік үлесінен екі есе үлкен төрт таңбалы ондық бөлшек.15,84
Жуықтап кемімен алынған мәні 17,6 - ға тең, мыңдық үлесі жүздік үлестен бес есе үлкен бес таңбалы ондық бөлшек. 17,615
Дескриптор
- Ондық бөлшектердің артығымен жуықталған мәнін таба алады.
- Ондық бөлшектердің кемімен жуықталған мәнін таба алады.
-
Оқушыларды 4 топқа бөліп, әр топқа тақтаға тапсырмалар беріледі.Барлық топ тақтаға шығып,берілген тапсырманы «КВЕСТ» әдісі бойынша орындап, жаңа сабақты түсінеді.
Түсінгенін постерге түсіріп, «Диірмен» әдісі арқылы қорғайды.
АКТ
Сабақ ортасы
Оқулықпен жұмыс
№1519
Көп нүктенің орнына тиісті статистикалық сипаттаманың атын жазу
- 15+21+17+18+19=90
- : 5=18
-
сандардың..-18
- 3,5; 4,8; 4,7; 4,8
-
сандарының..-4,8;
- 41; 43; 40; 39
-
сандарының.. -4
- 2,5; 2,1; 3; 12; 0,9
-
сандарының .. – 3
Сәйкестендіру тесті
1 - нұсқа
- 5,7,10,12,16 сандардың 6,2
-
арифметикалық ортасын
- 6,3; 0,6; 7; 15,9 сандардың10
-
өзгеріс ауқымынтабыңдар
- 2,1; 3,5; 4,6; 2,1; 0,3 сандардың 15,3
-
модасын табыңдар
- 9; 4; 5,1; 3,2; 7; 6,2; 8,9 2,1
-
сандар қатарының
медианасын табыңдар
2 – нұсқа
- 14,18,17,23 сандардың 0,6
-
арифметикалық ортасын
табыңдар
- 1,2,5,7 сандардың
-
өзгеріс ауқымынтабыңдар 4,15
- 0,6;0,5;0,3;0,6;0.1сандардың6
-
модасын табыңдар
- 3,5;2,6;3,5;1,3;2,6;3,518
-
сандар қатарының
медианасын табыңдар
3 – нұсқа
- 45;58;76;81 сандардың
-
арифметикалық ортасын 6,1 және 7,5
табыңдар
- 0,4;2,5;9;20 сандардың 23,5
-
өзгеріс ауқымынтабыңдар
- 6,1;7,5;7,5;5,9;6,1 сандардың 65
-
модасын табыңдар
- 18;20;22;23;24;26;28;30
-
сандар қатарының 19,6
медианасын табыңдар
Дескриптор
1Арифметикалық ортасын таба алады.
2 Шаманың модасын таба алады.
3 Шама мәндерінің өзгеріс ауқымын таба алады.
4 Медианасын таба алады.
Оқулықпен жұмыс.
№1524
Спорт жарысында команда мүшелері : Айдар-14 ұпай,Серік – 16 ұпай,Жандос – 16 ұпай, Мәди – 9 ұпай алды.Ал Асхат ұпай ала алмады.
1)Спорт жарысында команда мүшелерінің әрқайсысы орта есеппен қанша ұпай алады?
2)Ұпайлардың өзгеріс ауқымын табыңдар?
3)Ұпайлардың модасы болатын ұпай мәні бар ма?
Дескриптор
- Арифметикалық ортасын таба алады.
- Өзгеріс ауқымын таба алады.
- Моданы таба алады.
-
Тапсырма жазылған А4 қағазы
Сабақтың соңы
Оқушылардың дене шынықтыру пәнінен допты лақтыру қашықтығының медианасын табу
Рефлексия
Жеттім Талпындым
Қанша пайыз мақсатқа жеттік?