kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

5сынып математика курсын қайталау (Пайыз)

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сабақ мақсатына жетемін, егер:

  • Барлық оқушы:Пайыз ұғымын анықтайды
  • Басым көпшілігі:Бөлшектерді пайызға айналдырады
  • Кейбір оқушы:Пайызды бөлшектер түрінде жазады
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«5сынып математика курсын қайталау (Пайыз)»

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Мектеп: Пенжім орта мектебі

Күні: 05.09.17

Мұғалім: Тугамбаева А.Б

Сынып: 6А

Қатысқандар


Қатыспағандар


Сабақтың тақырыбы

5сынып математика курсын қайталау (Пайыз)

Оқу мақсаттары


Сабақтың мақсаты

Сабақ мақсатына жетемін, егер:

  • Барлық оқушы:Пайыз ұғымын анықтайды

  • Басым көпшілігі:Бөлшектерді пайызға айналдырады

  • Кейбір оқушы:Пайызды бөлшектер түрінде жазады


Бағалау критерийі




Ойлау дағдының деңгейі

Білу, түсіну

Бағалау критерийлері

  • Пайыз ұғымын анықтайды

  • Бөлшектерді пайызға айналдырады

  • Пайызды бөлшектер түрінде жазады


Тілдік мақсаттары

Тілдік мақсатты Оқушылар пайыз ұғымын түсінеді, пайызды бөлшекпен, бөлшекті пайызбен жазады

Пәнге қатысты лексика мен терминолагия

Процент(%) , бөлшек, ондық бөлшек

Диалогқа/ жазылымға қажетті тіркестер

Бір процент...

-Жүзден бір бөлік.

-Берiлген санның 1%-і қалай табылады?

-Пайыз бөлшекпен қалай жазылады? Мысал келтiрiңдер.

-Бөлшекпроцентпенқалайжазылады? Мысалкелтiрiңдер.


Құндылықтарға баулу

«Мәңгілік Ел» ұлттық идеясы негізінде жалпыға бірдей еңбек қоғамы құндылықтарын дарыту


Пәнаралық байланыс


Алдыңғы бөлім

үлес, бөлік, жай бөлшек, ондық бөлшек

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

(1-2 мин)

Оқытудың жаңа тәсілдері










Топтық жұмыс (3-5 мин)

  1. Оқушылармен амандасу

  2. Шаттық шеңбері арқылы ынтымақтастық атмосферасын құру немесе жағымды психологиялық көңіл-күй орнату.

Дөңгеленіп тұрайық,

Керегені құрайық.

Уықтар болып иіліп

Қазақ үйді құрайық- деп дөңгеленіп тұрып бір-біріне тілек айтады.

  1. Топқа бөлу: «Процент», «Үлес», «Бөлік» Оқушыларды топқа бөлу арқылы оларды ұйымшылдыққа, қамқорлық жасауға дағдыландыру

  2. «Математикалық Банк» әдісі топтың жинақ кассасында 20 тг болады. Олар сұрақтарға жауап беру және тапсырмаларды орындауда жинақ кассаларына ақша салады.жұмыс барысында теңгелері өседі және кемиді.

Үй тапсырмасын сұрақтар қоя отырып тексеру. Оқушылардың айтылым, тыңдалым дағдысы қалыптасады.


дескриптор

Қалыптастырушы бағалау

1.Берілген әрбір сұрақтың жауабын айтады

2.Сұрақ қояды

Әрбір дұрыс жауапқа 20 тг беріледі

Толық емес жауаптан 10 тг алынады









Сабақтың ортасы

(15 мин)















Сергіту сәті. (3 мин)

1. Бөлшектердi процентпен жазыңдар:

1); ; ; ; ;

2) ; ; ; ; ;

3) 0,1; 0,01; 0,08; 0,8; 1,6;

4) 0,91; 1,5; 2; 2,7; 3,2.

Дескриптор

Қалыптастырушы бағалау

Бөлшекті процентпен жазады

20 тг

2. Егер берiлген санның 1%-і:

1) ; ; ; ; ; ;

2) 1,8; 0,27; 0,05; 6,72; 9,03; 9,9 болса, оның 100%-і неге тең?

Дескриптор

Қалыптастырушы бағалау

100%-ін табады

20 тг


«Математикалық жұмбақтар» Оқушылар жұмбақтың жауабын табады. Өздерінің ұшқырлықтарын, жылдамдықтарын көрсетеді және сергіп қалады.

1.Екі санбыз сызықпен бөлінген

Математиканы ұқпас адамға,

Құбыжық боп көрінген.

Дұрыс, бұрыс, аралас,

Ондық болып көрінген (бөлшек сан)

2.Нүктеден, екі сәуледен,

Құрылған бұл не екен? (бұрыш)

3.Алды артымыз шексіз де

Жете алмайсың біздерге

Сәуле менен кесінді

Шыққан тегін білседе (түзу)

4.шекер жейтін аққұтан

Бір қазыққа байланды

Аузына тістеп шекерін

Ол қазықты айналды (циркуль)

5.Бес бұтақты ағашта

Бұтақ сайын бес алма

Біреуін бер алашқа

Қалады сонда қанша алма (24)









Нәтижесінде оқушылардың қызығушылығы артады, сергиді

Сабақтың соңы


рефлекция

«3,2,1» әдісі арқылы оқушылар сабаққа рефлекция жасайды.

Сабақтағы құнды 3 нәрсе

Түсінбеген 2 нәрсе

Ойымдағы 1 сұрақ

Осы сұрақтарға оқушылар жауап береді.



Үйге тапсырма








. Сыныптағы ұлдар қыздардан 20%-ке артық. Сыныпоқушыларыныңнешепроцентіұлдар, нешепроцентіқыздар?

дескриптор


Теңдеу құрады


Белгісіз санды табады


дескриптор

Орналасу заңдылықтарын табады

Тор көздерді толтырады



Саралау

Сабақтың басында«Ма тимакалық Банк» әдісі арқылы сұрақтар қоя отырып анықтау Сабақтың ортасы «Джигсо» әдісі арқылы сұрақтар қоя отырып тарту, итермелеу, қосымша тапсырмалар, ашық, жабық сұрақтар, қабілетті және үлгерімі төмен оқушылармен Сабақтың соңында жұмыс жеке жұмыс кезінде денгейлік тапсырмалар беру арқылы

Бағалау

Оқушы білімінің жетістігін теңгемен бағалаймын. Әр сұрақтың дұрыс жауабы үшін 20 тг беріліп отырады, ал, бұрыс болған жағдайда 10 тг шегеріліп отырады. Ең көп теңге жинаған оқушылар бүгінгі сабақта өз білімін жоғары деңгейде кқрсете білді. Барлық тапсырмалар дескрипторларға сәйкес бағаланады.



Жинаған теңге

деңгейі

130-160 тг

жоғары

90-120 тг

орташа

90 тг төмен

Көмек қажет ететін


Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау «Математикалық жұмбақ»

Сабақ бойынша рефлекция


Жалпы бағалау

Сабақта ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:

2:

Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:

2:

Осы сабақтыңбарысында мен сыныптуралынемесежекелегеноқушылардың

жетістіктері/ қиыншылықтарытуралыненіанықтадым, келесісабақтарда не нəрсеге

назараударуқажет?





Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары: Тоқтарбекова Г.К







Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 6 класс

Скачать
5сынып математика курсын қайталау (Пайыз)

Автор: Тугамбаева арайлым Бауржановна

Дата: 17.01.2018

Номер свидетельства: 450493
