kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

4 к?леміндегі к?бейту мен б?лу кестесін ?айталау

Нажмите, чтобы узнать подробности

О?ушылар?а б?лу мен к?бейтуді? ?зара байланысына арнал?ан есептер мен мысалдар шы?арып ал?ан білімдерін пысы?тау.К?бейту мен б?луді тексеруге машы?тандыру Білім білік да?дыларын бекіту,?айталау?а арнал?ан саба? жоспары.

М?нда?ы ма?сатым о?ушыларды ?з бетімен е?бектенуге ?йрету, п?нге деген ?ызы?ушылы?ын ояту.О?ушыларды ?дептілікке т?рбиелеу

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«4 к?леміндегі к?бейту мен б?лу кестесін ?айталау »

Мусакова С.С. 3 «а» сыныбы.


Математикалық кафе

Сабақтың тақырыбы: 4 көлеміндегі көбейту мен бөлу кестесін қайталау

Сабақтың мақсаты:

Білімділігі: Оқушыларға бөлу мен көбейтудің өзара байланысына арналған есептер мен мысалдар шығарып алған білімдерін пысықтау.Көбейту мен бөлуді тексеруге машықтандыру.Білім ,білік дағдыларын бекіту,қайталау.

Дамытушылығы: Өз бетімен еңбектенуге үйрету,ой-өрісін кеңейту,пәнге деген қызығушылығын ояту.

Тәрбиелігі: Оқушыларды ұқыптылыққа, мәдениеттілікке тиянақтылыққа тәрбиелеу.

Сабақтың көрнекілігі: Қима қағаздар,сөзжұмбақтар,логикалық тапсырмалар.

Сабақтың түрі:Қайталау сабағы.

Күтілетін нәтиже: Бөлу мен көбейтудің өзара байланысын ұғынады,көбейту мен бөлуді тексеруге болатынын біледі,мысал есептерді тез шығаруға машықтанды.

Сабақтың барысы:І.Ұйымдастыру бөлімі.

а) Психологиялық жаттығу.

Математика –толған тамаша заңдылық сән,

Математика-толған тәртіп,мағына мән,

Математика-толған ,толып жатқан терең сыр,

Шексіз-шексіз дариядай бейне бір.

Балаларды кәмпит арқылы үш топқа бөлу.

-Балалар, мен сіздерге ребус жасырамын,жасырын қандай сөз шықса біз сол жерге қыдырып барамыз.

””” ”’ Ф ’”


Демек,кафеге барады екенбіз.

  • Кафе дегеніміз не? Кафеде адамдар өздерін қалай ұстау керек? Бүгін біздің

сабақ ерекше ,өйткені біз сендермен математикалық кафеде отырмыз.

Бүгін біз алған білімдерімізді қайталап бекітеміз.

Кафенің ас мәзірі бар.

  1. «Сиқырлы сандар » салаты.

Қима қағаздар тарату. Мына қима қағадың сыртындағы санға ортасындағы санның көбейтіндісін немесе бөліндісін тап.


1 2 4 5 6 3 7 9

9 10 8

2 3 5

6

4

7 8 9

28 24 12

8 4



32 36 40


∙4

∙3

:4







  1. «Дәмді мысалдар» салаты.

  2. Кітабымыздың 48-бетіндегі №1 мысалға назар аударамыз.

Өзіндік жұмыс .

1-үстел 1-баған; 2-үстел 2-бағаны; 3-үстел 3-бағанын орындайды.

39+58=97 12׃6+38-17=23 69+2∙7-13=70 86-45=41 58-13+6∙4=69 15׃3+48-12=41

38+47=85 36+27-15׃3=58 80-57-8׃2+23=30

58-13=45 8׃4+49-14= 37 49-19-24׃6=26

  • «Теңдік,теңсіздіктер » шырыны.


1-үстел №2 2-үстел

2дм 18 см 8см

27см 3см 150см =15дм

2дм1см= 21см 14см

29см 1м 6дм

3-үстел.№4.Қабырғасы 5 см болатын шаршы сыз.Оның периметрін тап.



  • Фирмалық тағам. «Есеп»

1-үстел №5

Айжан-4 б. Ш: 4∙3=12 б.

Әкесі -?, 3 есе а.

2-үстел

Әжей-14 а. Ш:14∙2=28 а.

Майра -?, 2 есе а.

3-үстел №7

1-кітапта-70 бет

2-кітапта-?,55 бет к. 3-кітапта сонша -? бет

Ш:1) 70-55=15 б. 2) 70+15=85 б.

Ж:2-кітапта 15 бет ,3-кітапта-85 бет бар.







  • Сергіту сәті: «Ойлан ,тап!» Сөзжұмбақ шешу.






c

е

г

і

з








ә

д

е

т








а

р

ы

с

т

а

н




е

т

і

с

т

і

к








с

е

л










о

н







е

л

т

а

ң

б

а







к

і

р

п

і








1.48:6=

2.Ауру қалса да ... қалмайды.

3.Жыртқыш аң.

4.Заттың қимылын,іс-әрекетін білдіретін сөз табы.

5.Мұз көші.

6.100:10=

7.Ел рәмізі.

8.Инесі көп жануар.

Балалар бүгін қандай күн?

-8-қазан ,сәрсенбінің сәтті күні.


  1. «Біздің дастарқаннан сіздердің

дастарқандарыңызға»

«Кенеттен сұрау»

(сұрақ –жауап)

а) 9 машинада 18 жолаушы отырды.Әр машинада неше жолаушы отырды.

ә) Екі орындық қайықтарға 14 адам отырды.Неше қайық қажет болды.

б) Бір орамда 18 м мата болды.Бір көйлекке 3 м.мата жұмсалды.Тігінші осы матадан неше көйлек тігеді?

в) 20л шырын 5 банкаға құйылды .Әр банкаға неше литр шырын құйылды?

г) 12 м жіп бірдей 3 бөлікке бөлінді.Әр бөлікте неше метр жіптен болды.

7.Математикалық рулет. Бұл рулеттің дәмін тапқан оқушының бір тілегі ғана болады екен:

Ол – оқу - оқу және оқу.


«Қызықты сандар»

1-үстел.№7 19,20,21,22,23,24,25,26,27,28,29,30

4 ке қалдықсыз бөлінетін сандардың астын сыз.


2-үстел.Логикалық тапсырма .

Анам қырыққабат тұздады .Әрбір 2 қырыққабатқа 4 қасықтан тұз салды. Егер анам 20 қасық тұз жұмсаса,неше қырыққабат тұздады?

20:4∙2=10 қырыққабат тұздады

3-үстел. «Қызықты шаршы»


2




8




5


  • Десерт

Астың соңында берілетін жеміс немесе тәтті тағам.

1-Тест.Тексеру.

  1. Бір саннан екінші саннан неше есе артық немесе неше есе кем екенін білу үшін үлкен санды кіші санға керек.
    A) Қосу.
    B) Азайту.
    C) Бөлу.
    D) Көбейту.
    2. 2 - ге бөлінетін сандар қатарын белгіле.
    A) 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10.
    B) 2, 4, 6, 8, 9, 10.
    C) 3, 5, 7, 9.
    D) 1, 2, 3, 4, 5, 6.
    3. 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10. Сандарды 3 есе арттыр:
    A) 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12.
    B) 0, 0, 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8.
    C) 0, 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20.
    D) 0, 3, 6, 9, 12, 15, 18, 21, 24, 27, 30.
    4. Өрнектің мәнін тап: 18: 1 - 16: 2=?
    A) Бір.
    B) Нөл.
    C) Төрт.
    D) Он.
    5. Дүкенде 9 қызыл доп және 3 есе кем сары доп бар. Дүкенде сары доп нешеу?
    A) 3.
    B) 27.
    C) 6.
    D) 12.
    6. Х - ті 3 - ке бөлгенде 4 шығады. Өрнек түрінде жазылуы.
    A) 4*3=х.
    B) 4*х=3.
    C) х*3=4.
    D) х: 3=4.
    7. 12см кесінді, 4см кесіндіден неше есе артық?
    A) 8 см артық.
    B) 3 есе артық.
    C) 8 см кем
    D) 3 есе кем
    Жауабы:1.с;2.в;3.д;4.д;5.в;6.с,7 в;
    2- тест
    1. Бір саннан екінші саннан неше артық немесе неше кем екенін білу үшін үлкен саннан кіші санды.................. керек.
    A) Қосу.
    B) Азайту.
    C) Бөлу.
    D) Көбейту.
    2. 3 - ге бөлінетін сандар қатарын белгіле.
    A) 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10.
    B) 2, 4, 6, 8, 9, 10.
    C) 3, 6, 9, 12, 15, 18.
    D) 1, 2, 3, 4, 5, 6.
    3. 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10. Сандарды 4 есе арттыр:
    A) 0, 4, 8, 12, 16, 20, 24, 28, 32, 36, 40.
    B) 0, 0, 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8.
    C) 0, 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20.
    D) 0, 3, 6, 9, 12, 15, 18, 21, 24, 27, 30.
    4. Өрнектің мәнін тап: 12: 2+2*0=?
    A) 0.
    B) 6.
    C) 3.
    D) 8.
    5. Дүкенде қалам 50тг, ал ұштағыш 3 есе қымбат. Ұштағыш неше тг тұрады?
    A) 53.
    B) 27.
    C) 150.
    D) 3 есе арзан.
    6. Х: 3=7. Х - тің мәні неше?
    A) 24.
    B) 10.
    C) 4.
    D) 21.
    7. 12см кесінді, 4см кесіндіден неше см артық?
    A) 8 см артық.
    B) 3 есе артық.
    C) 8 см кем
    D) 3 есе кем

Жауабы:1.с,2.с;3.а;4.в,5.с;6 .д;7.в:

Қорытындылау.Бағалау парақшасы тапсырыс есебі.Кафенің атынан үйге тапсырма:№3 48 бет




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 3 класс

Скачать
4 к?леміндегі к?бейту мен б?лу кестесін ?айталау

Автор: Мусакова Самал Сериковна

Дата: 26.03.2015

Номер свидетельства: 191749


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства