kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Рационал сандарды б?лу

Нажмите, чтобы узнать подробности

?азіргі заман талабына сай м??алімні? негізгі ма?саты - саба?та о?ушылар?а білім алу?а ?ажетті ортаны ??ру. ?рбір м??алімні? негізгі ма?саты саба? сапасын к?теру, т?рін жетілдіру,о?ушыларды? саба??а деген ?ызы?уын арттыру,оларды? ізденуін , танымын ?алыптастыру. Осы ма?сатта ?ткізген бір саба?ымды ?сынып отырмын. Рационал сандарды б?луге арнал?ан жа?а та?ырып.  О?ушылар жа?а та?ырыпты ?з бетінше ме?геру  ж?не игеруге да?дыланады.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Рационал сандарды б?лу »

Сабақ жоспары

Сабақтың тақырыбы: 3.5 Рационал сандарды бөлу

Мақсаты:

А)Білімділік: Білім, білік дағдыларын меңгерту, стандарт көлемінде білім беру.

Ә)Рационал сандарды бөлуді үйрену арқылы ауызша және жазбаша есептеу дағдысын жетілдіру.

Тәрбиелік:Ұқыптылыққа, шапшаңдыққа, ізденімпаздыққа дағдыландыру.

Сабақтың типі: Жаңа білімді меңгерту

Сабақтың көрнекілігі: плакаттар, есепжазылған плакат, карточкалар.

Сабақты жоспарлау:

1.Ұйымдастыру.

2.Үй тапсырмасын тексеру.

3.Жаңа сабақ

4.Жаңа сабақты бекіту

5.Қорытындылау, оқушыларды бағалау

Сабақтың барысы:

Үй тапсырмасын тексеру

№545

№547

1км=1000 м

1000:100=10 м

-0,6˙·10+ (-4)=-10˙с

2 км=2000 м -0,6˙·20+ (-4)=-16˙с

3 км = 3000 м -0,6˙·30+ (-4)=-22˙с

Өтілген тақырып бойынша қайталау сұрақтары:

1.Таңбалары бірдей сандар көбейтілсе, көбейтінді қандай сан болады?

2.Таңбалары әр түрлі сандар көбейтілсе, көбейтінді қандай сан болады?

3.Егер төрт теріс санды көбейтсе, онда көбейтіндісі қандай сан болады?

4.Егер бес теріс санды көбейтсе, көбейтінді қандай болады?

5.Рационал сан жиыны.Көбейту. Таңбалар ережесін қайталау.

Жаңа сабақ

Теріс сандарды бөлу мағынасы оң сандарды бөлумен бірдей.Рационал сандарды бөлу амалы-рационал сандарды көбейтуге кері амал.

в·с=а

а:в=с

Мысалдар: 1 күндегі өзгерісі – 15 см. Себебі,

(-15)+(-15)+(-15)=-45 бұдан – 45 :3=-15

(-15)·3=-45

(– 4,2) :6=-0,7 (-0,7)·6=(-4,2)

бұдан

(-) : (+)=(-) (+) : (-)= (-)

-а:в=-с а: (-в)=-с

-4: (-8)= (-4) : (-8)=0,5

(-3,6): (-1,2)=3

(-): (-)= (+)

(-а) : (-в) = с с0

0:а=0 а≠0

а:0 ≠

Жаңа сабақты бекіту

№550 Ауызша орындалады

№552

-5,3 : (-0,9)=7 -9,3: (-3,1)=3

-5,4 : (-3) =1,8 -8 : (-1,6)=5

3,6: (-4)=-0,9 9: (-5)=-1,8

№555

3 минутта-15˙с

1 минутта -15˙с:3=-5 ˙с

№557

-1,22·х=6,1 -8,9 ·(-х)=11,57

х=6,1 : (-1,22) -х=11,57: (-8,9)

х=-5 -х=-1,3

х=1,3

9,6· (-у)=-43,2

-у=-43,2:9,6

-у=-4,5

у=4,5

Қайталауға арналған есеп.

№558

Барлығы 8 ц

І күні- ? 8·0,6=4,8ц

ІІ күні- ?қалғанының 50%-і

8-4,8=3,2 оның 50% 3,2 · =1,6 ц

ІІІ күні 8 – (4,8 + 1,6)=1,6

Жауабы: 1,6 ц

Қорытындылау

Плакат. «Таңбалар ережесі»

«Бөлу» тақырыбы бойынша таңбалар ережесін қайталатып, қорытындылау. Енді, оқушылар тақтадағы плакатқа жазылған мысалдарды шығарып, жауаптарын өсу ретімен тұсындағы әріптерді сол ретпен оқыңдар. Сонда жақында атап өтілген даталы күнге байланысты сөзді оқи аласыңдар? Қане, кім жылдам табар екен?

-3,6 : (-6) е

48,1 : (-48,1) г

3,2 : (0,4·0,2) т

(-24,6+13,8): 2,7 ң

(48-57): 0,9 е



Жауабы: -40,-10,-4,-1,6

«теңге»



Оқушыларды бағалау



Үйге тапсырма. §11 №553, 561 (1-6)


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Тесты

Целевая аудитория: 5 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Рационал сандарды б?лу

Автор: Жанузакова Аяулым Жанатовна

Дата: 06.08.2014

Номер свидетельства: 111313


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства