erkjonmdfln bjkonmldf bjotrnbbbbbdfhklnthjmdgnnnb jt,gnbkdfn bm, ffffffnajkartgb m,g bgmnbjkgdbn dfbm,d dksdbn kjrtbn m,dg bhkrtj bdfmnbkjtgntluiierpgnkrjeeeeeghoetjndfjkb nkkkkkkkkkkkgjtnhejkn jk
kdfjsgnkdjfffgnktnkdjn bkdfm bkjtegdhmn mnbdfmnb ketdfmn bndjktrn jkdhnf bdfmn betmn gbkdf btrkjdfmnbmdf dkmfb kjgn jrtbh gkbnksgjrtsgb mgnms hktjrsj bkn dgnshbkrtjrtjrtjrtj hbrmknb nmh bkrtn
jkehnhnhnhnhnhnhntktktktktkn kkkfb dfmn bjhrtn gvbkdnf bdmn bjkrt ngmndfbrthdfhhssdtrhgfbfg
Просмотр содержимого документа
«Жай б?лшектерді ?ыс?арту»
Ашық сабақ
Математика 5 сынып
Сабақ тақырыбы:
Жай бөлшектерді қысқарту
№ 48 орта мектеп
Математика пәнінің мұғалімі
Төребекова Мейрамгүл Қуандыққызы
Сабақ моделі
Сабақтың тақырыбы
Мақсаты
Сабақ көрнекілігі
Сабақ әдісі
Сабақ типі
Сабақ түрі
Сабақ жабдығы
Байланысы
ТүсіндіруСұрақ-жауап Қызығу-шылығын ояту
Ойын Топтау Аралас сабақ
Тақта
Тарихпен, өмірмен, қоршаған ортамен
Бор
Компьютер
Интеракт.
тақта
Жаңа сабақты топтастыру
Кеспе
қағаздары
Кестелер
Сабақ моделі
Сабақ барысы
Ұйымдастыру кезеңі
Есептер шығару
Үй тапсырмасын сұрау әдістері
- Өткен сабақпен байланыстыра түсіндіру.
- Ойын элементтерін қолдану арқылы.
- Ұлттық педагогика элементтерін қолдана отырып түсіндіру
- Сабаққа қатысып отырған оқушыларды ұйымдастыру
- Оқу құралдарын түгелдеу, реттеу
Бекіту. Деңгейлік тапсырмалар. Ойындар. Кеспе қағаздағы тапсырмалар.
Оқушылардың білімдерін анықтау, бағалау.
Мақсаты
Білімділік:
Оқушыларға бөлшек сандар, үлестер, бөлшектің алымы мен бөлімі туралы түсінік беру.
Дамытушылық: оқушылардың математикалық ойлау қабілетін дамыту және пәнге қызығушылығын арттыру.
Тәрбиелік: Алған білімдеріне жауапкершілікпен қарауға, өз мүмкіндігіне сенуге, үлкен жетістікке ұмтылуға тәрбиелеу.
Қайталау сұрақтары
“ Кім жылдам?”
- Шеңбер деген не?
- Дөңгелек деген не?
- Қандай кесінді шеңбердің радиусы деп аталады?
- Диаметр радиустан неше есе ұзын?
- Шеңбердің доғасы деп нені айтады?
Үй тапсырмасын тексеру
Бөлшектерді жазып және оқып шығыңдар:
Алымы
Бөлімі
Жазылуы
Алымы
Алымы
Бөлімі
Бөлімі
Жазылуы
Жазылуы
Бөлшек түрінде жазып және оқып шығыңдар:
Алымы
Бөлімі
Жазылуы
Алымы
Алымы
Бөлімі
Бөлімі
Жазылуы
Жазылуы
6
1
4
5
бөлімі
6
2
5
7
алымы
Оқулықпен жұмыс
№ 831, №834, №835
Деңгейлік тапсырмалар
А
Жай бөлшек түрінде жаз:
а) Жетіден екі
б) Төрттен бір
в) Жүзден жиырма тоғыз
Кестедегі бос орынды толтыр:
Бөлінді
4:13
Жай бөлшек түрінде жаз
Бөлінгіш
Бөлгіш
Бөлшектің алымы
Бөлшектің бөлімі
В
Ой толғаныс
Бір жылда 365 күн бар, ал қазан айында 31 күн бар десек, қазан айы жылдың қандай бөлігін құрайтынын жай бөлшек түрінде жаз.
С
“ Алтын сандық”
Жай сандар
Бөлшектер
Сандарды өз сандықтарына орналастыр:
19
Құрама
сандар
15
4
7
21
23
“ Кім зерек” ойыны
Бөлшек түрінде жаз:
Алымы
5
37
19
53
35
86
Бөлімі
Үйге тапсырма:
№ 837
Назарларыңызға рахмет!