kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Узагальнюючий урок у 5 класі по темі комбінаторні задачі відрізок координатна площина.pptx

Нажмите, чтобы узнать подробности

Узагальнюючий урок у 5 класі

Тема:

«Комбінаторні задачі та вправи на всі дії з натуральними числами. Відрізок, площина пряма, промінь, шкала. Координатний промінь»

Мета:

  • узагальнити та систематизувати знання учнів про натуральні числа, відрізки, промені, прямі, площини, координатний промінь,шкали;

відпрацювати навички та вміння учнів застосовувати набуті знання до розв’язування вправ;

  • розвивати просторову уяву, логічне мислення учнів;
  • виховувати наполегливість, уважність організованість, дисциплінованість, прагнення до знань, уміння обмірковувати запропоновану ситуацію.

Тип уроку: урок – казка

Хід уроку

Вчитель проводить урок у вигляді розповіді казки де дотримуються всі етапи уроку

У ослика Іа наближався День народження. Але йому було дуже сумно, адже він не міг придумати , як  же  провести цей день весело і цікаво. Аж тут йому на допомогу прилетіла Мудра Сова, яка запропонувала ослику Іа провести свій День народження в математичній школі і запросити своїх найкращих друзів Вінні Пуха, Тигрулю, Кролика, П’ятачка, а також нового свого друга Малюка Ру. Ослик дуже зрадів, що на кінець він знає, як провести свій День народження.

Але Мудра Сова попередила ослика Іа, що спочатку вона повинна перевірити його математичні знання і запропонувала йому розгадати математичний кросворд.

Допоможемо ослику Іа?

Отже, Ослик  Іа зрозумів, що потрібно кожному з друзів відправити запрошення на його День народження і він це зробив у такій формі.

Запрошення

Запрошую Вас до себе на День

народження у математичну школу.

Не забудьте повторити дії з натуральними числами.

Для цього виконайте таке завдання:

Поставте у відповідність кожному числовому виразу (1-4) його значення (А-Д). (Робота в парах)

1

52•23-77

А

420

2

(523-318)•84:41

Б

63

3

3969:(111-48)

В

2311

4

42•57-83

Г

0


 

Д

1119

Отримавши запрошення від ослика, кожен з друзів почав збиратися на свято

Ослик  Іа став думати: “Як же він розсадить своїх друзів за столом?” Якщо прийдуть всі друзі та прилетить Мудра Сова, то разом їх буде вісім. Скількома ж способами може розсадити своїх гостей ослик Іа?

Розв’ язок: Першого гостя Ослик  може посадити за стіл 8 способами, другого – 7, третього -6, четвертого – 5, п’ятого -4, шостого – 3,сьомого – 2,восьмого - 1.

Отже, 8? 7?6 ? 5? 4 ? 3? 2? 1=40320 способів.

Ослик  Іа вирішив, що коли прийдуть до нього гості, то нехай вони самі вирішать, де  хто сяде, адже вони всі друзі.

А в цей час друзі готували Ослику подарунки.  Тигруля вирішив подарувати Іа кубик, на якому були написані  6 літер, на які починалася назва шести предметів, які викладалися у математичній школі. Ослик повинен був  сказати Тигрулі скількома способами можна скласти розклад уроків на день, якщо кожного дня  вивчаються всі шість предметів  і першим уроком буде математика. Ослик  ніяк  не міг розв’язати цю задачу. Тож, давайте  допоможемо йому.

Розв’язок:

Якщо предметів всього 6 і першим уроком буде математика, то 2 урок можна вибрати  з п’яти предметів, 3 – з чотирьох, 4 – з трьох, 5 – з двох, 6 –з одного. Отже,

5?4?3?2?1= 120 способів.

Вінні Пух, П’ятачок  та Кролик  вирішили подарувати Ослику Іа букет з трьох квіток . Але  на галявині  росли білі, жовті, червоні, голубі та фіолетові  жоржини . Скільки букетів з трьох  квіток можуть подарувати Вінні та Кролик  Ослику, якщо колір квіток у букеті не повторюватиметься. (Спосіб перебору)

Останніми прийшли малюк  Ру та Крістофер Робін .  Нарешті всі були в зборі. Вони дружно обмінялися рукостисканнями і сіли за стіл. Скільки рукостискань було здійснено серед 8 учасників свята?

Розв’язок:

Кожен повинен здійснити по 7 рукостискань, але рукостискання не повторюються. (8?7): 2= 28 рукостискань

Після святкового столу Мудра Сова запропонувала провести гру “Незакінчене речення”

1. Будь – які дві точки можна сполучити лише …

2. Два відрізки називаються  рівними між собою, якщо…

3.Через будь-які дві точки можна провести пряму…

4.Частиною прямої може бути відрізок  або…

5. Точка А на прямій ділить  її на два …

А П’ятачок запропонував таку вправу:

У прямокутниках вписані числа. Треба з’єднати відрізками по три прямокутника, сума  чисел  у  яких  дорівнює 100. (Робота в групах)

Мудра Сова знову запропонувала розв’язати задачу:

Кролик, Тигруля і П’ятачок живуть в різних місцях, але на одній прямій. Відстань від Кролика до Тигрулі 180м, від Тигрулі до Пятачка 240 м, а від П’ятачка до Ослика на 50 м менше ніж від Тигрулі до П’ятачка. Яку відстань треба пройти Вінні Пуху, щоб відвідати своїх друзів?

Наостанок Мудра Сова запропонувала виконати самостійну роботу

Ослик Іа залишився дуже задоволеним тим, як пройшов його День народження. Адже всім було так весело. У всіх був дуже гарний настрій. А який настрій у вас, діти? 

В математичній школі теж ставлять бали і задають домашнє завдання. Мудра Сова задала гостям Ослика таке домашнє завдання:

ст. 139-140. завдання для перевірки знань №5, 6,7,9.

Ви теж отримуєте зароблені вами бали.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Узагальнюючий урок у 5 класі по темі комбінаторні задачі відрізок координатна площина.pptx »

День народження у ослика Іа Узагальнюючий урок у 5 класі по темі: “ Комбінаторні задачі та вправи на всі дії з натуральними числами. Відрізок, площина пряма, промінь, шкала. Координатний промінь ”

День народження

у ослика Іа

Узагальнюючий урок у 5 класі

по темі:

Комбінаторні задачі та вправи на всі дії

з натуральними числами. Відрізок, площина пряма, промінь, шкала. Координатний промінь ”

Мета: узагальнити та систематизувати знання учнів про натуральні числа, відрізки, промені, прямі, площини, координатний промінь,шкали; відпрацювати навички та вміння учнів застосовувати набуті знання до розв’язування вправ; розвивати просторову уяву, логічне мислення учнів; виховувати наполегливість, уважність організованість, дисциплінованість, прагнення до знань, уміння обмірковувати запропоновану ситуацію .

Мета:

  • узагальнити та систематизувати знання

учнів про натуральні числа, відрізки, промені,

прямі, площини, координатний промінь,шкали;

відпрацювати навички та вміння учнів

застосовувати набуті знання до розв’язування

вправ;

  • розвивати просторову уяву, логічне мислення учнів;
  • виховувати наполегливість, уважність

організованість, дисциплінованість, прагнення до знань, уміння обмірковувати запропоновану ситуацію .

У ослика Іа наближався День народження. Але йому було дуже сумно, адже він не міг придумати , як же провести цей день весело і цікаво.

У ослика Іа наближався День народження. Але йому було дуже сумно, адже він не міг придумати , як же провести цей день весело і цікаво.

Аж тут йому на допомогу прилетіла Мудра Сова, яка запропонувала ослику Іа провести свій День народження в математичній школі і запросити своїх найкращих друзів Вінні Пуха, Тигрулю, Кролика, П’ятачка, а також нового свого друга Малюка Ру.

Аж тут йому на допомогу прилетіла Мудра Сова, яка запропонувала ослику Іа провести свій День народження в математичній школі і запросити своїх найкращих друзів Вінні Пуха, Тигрулю, Кролика, П’ятачка, а також нового свого друга Малюка Ру.

Ослик дуже зрадів, що на кінець він знає, як провести свій День народження. Але Мудра Сова попередила ослика Іа, що спочатку вона повинна перевірити його математичні знання і запропонувала йому розгадати математичний кросворд. Допоможемо ослику Іа?

Ослик дуже зрадів, що на кінець він знає, як провести свій День народження.

Але Мудра Сова попередила ослика Іа, що спочатку вона повинна перевірити його математичні знання і запропонувала йому розгадати математичний кросворд.

Допоможемо ослику Іа?

І Д Р І З О К В Н А І Ь Л У Р Т А Н А П Л О Щ И Н П Р ОМ І Н Ь К О ОР Д И Н А Т А Ш К А ЛА П Е Р Е С Т А Н О В К А Д ОВ Ж И Н А Е Л Е М Е Н Т И П Р Я М А

І

Д

Р

І

З

О

К

В

Н

А

І

Ь

Л

У

Р

Т

А

Н

А

П

Л

О

Щ

И

Н

П

Р

ОМ І Н Ь

К О ОР Д И Н А Т А

Ш К А ЛА

П Е Р Е С Т А Н О В К А

Д ОВ Ж И Н А

Е Л Е М Е Н Т И

П Р Я М А

Отже, Ослик Іа зрозумів, що потрібно кожному з друзів відправити запрошення на його День народження і він це зробив у такій формі. Запрошення Запрошую Вас до себе на День народження у математичну школу. Не забудьте повторити дії з натуральними числами. Для цього виконайте таке завдання:

Отже, Ослик Іа зрозумів, що потрібно кожному з друзів відправити запрошення на його День народження і він це зробив у такій формі.

Запрошення

Запрошую Вас до себе на День

народження у математичну школу.

Не забудьте повторити дії з натуральними числами.

Для цього виконайте таке завдання:

Поставте у відповідність кожному числовому виразу (1-4) його значення (А-Д). (Робота в парах)    1 52•23-77 2 (523-318)•84:41 3 А 4 3969:(111-48) Б 420 63 42•57-83 В 2311 Г 0 Д 1119

Поставте у відповідність кожному числовому виразу (1-4) його значення (А-Д). (Робота в парах)

1

52•23-77

2

(523-318)•84:41

3

А

4

3969:(111-48)

Б

420

63

42•57-83

В

2311

Г

0

Д

1119

Отримавши запрошення від ослика, кожен з друзів почав збиратися на свято

Отримавши запрошення від ослика, кожен з друзів почав збиратися на свято

Ослик Іа став думати: “Як же він розсадить своїх друзів за столом?”  Якщо прийдуть всі друзі та прилетить Мудра Сова, то разом їх буде вісім. Скількома ж способами може розсадити своїх гостей ослик Іа?

Ослик Іа став думати: “Як же він розсадить своїх друзів за столом?” Якщо прийдуть всі друзі та прилетить Мудра Сова, то разом їх буде вісім. Скількома ж способами може розсадити своїх гостей ослик Іа?

Розв’ язок  Першого гостя Ослик може посадити за стіл 8 способами, другого – 7, третього -6, четвертого – 5,   п’ятого -4, шостого – 3, сьомого – 2, восьмого - 1.

Розв’ язок Першого гостя Ослик може посадити за стіл 8 способами, другого – 7, третього -6, четвертого – 5,

п’ятого -4,

шостого – 3,

сьомого – 2,

восьмого - 1.

Отже, 8∙ 7∙6 ∙ 5∙ 4 ∙ 3∙ 2∙ 1=40320 способів   Ослик Іа вирішив, що коли прийдуть до нього гості, то нехай вони самі вирішать, де хто сяде, адже вони всі друзі.

Отже, 8∙ 7∙6 ∙ 5∙ 4 ∙ 3∙ 2∙ 1=40320 способів

Ослик Іа вирішив, що коли прийдуть до нього гості, то нехай вони самі вирішать, де хто сяде, адже вони всі друзі.

А в цей час друзі готували Ослику подарунки. Тигруля вирішив подарувати Іа кубик, на якому були написані 6 літер, на які починалася назва шести предметів, які викладалися у математичній школі. Ослик повинен був сказати Тигрулі скількома способами можна скласти розклад уроків на день, якщо кожного дня вивчаються всі шість предметів і першим уроком буде математика.

А в цей час друзі готували Ослику подарунки. Тигруля вирішив подарувати Іа кубик, на якому були написані 6 літер, на які починалася назва шести предметів, які викладалися у математичній школі. Ослик повинен був сказати Тигрулі скількома способами можна скласти розклад уроків на день, якщо кожного дня вивчаються всі шість предметів і першим уроком буде математика.

Ослик ніяк не міг розв’язати цю задачу. Тож, давайте допоможемо йому. Розв’язок Якщо предметів всього 6 і першим уроком буде математика, то 2 урок можна вибрати з п’яти предметів, 3 – з чотирьох, 4 – з трьох, 5 – з двох, 6 –з одного. Отже, 5∙4∙3∙2∙1= 120 способів

Ослик ніяк не міг розв’язати цю задачу. Тож, давайте допоможемо йому.

Розв’язок

Якщо предметів всього 6 і першим уроком буде математика, то 2 урок можна вибрати з п’яти предметів, 3 – з чотирьох, 4 – з трьох, 5 – з двох, 6 –з одного. Отже,

5∙4∙3∙2∙1= 120 способів

Вінні Пух , П’ятачок та Кролик вирішили подарувати Ослику Іа букет з трьох квіток . Але на галявині росли білі, жовті, червоні, голубі та фіолетові жоржини . Скільки букетів з трьох квіток можуть подарувати Вінні та Кролик Ослику, якщо колір квіток у букеті не повторюватиметься.

Вінні Пух , П’ятачок та Кролик вирішили подарувати Ослику Іа букет з трьох квіток . Але на галявині росли білі, жовті, червоні, голубі та фіолетові жоржини . Скільки букетів з трьох квіток можуть подарувати Вінні та Кролик Ослику, якщо колір квіток у букеті не повторюватиметься.

Можливі варіанти        Всього 10 букетів

Можливі варіанти Всього 10 букетів

Останніми прийшли малюк Ру та Крістофер Робін . Нарешті всі були в зборі. Вони дружно обмінялися рукостисканнями і сіли за стіл. Скільки рукостискань було здійснено серед 8 учасників свята?

Останніми прийшли малюк Ру та Крістофер Робін . Нарешті всі були в зборі. Вони дружно обмінялися рукостисканнями і сіли за стіл. Скільки рукостискань було здійснено серед 8 учасників свята?

Розв’язок  Кожен повинен здійснити по 7 рукостискань, але рукостискання не повторюються.  (8∙7): 2= 28 рукостискань

Розв’язок Кожен повинен здійснити по 7 рукостискань, але рукостискання не повторюються. (8∙7): 2= 28 рукостискань

Після святкового столу Мудра Сова запропонувала провести гру “Незакінчене речення”  1. Будь – які дві точки можна сполучити лише …  2. Два відрізки називаються рівними між собою, якщо…  3.Через будь-які дві точки можна провести пряму…  4.Частиною прямої може бути відрізок або…  5. Точка А на прямій ділить її на два …

Після святкового столу Мудра Сова запропонувала провести гру “Незакінчене речення” 1. Будь – які дві точки можна сполучити лише … 2. Два відрізки називаються рівними між собою, якщо… 3.Через будь-які дві точки можна провести пряму… 4.Частиною прямої може бути відрізок або… 5. Точка А на прямій ділить її на два …

А П’ятачок запропонував таку вправу:  У прямокутниках вписані числа. Треба з’єднати відрізками по три прямокутника, сума чисел у яких дорівнює 100.  (Робота в групах)

А П’ятачок запропонував таку вправу: У прямокутниках вписані числа. Треба з’єднати відрізками по три прямокутника, сума чисел у яких дорівнює 100. (Робота в групах)

43 27 36 52 21 5 3 53 19 45 54 42

43

27

36

52

21

5

3

53

19

45

54

42

Мудра Сова знову запропонувала розв’язати задачу:  Кролик, Тигруля і П’ятачок живуть в різних місцях, але на одній прямій. Відстань від Кролика до Тигрулі 180м, від Тигрулі до Пятачка 240 м, а від П’ятачка до Ослика на 50 м менше ніж від Тигрулі до П’ятачка. Яку відстань треба пройти Вінні Пуху, щоб відвідати своїх друзів?

Мудра Сова знову запропонувала розв’язати задачу: Кролик, Тигруля і П’ятачок живуть в різних місцях, але на одній прямій. Відстань від Кролика до Тигрулі 180м, від Тигрулі до Пятачка 240 м, а від П’ятачка до Ослика на 50 м менше ніж від Тигрулі до П’ятачка. Яку відстань треба пройти Вінні Пуху, щоб відвідати своїх друзів?

на 50м менше р к О т 240м 180м ? РО=240-50=190 м КО=КТ+ТР+РО= 180+240+190=610 м

на 50м

менше

р

к

О

т

240м

180м

?

РО=240-50=190 м

КО=КТ+ТР+РО= 180+240+190=610 м

Наостанок Мудра Сова запропонувала виконати самостійну роботу

Наостанок Мудра Сова запропонувала виконати самостійну роботу

  • 1. Скільки променів позначено на рисунку?
  • 1. Скільки променів позначено на рисунку?
2.  Накресліть координатний промінь, взявши за одиничний відрізок 2 см. Позначте на цьому промені точки А і В. Знайдіть довжину відрізка АВ, якщо А(2), В(4) А(1), В(5)

2. Накресліть координатний промінь, взявши за одиничний відрізок 2 см. Позначте на цьому промені точки А і В. Знайдіть довжину відрізка АВ, якщо

А(2), В(4)

А(1), В(5)

Ослик Іа залишився дуже задоволеним тим, як пройшов його День народження. Адже всім було так весело. У всіх був дуже гарний настрій. А який настрій у вас, діти?

Ослик Іа залишився дуже задоволеним тим, як пройшов його День народження. Адже всім було так весело. У всіх був дуже гарний настрій. А який настрій у вас, діти?

В математичній школі теж ставлять бали і задають домашнє завдання. Мудра Сова задала гостям Ослика таке домашнє завдання:  ст. 139-140. завдання для перевірки знань №5, 6,7,9.  І ви теж отримуєте зароблені вами бали.

В математичній школі теж ставлять бали і задають домашнє завдання. Мудра Сова задала гостям Ослика таке домашнє завдання: ст. 139-140. завдання для перевірки знань №5, 6,7,9. І ви теж отримуєте зароблені вами бали.

О.С. Істер . Математика  5 клас. Генеза.2013 ankolpakov.ru/2011/07/19/zadachi-po-kombinatorike-po-matematike-dlya-4-6-klassa/ irinastepanova7.ucos.ru/blog/kombin http://vsv.io.ua/album141989   http://prikol.i.ua/view/454921/ http://mirgif.com/multjashki7.htm http://mobilewallpapers.narod.ru/winnie_pooh.htm

О.С. Істер . Математика 5 клас. Генеза.2013

ankolpakov.ru/2011/07/19/zadachi-po-kombinatorike-po-matematike-dlya-4-6-klassa/

irinastepanova7.ucos.ru/blog/kombin

http://vsv.io.ua/album141989

  http://prikol.i.ua/view/454921/

http://mirgif.com/multjashki7.htm

http://mobilewallpapers.narod.ru/winnie_pooh.htm


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Презентации

Целевая аудитория: 5 класс.
Урок соответствует ФГОС

Автор: Лазоренко Татьяна Ивановна

Дата: 25.10.2014

Номер свидетельства: 122472


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства