kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Үшбырыштарды шешу тарауына қайталау есептерін шығару

Нажмите, чтобы узнать подробности

Оқушылардың тікбұрышты үшбұрыштың синус,косинус,тангенстің анықтамасын,бұрыштар мен қабырғалар арасындағы қатыстарды пайдаланып,Пифагор теоремасын қолданып тікбұрышты үшбұрыштарды шешу.

   2. Тікбұрышты үшбұрыштың бұрышын,қабырғаларын есептеуге арналған формула,анықтама, теоремаларды есептеуге қолдана білу дағдысын қалыптастыру. Оқушылардың пәнге қызығушылығын арттыру.

3. Оқушылардың ойлау қабілеттерін жетілдіру, шыдамдылыққа, өз бетінше еңбек етуге тәрбиелеу.

Сабақ түрі: Бекіту сабағы.

Сабақ әдісі: топтық

Көрнекілігі: сызбалар, формулалар,кестелер

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Үшбырыштарды шешу тарауына қайталау есептерін шығару»

Сабақтың тақырыбы :  Пәні: Геометрия Сыныбы: 8 Пән мұғалімі: Аубакирова Ж.Қ.

Сабақтың тақырыбы :

Пәні: Геометрия

Сыныбы: 8 Пән мұғалімі: Аубакирова Ж.Қ.

Сабақтың мақсаты :  1. Оқушылардың тікбұрышты үшбұрыштың синус,косинус,тангенстің анықтамасын,бұрыштар мен қабырғалар арасындағы қатыстарды пайдаланып,Пифагор теоремасын қолданып тікбұрышты үшбұрыштарды шешу.  2. Тікбұрышты үшбұрыштың бұрышын,қабырғаларын есептеуге арналған формула,анықтама, теоремаларды есептеуге қолдана білу дағдысын қалыптастыру. Оқушылардың пәнге қызығушылығын арттыру. 3. Оқушылардың ойлау қабілеттерін жетілдіру, шыдамдылыққа, өз бетінше еңбек етуге тәрбиелеу. Сабақ түрі: Бекіту сабағы. Сабақ әдісі: топтық Көрнекілігі: сызбалар, формулалар,кестелер.

Сабақтың мақсаты :

1. Оқушылардың тікбұрышты үшбұрыштың синус,косинус,тангенстің анықтамасын,бұрыштар мен қабырғалар арасындағы қатыстарды пайдаланып,Пифагор теоремасын қолданып тікбұрышты үшбұрыштарды шешу.

2. Тікбұрышты үшбұрыштың бұрышын,қабырғаларын есептеуге арналған формула,анықтама, теоремаларды есептеуге қолдана білу дағдысын қалыптастыру. Оқушылардың пәнге қызығушылығын арттыру.

3. Оқушылардың ойлау қабілеттерін жетілдіру, шыдамдылыққа, өз бетінше еңбек етуге тәрбиелеу.

Сабақ түрі: Бекіту сабағы.

Сабақ әдісі: топтық

Көрнекілігі: сызбалар, формулалар,кестелер.

Сабақтың барысы : І. Ұйымдастыру кезеңі ІІ. Үй жұмысын тексеру. ІІІ. Біз не білеміз: (сұрақ-жауап). ІV. Тест жұмысы. V. Бар нәрсеге білім қолды жеткізер .(Есептер шығару № 189,№190,№192 ) VI. Сергіту сәті: “Адам есімінің түстері” тренингі VII. “Білім-өмірге,өнер-баршаға” Сызбамен жұмыс: (деңгейлік есептер) VIIІ. “Өнерлі өрге жүзеді”: (шығармашылық жұмыс) IX. Қорытындылау. Х. Үйге тапсырма. ХІ. Бағалау: (Рефлексия)  

Сабақтың барысы :

І. Ұйымдастыру кезеңі

ІІ. Үй жұмысын тексеру.

ІІІ. Біз не білеміз: (сұрақ-жауап).

ІV. Тест жұмысы.

V. Бар нәрсеге білім қолды жеткізер .(Есептер шығару № 189,№190,№192 )

VI. Сергіту сәті: “Адам есімінің түстері” тренингі

VII. “Білім-өмірге,өнер-баршаға” Сызбамен жұмыс: (деңгейлік есептер)

VIIІ. “Өнерлі өрге жүзеді”: (шығармашылық жұмыс)

IX. Қорытындылау.

Х. Үйге тапсырма.

ХІ. Бағалау: (Рефлексия)

 

ІІ.Үй жұмысын тексеру: № 191 (4) ∆ АВС – т.б. ВС = а Шешуі: т/к: ВД В β Д а А С

ІІ.Үй жұмысын тексеру: № 191 (4)

∆ АВС – т.б.

ВС = а

Шешуі:

т/к: ВД

В

β

Д

а

А

С

Біз не білеміз: (сұрақ - жауап) 1.Пифагор теоремасы. 2.Тікбұрышты үшбұрыш деп қандай үшбұрышты айтамыз. 3.Тікбұрышты үшбұрыштың элементтері?  4.Тікбұрышты үшбұрыштың сүйір бұрышының косинусы деп нені айтамыз?  5.Тікбұрышты үшбұрыштың сүйір бұрышының синусы деп нені айтамыз? 6.Тікбұрышты үшбұрыштың сүйір бұрышының тангесі деп нені айтамыз? 7.Тікбұрышты үшбұрыштың сүйір бұрышының котангесі деп нені айтамыз?

Біз не білеміз: (сұрақ - жауап)

1.Пифагор теоремасы.

2.Тікбұрышты үшбұрыш деп қандай үшбұрышты айтамыз.

3.Тікбұрышты үшбұрыштың элементтері?

4.Тікбұрышты үшбұрыштың сүйір бұрышының косинусы деп нені айтамыз?

5.Тікбұрышты үшбұрыштың сүйір бұрышының синусы деп нені айтамыз?

6.Тікбұрышты үшбұрыштың сүйір бұрышының тангесі деп нені айтамыз?

7.Тікбұрышты үшбұрыштың сүйір бұрышының котангесі деп нені айтамыз?

ІV. Тест жұмысы: (өзіңді тексер) № Тапсырма 1 2 а Есепте ңдер:   3 tg45 0 +6 б 1 2 в sin60 0 -cos30 0 4 ctg45 0 5 7 1 0 6 sin30 0 +cos60 0 3+4ctg45 0 1 1 1 7

ІV. Тест жұмысы: (өзіңді тексер)

Тапсырма

1

2

а

Есепте ңдер:

3

tg45 0 +6

б

1

2

в

sin60 0 -cos30 0

4

ctg45 0

5

7

1

0

6

sin30 0 +cos60 0

3+4ctg45 0

1

1

1

7

Жауабы: 1 2 а б 3 1 7 б 4 в 5 0 6 б 1 в 1 7

Жауабы:

1

2

а

б

3

1

7

б

4

в

5

0

6

б

1

в

1

7

Бар нәрсеге білім қолды жеткізер: (Есептер шығару) № 189,№190,№192.

Бар нәрсеге білім қолды жеткізер:

(Есептер шығару)

№ 189,№190,№192.

VI. Сергіту сәті: “Адам есімінің түстері” тренингі Қызыл   — өзіне сенімді, алдына мақсат қоя білетін жандар Жасыл   – ақ көңіл, табиғатты сүйетін жандар Сары   – ниеті таза, пейілі кең жомарт жандар Көк  – мейірімді, сенімді, биік армандарды көздейтін жандар  Тікбұрышты үшбұрыш  – мінезі қатты, алған бетінен қайтпайтын жандар  Әр қабырғалы үшбұрыш  – құбылмалы мінезді, тез ойланып тез жауап беретін жандар  Тең бүйірлі үшбұрыш  — әрқашан әділдікті қолдайтын жандар  Тең қабырғалы үшбұрыш  – сыпайы болуға ұмтылатын жандар

VI. Сергіту сәті: “Адам есімінің түстері” тренингі

Қызыл   — өзіне сенімді, алдына мақсат қоя білетін жандар

Жасыл   – ақ көңіл, табиғатты сүйетін жандар

Сары   – ниеті таза, пейілі кең жомарт жандар

Көк  – мейірімді, сенімді, биік армандарды көздейтін жандар

Тікбұрышты үшбұрыш  – мінезі қатты, алған бетінен қайтпайтын жандар

Әр қабырғалы үшбұрыш  – құбылмалы мінезді, тез ойланып тез жауап беретін жандар

Тең бүйірлі үшбұрыш  — әрқашан әділдікті қолдайтын жандар

Тең қабырғалы үшбұрыш  – сыпайы болуға ұмтылатын жандар

VII. “Білім-өмірге,өнер-баршаға” Сызбамен жұмыс: (деңгейлік есептер)  х 10 8 6 25 х 20 10 х х

VII. “Білім-өмірге,өнер-баршаға” Сызбамен жұмыс: (деңгейлік есептер)

х

10

8

6

25

х

20

10

х

х

VIIІ. “Өнерлі өрге жүзеді”: (шығармашылық жұмыс) Тапсырма: Ордың көлденең қимасын тауып.Ордың еңкіштік бұрышын табыңдар.

VIIІ. “Өнерлі өрге жүзеді”: (шығармашылық жұмыс)

Тапсырма:

Ордың көлденең қимасын тауып.Ордың еңкіштік

бұрышын табыңдар.

Түлкі мен Ешкі

Түлкі мен Ешкі

Тапсырма: Жарда отырған бақылаушыдан өзеннің екінші жиегіне дейінгі қашықтық қандай.

Тапсырма:

Жарда отырған бақылаушыдан өзеннің екінші жиегіне дейінгі қашықтық қандай.

IX. Қорытындылау. ” БББ ” Не білемін? Нені білдім? Нені білгім келеді?

IX. Қорытындылау. ” БББ ”

Не білемін?

Нені білдім?

Нені білгім келеді?

Х. Үйге тапсырма: №  193

Х. Үйге тапсырма:

№ 193

ХІ. Бағалау: (Рефлексия) Сабақ өте жақсы ұнады және бар мүмкіндігімді пайдаландым Маған әлі осы тақырыптар бойынша жұмыс жасау керек Сабақ ұнады және өз мүмкіндігімше қатыстым

ХІ. Бағалау: (Рефлексия)

Сабақ өте жақсы ұнады және бар мүмкіндігімді пайдаландым

Маған әлі осы тақырыптар бойынша жұмыс жасау керек

Сабақ ұнады және өз мүмкіндігімше қатыстым


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Презентации

Целевая аудитория: 8 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Үшбырыштарды шешу тарауына қайталау есептерін шығару

Автор: Аубакирова Жанат Қонысбайқызы

Дата: 11.02.2017

Номер свидетельства: 390543


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства