kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Туындыны? аны?тамасы

Нажмите, чтобы узнать подробности

1.Білімділік.Функцияны? ?сімшесі, функцияны? туындысы, н?ктеде ж?не аралы?та дифференциаланатын функция ??ымы ж?не дифференциалдау амалымен таныстыру, функцияны? ?сімшесі мен туындысын табуды ?йрету. 2.Дамытушылы?, О?ушыларды? есептер шы?ару да?дыларын ?алыптастыру, ойлау ?абылеттерін дамыту. 3.Т?рбиелік.П?нге деген ?ызы?ушылы?ын арттыру, жа?ымды мінез ??лы?тарын ?алыптастыру, ??ыптылы??а т?рби
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Туындыны? аны?тамасы»

Сабақтың тақырыбы Туындының анықтамасы.

Сабақтың тақырыбы

Туындының анықтамасы.

Сабақтың мақсаты: 1.Білімділік.Функцияның өсімшесі, функцияның туындысы, нүктеде және аралықта дифференциаланатын функция ұғымы және дифференциалдау амалымен таныстыру, функцияның өсімшесі мен туындысын табуды үйрету. 2.Дамытушылық, Оқушылардың есептер шығару дағдыларын қалыптастыру, ойлау қабылеттерін дамыту. 3.Тәрбиелік.Пәнге деген қызығушылығын арттыру, жағымды мінез құлықтарын қалыптастыру, ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Сабақтың мақсаты:

  • 1.Білімділік.Функцияның өсімшесі, функцияның туындысы, нүктеде және аралықта дифференциаланатын функция ұғымы және дифференциалдау амалымен таныстыру, функцияның өсімшесі мен туындысын табуды үйрету.
  • 2.Дамытушылық, Оқушылардың есептер шығару дағдыларын қалыптастыру, ойлау қабылеттерін дамыту.
  • 3.Тәрбиелік.Пәнге деген қызығушылығын арттыру, жағымды мінез құлықтарын қалыптастыру, ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Сабақтың түрі; Жаңа білімді меңгерту сабағы.   Сабақтың әдіс-тәсілдері; топтық жұмыс, диалогтық, сұрақ-жауап т.б Сабақтың көрнекілігі; интерактивтік тақта, фливчарт, сапалық есептер карточкалары, қосымша оқулықтар, электрондық оқулық.

Сабақтың түрі; Жаңа білімді меңгерту сабағы.

Сабақтың әдіс-тәсілдері; топтық жұмыс, диалогтық, сұрақ-жауап т.б

Сабақтың көрнекілігі; интерактивтік тақта, фливчарт, сапалық есептер карточкалары, қосымша оқулықтар, электрондық оқулық.

Сабақтың барысы; І.Ұйымдастыру кезеңі. А)Сәлемдесу. Ә) Оқушыларды түгендеу. ІІ.Үй тапсырмасын тексеру. А)Өткен материалды еске түсіру. 2

Сабақтың барысы;

  • І.Ұйымдастыру кезеңі.
  • А)Сәлемдесу.
  • Ә) Оқушыларды түгендеу.
  • ІІ.Үй тапсырмасын тексеру.
  • А)Өткен материалды еске түсіру.

2

Ой қозғау:    Қайталау сұрақтары; 1.Үзіліссіз функция дегеніміз не? 2.Үзіліссіз функцияның қасиеттерін анықтау

Ой қозғау:

  • Қайталау сұрақтары;
  • 1.Үзіліссіз функция дегеніміз не?
  • 2.Үзіліссіз функцияның қасиеттерін анықтау

Жаңа тақырыпты меңгеру

Жаңа тақырыпты меңгеру

  • Туынды формулалары:
Тақтада орындалатын тапсырмалар:№163 . №168
  • Тақтада орындалатын тапсырмалар:№163
  • . №168
Тақтада орындалатын тапсырмалар:

Тақтада орындалатын тапсырмалар:

Функциясың туындысын тап F( х) = х 2 -3х+1 f( х) = 2х 7 +5 3) f( х) = х 6 – х 3 +1  4) f ( х) =   5 - +2 =

Функциясың туындысын тап

  • F( х) = х 2 -3х+1
  • f( х) = 2х 7 +5

3) f( х) = х 6 – х 3 +1

4) f ( х) = 5 - +2

=

F ( ) =0 теңдеуін шешіңдер:

F ( ) =0 теңдеуін шешіңдер:

  • 1)f( х) =3х 2 +8х+2
  • 2)f( х) =-6х 2 +13х-1
  • 3)f( х) = +4х-1
  • 4)f( х) =-0,5х 2 -4х+0,1
Сабақты қорытындылау 1. Функцияның туындысын флюксия деп атаған кім?

Сабақты қорытындылау

1. Функцияның туындысын флюксия деп атаған кім?

2. Айнымалы шамалардың өсімшелерін белгілеу үшін гректің әріпін қолданған кім?

2. Айнымалы шамалардың өсімшелерін белгілеу үшін гректің әріпін қолданған кім?

3. Жылдамдықтың уақыт бойынша алынған туындысы

3. Жылдамдықтың уақыт бойынша алынған туындысы

  • Жауабы: үдеу
4. функциясының туындысы

4. функциясының туындысы

  • Жауабы:
Математика тарихынан сұрақтар:

Математика тарихынан сұрақтар:

1. Осы ұлы адамдардың ішінен қайсысы математик емес? 2 1 3

1. Осы ұлы адамдардың ішінен қайсысы математик емес?

2

1

3

2.”Математика нақты ғылымдар сөйлейтің тіл” бұл кімнің сөзі? 1 2 3

2.”Математика нақты ғылымдар сөйлейтің тіл” бұл кімнің сөзі?

1

2

3

3. Геометрияның негізін қалаған, “бастамалар” деп аталатын еңбегі бар ежелгі грек ғалымы
  • 3. Геометрияның негізін қалаған, “бастамалар” деп аталатын еңбегі бар ежелгі грек ғалымы

1

2

3

5. “Арифметика – математиканың патшасы, математика барлық ғылымдар
  • 5. “Арифметика – математиканың патшасы, математика барлық ғылымдар

патшасы”. Бұл кімнің сөзі?

3

1

2

6. Абцисса , ордината және координата терминін алғаш енгізген кім?
  • 6. Абцисса , ордината және координата терминін алғаш енгізген кім?

1

2

3

Үйге тапсырма № 166, 169

Үйге тапсырма

166, 169


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Презентации

Целевая аудитория: 10 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Туындыны? аны?тамасы

Автор: Амиргазина Гулжамал Куракбаевна

Дата: 20.01.2016

Номер свидетельства: 280008


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства