kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Та?ырыбы: Санды те?сіздіктер

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?ты? ма?саты:

•Білімділік: о?ушыларды? санды те?сіздіктерді,  жазылуы бойынша есептер шы?ару ар?ылы білімдерін пысы?тап, тияна?тау.

•Дамытушылы?: о?ушыларды? п?нге деген ?ызы?ушылы?тарын арттыру, санды те?сіздіктер бойынша біліктіліктерін  дамыту.

•Т?рбиелік: о?ушыларды жауапкершілік, е?бек?орлы?, белсенділік, ізденімпазды??а т?рбиелеу, таби?атты ?ор?ау?а, аялай білуге баулу.

1.?йымдастыру кезе?і.
2.?й тапсырмасын с?рау.
3. Жа?а саба?.
4.Есептер шы?ару.
5. Сергіту с?ті
6.Саба?ты ?ортындылау.
7. Ба?алау
8. ?йге тапсырма

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Та?ырыбы: Санды те?сіздіктер»

№ 69 жалпы орта мектебі   Ашық сабақ  Тақырыбы: Санды теңсіздіктер    Сыныбы 6 “Ә” Сынып   математика пәні мұғалімі   Айтымбетов Берік

69 жалпы орта мектебі

Ашық сабақ Тақырыбы: Санды теңсіздіктер

Сыныбы 6 “Ә” Сынып математика пәні мұғалімі Айтымбетов Берік

Сабақтың мақсаты:

Сабақтың мақсаты:

  • Білімділік: оқушылардың санды теңсіздіктерді, жазылуы бойынша есептер шығару арқылы білімдерін пысықтап, тиянақтау.
  • Дамытушылық: оқушылардың пәнге деген қызығушылықтарын арттыру, санды теңсіздіктер бойынша біліктіліктерін дамыту.
  • Тәрбиелік: оқушыларды жауапкершілік, еңбекқорлық, белсенділік, ізденімпаздыққа тәрбиелеу, табиғатты қорғауға, аялай білуге баулу.
Жоспары 1.Ұйымдастыру кезеңі.  2.Үй тапсырмасын сұрау.  3. Жаңа сабақ.  4.Есептер шығару.  5. Сергіту сәті  6.Сабақты қортындылау.  7. Бағалау  8. Үйге тапсырма.

Жоспары

1.Ұйымдастыру кезеңі. 2.Үй тапсырмасын сұрау. 3. Жаңа сабақ. 4.Есептер шығару. 5. Сергіту сәті 6.Сабақты қортындылау. 7. Бағалау 8. Үйге тапсырма.

Үй тапсырмасын тексеру № 923  1) 3х-15=x+3 4) 4(5-x)=3x-1  2) 7-3x=x+11 5) 3(x-2)=x+4  3) 2(x+3)=x+13 6) 5(x-1)=4x+3

Үй тапсырмасын тексеру

№ 923 1) 3х-15=x+3 4) 4(5-x)=3x-1 2) 7-3x=x+11 5) 3(x-2)=x+4 3) 2(x+3)=x+13 6) 5(x-1)=4x+3

Жауаптары: 1) 3x-x=3+15 2) -3x-x=11-7 3) 2x+6=x+13  2x=18 -4x=4 2x-x=13-6  x=18:2 x=4:(-4) x=7  x=9 x=-1   4) 20-4x=3x-1 5) 3x-6=x+4 6) 5x-5=4x+3  -4x-3x=-1-20 3x-x=4+6 5x-4x=3+5  -7x=-21 2x=10 x=8  x= -21:(-7) x=10:2  x=3 x=5

Жауаптары:

  • 1) 3x-x=3+15 2) -3x-x=11-7 3) 2x+6=x+13 2x=18 -4x=4 2x-x=13-6

x=18:2 x=4:(-4) x=7 x=9 x=-1 4) 20-4x=3x-1 5) 3x-6=x+4 6) 5x-5=4x+3

-4x-3x=-1-20 3x-x=4+6 5x-4x=3+5 -7x=-21 2x=10 x=8

x= -21:(-7) x=10:2

x=3 x=5

0 болса, онда аb. Егер а-b Екі санды өрнектің теңсіздік белгісімен ( “” немесе “ ”) жазылуы санды теңсіздік деп аталады. Мысалы , 29 24 – санды теңсіздік. сол жақ бөлігі оң жақ бөлігі" width="640"

Жаңа сабақ

Егер а-b айырмасының мәні оң сан болса, онда а саны b санынан үлкен. Егер а-b айырмасының мәні теріс сан болса, онда а саны b санынан кіші.

Егер а-b0 болса, онда аb. Егер а-b

Екі санды өрнектің теңсіздік белгісімен ( “” немесе ”) жазылуы санды теңсіздік деп аталады. Мысалы , 29 24 – санды теңсіздік.

сол жақ бөлігі оң жақ бөлігі

7; 29 4*5 Егер теңсіздіктер немесе белгілермен жазылса, қатан теңсіздіктер деп аталады. 9+7 3. х - 3 және х 2 теңсіздіктерін -3 х қос теңсіздігі түрінде жазуға болады. Егер теңсіздіктер ( артық немесе тең) және кем немесе тең) белгілерімен жазылса, қатан емес теңсіздіктер деп аталады." width="640"

Теңсіздік белгісінің сол жағындағы жазуды- теңсіздіктің сол жақ бөлігі деп, ал оң жағындағы жазуды теңсіздіктің оң жақ бөлігі деп атайды. Мысалдар 12 7; 29 4*5 Егер теңсіздіктер немесе белгілермен жазылса, қатан теңсіздіктер деп аталады. 9+7 3. х - 3 және х 2 теңсіздіктерін -3 х қос теңсіздігі түрінде жазуға болады.

Егер теңсіздіктер ( артық немесе тең) және кем немесе тең) белгілерімен жазылса, қатан емес теңсіздіктер деп аталады.

5 теңсіздігі: “а саны 5-тен артық немесе тең” деп немесе “а саны 5-тен кем емес 2) b 3) 3 а b және с d түріндегі теңсіздіктер “теңсіздік белгілері бірдей” деп а/д. а b және с 52 және 28 Мысалдар: 1) 6*2 2*3 және 18:2 7 –теңсіздік белгілері бірдей теңсіздіктер;" width="640"

Мысалы.1) 5 теңсіздігі: “а саны 5-тен артық немесе тең” деп немесе “а саны 5-тен кем емес 2) b 3) 3 а b және с d түріндегі теңсіздіктер “теңсіздік белгілері бірдей” деп а/д.

а b және с 52 және 28 Мысалдар: 1) 6*2 2*3 және 18:2 7 –теңсіздік белгілері бірдей теңсіздіктер;

4.3 4)0.5 2)-9.76.5 5)-0.9 3)0.40.2 6)0.10 a b 3 7 a-b 6 a*b -4 9 5 -13 -8" width="640"

Оқулықпен жұмыс

А деңгейі. №934 №937 1)5,64.3 4)0.5 2)-9.76.5 5)-0.9 3)0.40.2 6)0.10

a

b

3

7

a-b

6

a*b

-4

9

5

-13

-8

4.3 3)0.40.2 5)-0.9 6)0.10 №937 a b 3 6 a-b 7 a*b 9 -4 -4 -13 a 2 5 ab 4 -8 ab -21 a" width="640"

Жауаптары: №934 1)5,64.3 3)0.40.2 5)-0.9 6)0.10 №937

a

b

3

6

a-b

7

a*b

9

-4

-4

-13

a

2

5

ab

4

-8

ab

-21

a

В деңгейі.  №939 №940   1) 70,3 және 0,8-5 және -1

В деңгейі. №939 №940 1) 70,3 және 0,8-5 және -1

Жауаптар:  №939  1)7  2)0.3  3)-5  4) m+n

Жауаптар: №939

1)7 2)0.3 3)-5 4) m+n

СЕРГІТУ СӘТІ

СЕРГІТУ СӘТІ

С деңгейі.  №949

С деңгейі. №949

Жауаптар:

Жауаптар:

” немесе “ 3.Егер теңсіздіктер немесе белгілермен жазылса, қатан теңсіздіктер деп аталады. 9+7 3. 1.Егер а-b айырмасының мәні оң сан болса, онда а саны b санынан үлкен. Егер а-b айырмасының мәні теріс сан болса, онда а саны b санынан кіші. Егер а-b0 болса, онда аb. Егер а-b Сабақты қортындылау 4. х - 3 және х 2 теңсіздіктерін -3 х қос теңсіздігі түрінде жазуға болады. 6. ≥ 5 теңсіздігі: “а саны 5-тен артық немесе тең” деп немесе “а саны 5-тен кем емес 2) b≤4 теңсіздігі “b саны 4-тен кем немесе тең” деп “b саны 4-тен артық емес” деп оқылады. 3) 3 ≤х ≤7 қатаң емес қос теңсіздігінің оқылуы: “х санын 3-тен артық немесе тең, бірақ 7-ден кем немесе тең” Егер теңсіздіктер ( артық немесе тең) және кем немесе тең) белгілерімен жазылса, қатан емес теңсіздіктер деп аталады." width="640"

2.Екі санды өрнектің теңсіздік белгісімен ( “” немесе “

3.Егер теңсіздіктер немесе белгілермен жазылса, қатан теңсіздіктер деп аталады. 9+7 3.

1.Егер а-b айырмасының мәні оң сан болса, онда а саны b санынан үлкен. Егер а-b айырмасының мәні теріс сан болса, онда а саны b санынан кіші. Егер а-b0 болса, онда аb. Егер а-b

Сабақты қортындылау

4. х - 3 және х 2 теңсіздіктерін -3 х қос теңсіздігі түрінде жазуға болады.

6. ≥ 5 теңсіздігі: “а саны 5-тен артық немесе тең” деп немесе “а саны 5-тен кем емес 2) b≤4 теңсіздігі “b саны 4-тен кем немесе тең” деп “b саны 4-тен артық емес” деп оқылады. 3) 3 ≤х ≤7 қатаң емес қос теңсіздігінің оқылуы: “х санын 3-тен артық немесе тең, бірақ 7-ден кем немесе тең”

Егер теңсіздіктер ( артық немесе тең) және кем немесе тең) белгілерімен жазылса, қатан емес теңсіздіктер деп аталады.

Бағалау

Бағалау

Үйге тапсырма:  № 941

Үйге тапсырма:

941

Назарларыңызға  рахмет!

Назарларыңызға

рахмет!


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Презентации

Целевая аудитория: 6 класс

Скачать
Та?ырыбы: Санды те?сіздіктер

Автор: Айтымбетов Берик Серикович

Дата: 11.02.2016

Номер свидетельства: 291964




ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства