Саба?ты? ма?саты:
1.О?ушылар?а санды ж?не ?ріпті ?рнек туралы т?сінік
беру,санды ?рнек пен ?ріпті ?рнекті? айырмашылы?ын
білуге ?йрету
2.О?ушыларды? ой-?рісін ке?ейту,ойлау ?абілеттері арттыру,
?ріпті ?рнекті санды ?рнекке айналдырып есеп шы?ара білуге машы?тандыру,тез шы?ара білуге баулу.
Просмотр содержимого документа
«Санды ж?не ?ріпті ?рнек »
Сабақтың тақырыбы:
Санды және әріпті өрнек
Сабақтың мақсаты:
1.Оқушылапға санды және әріпті өрнек туралы түсінік
беру,санды өрнек пен әріпті өрнектің айырмашылығын
білуге үйрету.
2.Оқушылардың ой-өрісін кеңейту,ойлау қабілеттері арттыру,
әріпті өрнекті санды өрнекке айналдырып есеп шығара білуге машықтандыру,тез шығара білуге баулу.
Сабақтың түрі:
жаңа білім беру сабағы, дәстүрден тыс ертегі, кіріктірілген сабақ
Әдісі : сұрақ – жауап,түсіндіру.
Пәнаралық байланыс:
дүниетану, әдебиеттік оқу
Көрнекілігі: интерактивті тақта, слайд,таратпалар.
Сабақ барысы І. Ұйымдастыру кезеңі
Мынау – менің жүрегім,
Бәрі осыдан басталған.
Мынау – басым ақылды,
Бәрін осы басқарған.
Мынау – менің оң қолым,
Мынау – менің сол қолым,
Барлық істі басқарған.
Кел балалар, ойнайық,
Ойнайық та, ойлайық.
Қандай есеп болса да
Шешпей оны қоймайық.
Ертегілер әлеміне саяхат
Мақта қыз бен мысық
Үй тапсырмасын тексеру
2+4= 6-2=
3+4= 7-4=
4+4= 8-4=
5+4= 9–4=
№ 1 есеп
артық
Жоғары -10
?
Төменгі - 4
№ 2 есеп
Көбелек аула
10
6+4
10 - 6
4
4+6
10
10 – 4
6
№ 3 есеп
Өздік жұмыс
Өлше. Салыстыр
см
артық
?
см
Жеңіс күніне арналған ардагерлер
мерекесіне 6 бала би биледі , ал 4 бала
өлең айтты . Барлығы неше бала қатысты?
4-тапсырма
Ауызша есептеу
+
10
-
4
5
1
2
=
+
+
-
10
5
-
1
=
7
3
6 санының құрамы «Қай пәтерге?»
3
5
1
4
2
1
5
4
2
3
5-тапсырма
Геометриялық фигураларды ата :
6-тапсырма
Миға шабуыл
Суретте неше үшбұрыш, тік төртбұрыш ,
шеңбер бар ?
Үйге тапсырма
№ 4 есеп
Бірлік бар жерде - тірлік бар.