kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Сандарды ?осу ж?не азайту

Нажмите, чтобы узнать подробности

Балалар ендеше кітапты? сырын аш?анша д?птерімізді  ашып, б?гінгі к?нді  жазып, к?ркем жазу жолын толтырайы?.
           Экраннан кітапты? беті ашылып ішінен бірнеше сандар шы?ады.
           О?ушыларды ?ш топ?а б?леміз.

?лестірмелі тапсырмалар таратылады.

           
            1.Т?зу сызы? сыз.
            2.Кесінді сыз.

           3.С?уле сыз.
           4.Салыстыр:  3*5, 9*7, 2*2
           5.Есепте:  5-5=,  5-4= ,  3+2=

       VI.Саба?ты ?орытындылау.
Біз б?гінгі саба?та натурал сандарды бір-біріне ?осып ажыратты?,

сандарды салыстырды?

            VII.?йге тапсырма
Сандарды жат?а ажырта білу. Есептер шы?ару.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Сандарды ?осу ж?не азайту »

№ 8 ОБЛЫСТЫҚ АРНАУЛЫ САНАТОРИЯЛЫҚ МЕКТЕП-ИНТЕРНАТЫ Тақырыбы: Сандарды қосу және  азайту 1 “ә”сынып Акишева Айнур

8 ОБЛЫСТЫҚ АРНАУЛЫ САНАТОРИЯЛЫҚ МЕКТЕП-ИНТЕРНАТЫ

Тақырыбы:

Сандарды қосу және азайту

1 “ә”сынып

Акишева Айнур

Сабақтың мақсаты:  Дaмытушылығы:   Ойын арқылы  оқушылардың  жылдам және ауызша  есептеу, ойлау қабілеттерін  дамыту,танымдық  қызығушылығын артты-  рып,ой-өрісін кеңейту.    Білімділігі:   Сандарды қосу,азайту  ережесін түсіндіру,  топтық , жұптық және  жекелеген  тапсырмалар  орындау.   Тәрбиелігі:  Оқушыларды  шапшаңдыққа,  адамгершілікке,  ұқыптылыққа,  ізденімпаздыққа  тәрбиелеу.

Сабақтың мақсаты:

Дaмытушылығы: Ойын арқылы оқушылардың жылдам және ауызша есептеу, ойлау

қабілеттерін дамыту,танымдық қызығушылығын артты- рып,ой-өрісін кеңейту.

Білімділігі: Сандарды қосу,азайту ережесін түсіндіру, топтық , жұптық және жекелеген тапсырмалар орындау.

Тәрбиелігі: Оқушыларды шапшаңдыққа, адамгершілікке, ұқыптылыққа, ізденімпаздыққа тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: аралас сабақ  Сабақтың әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап,ойын есептері   Сабақтың көрнекілігі: : Үнтаспа, таратпа материалдар,  суреттер ( слайд ), ойын тапсырмалары   Пәнаралық байланыс: ана тілі, дүниетану

Сабақтың түрі: аралас сабақ

Сабақтың әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап,ойын есептері

Сабақтың көрнекілігі: : Үнтаспа, таратпа материалдар, суреттер ( слайд ), ойын тапсырмалары

Пәнаралық байланыс: ана тілі, дүниетану

.     III. Сабақтың барысы:  а)  Ұйымдастыру кезеңі.    Оқушылармен сәлемдесу. Оқушылар бір-біріне жүректен шыққан жылы  лебіздерін білдіреді. Психологиялық дайындық.Оқушы назарын  сабаққа аудару.                           Оқушыларды сабақтың тақырыбымен,мақсатымен таныстыру.   Экранға кітап оқыған оқушының суреті шығады.   Бұл кітаптың сиқыры неде екен кәнекей ендеше бәріміз бірге табайық.        Cандарды өсу және кему ретінде ауызша санап шығу. 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 0   ә) Өткенді қайталау.

.

III. Сабақтың барысы: а) Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушылармен сәлемдесу. Оқушылар бір-біріне жүректен шыққан жылы

лебіздерін білдіреді. Психологиялық дайындық.Оқушы назарын сабаққа аудару.

Оқушыларды сабақтың тақырыбымен,мақсатымен таныстыру. Экранға кітап оқыған оқушының суреті шығады. Бұл кітаптың сиқыры неде екен кәнекей ендеше бәріміз бірге табайық.

Cандарды өсу және кему ретінде ауызша санап шығу.

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 0

ә) Өткенді қайталау.

IV. Жаңа сабақ   - Балалар ендеше кітаптың сырын ашқанша дәптерімізді ашып, бүгінгі күнді жазып, көркем жазу жолын толтырайық.  Экраннан кітаптың беті ашылып ішінен бірнеше сандар шығады.  Оқушыларды үш топқа бөлеміз.
  • IV. Жаңа сабақ - Балалар ендеше кітаптың сырын ашқанша дәптерімізді ашып, бүгінгі күнді жазып, көркем жазу жолын толтырайық. Экраннан кітаптың беті ашылып ішінен бірнеше сандар шығады. Оқушыларды үш топқа бөлеміз.
1.Кім жылдам? І топ ІІ топ ІІІ топ 1+1=  1+2=  1+3=  1+4=  1+5=  1+6= 3+1=  3+2=  3+3=  3+4=  3+5=  3+6= 2+1=  2+2=  2+3=  2+4=  2+5=  2+6=

1.Кім жылдам?

І топ

ІІ топ

ІІІ топ

1+1= 1+2= 1+3= 1+4= 1+5= 1+6=

3+1= 3+2= 3+3= 3+4= 3+5= 3+6=

2+1= 2+2= 2+3= 2+4= 2+5= 2+6=

2. Дәптермен жұмыс   №1-тапсырма   1+2= 4+1=  3+1= 4- 1=  5-2= 4- 4=

2. Дәптермен жұмыс №1-тапсырма 1+2= 4+1= 3+1= 4- 1= 5-2= 4- 4=

№ 2-тапсырма. Геометриялық фигураларды ата  және бірбіріне қосып, азайт.

2-тапсырма. Геометриялық фигураларды ата

және бірбіріне қосып, азайт.

3.Сергіту сәті:  Бір, екі, үш қарлығаш боп ұш,  Төрт, бес, алты қарлығаш боп қалқы.  Жеті, сегіз, тоғыз, он  Қайта орныңа қон.

3.Сергіту сәті:

Бір, екі, үш қарлығаш боп ұш, Төрт, бес, алты қарлығаш боп қалқы. Жеті, сегіз, тоғыз, он Қайта орныңа қон.

4. « Көршісін ата » ойыны   Экраннан сан көрсетіледі. Оқушылар сол санның алдындағы және сол саннан кейінгі сандарды жазып көрсетеді.    2 , 6 , 1   7 , 3 , 8

4. « Көршісін ата » ойыны Экраннан сан көрсетіледі.

Оқушылар сол санның алдындағы және сол саннан кейінгі сандарды жазып көрсетеді.

2 , 6 , 1 7 , 3 , 8

1 9 2 8 3 +1 7 4 6 5

1

9

2

8

3

+1

7

4

6

5

4 , 4 5 + 4 = 9 5 – 4 = 1" width="640"

5. Жеке оқушымен жұмыс Суреттерге сәйкес сандарды жазып, салыстыру. ( 5 доп пен 4 допты салыстырады,осы сандарды қосып және азайтып мәнін табу. ) 54 , 4

5 + 4 = 9 5 – 4 = 1

Шығармашылық тапсырма
  • Шығармашылық тапсырма

Суретте барлығы неше үшбұрыш бар? Сол сандарды бірбіріне қос және азайт.

7.Логикалық ойын-жұмбақ   ( үнтаспадан тыңдалады )  Бес асықтың екеуін,  Досың сұрап алады.  Айтшы сонда нешеуі.  Өз қолыңда қалады? ( үш асық )

7.Логикалық ойын-жұмбақ ( үнтаспадан тыңдалады )

Бес асықтың екеуін, Досың сұрап алады. Айтшы сонда нешеуі. Өз қолыңда қалады? ( үш асық )

8. Өзіндік тапсырма  Үлестірмелі тапсырмалар таратылады.    1.Түзу сызық сыз.  2.Кесінді сыз.  3.Сәуле сыз.  4.Салыстыр: 3*5 , 9*7 , 2*2  5.Есепте: 5-5= , 5-4= , 3+2=

8. Өзіндік тапсырма Үлестірмелі тапсырмалар таратылады.

1.Түзу сызық сыз. 2.Кесінді сыз.

3.Сәуле сыз. 4.Салыстыр: 3*5 , 9*7 , 2*2 5.Есепте: 5-5= , 5-4= , 3+2=

V.Оқушыларды бағалап,мадақтау   VI.Сабақты қорытындылау.   Біз бүгінгі сабақта натурал сандарды бір-біріне қосып ажыраттық, сандарды салыстырдық    VII.Үйге тапсырма  Сандарды жатқа ажырта білу. Есептер шығару.

V.Оқушыларды бағалап,мадақтау VI.Сабақты қорытындылау. Біз бүгінгі сабақта натурал сандарды бір-біріне қосып ажыраттық,

сандарды салыстырдық VII.Үйге тапсырма Сандарды жатқа ажырта білу. Есептер шығару.


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Презентации

Целевая аудитория: 1 класс

Скачать
Сандарды ?осу ж?не азайту

Автор: Бек?ожина ??ралай Сакен?ызы

Дата: 02.05.2015

Номер свидетельства: 207681


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства