kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Саба? та?ырыбы: “4 санын ?осу ж?не азайту”.

Нажмите, чтобы узнать подробности

Та?ырыбы: “4 санын ?осу ж?не азайту”

Ма?саты: 10 к?леміндегі сан?а 4- ті ?осу ж?не саннан 4-ті азайту т?сілімен о?ушыларды таныстыру.

Дамытушылы?: ауызша, жазбаша есептеу да?дыларын арттыру. Ойлауын, танымды? ?абілетін, белсенділігін, шы?армашылы?ын дамыту.

Т?рбиелігі: о?ушыларды ма?сат?а жетуге, ?йымшыл болу?а, ?дептілікке т?рбиелеу.

Т?рі: жа?а саба?ты ме?герту

?діс-т?сілдері: т?сіндіру, с?ра?-жауап, ?жымды? ж?мыс, салыстыру, талдау, жина?тау.

К?рнекілігі:интерактивтік та?та, слайд, сандар ?атары, дидактикалы? материалдар.

П?наралы? байланыс:сауат ашу, д?ниетану.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Саба? та?ырыбы: “4 санын ?осу ж?не азайту”. »

Қазақстан Республикасы білім және ғылым министрлігі Оңтүстік Қазақстан облысы Шардара қаласы М.Горький атындағы жалпы орта мектебі     Тақырыбы: “ 4 санын қосу және азайту”    1 “В” сынып Бастауыш сынып мұғалімі:  Абдикаликова Фарида Жолдасбековна Ашық сабақ

Қазақстан Республикасы білім және ғылым министрлігі

Оңтүстік Қазақстан облысы

Шардара қаласы

М.Горький атындағы жалпы орта мектебі

Тақырыбы:

4 санын қосу және азайту”

1 “В” сынып

Бастауыш сынып мұғалімі:

Абдикаликова Фарида Жолдасбековна

Ашық сабақ

Мақсаты: 10 көлеміндегі санға 4- ті қосу және саннан 4-ті азайту тәсілімен оқушыларды таныстыру. Дамытушылық: ауызша, жазбаша есептеу дағдыларын арттыру. Ойлауын, танымдық қабілетін, белсенділігін, шығармашылығын дамыту. Тәрбиелігі: оқушыларды мақсатқа жетуге, ұйымшыл болуға, әдептілікке тәрбиелеу. Түрі: жаңа сабақты меңгерту Әдіс-тәсілдері: түсіндіру, сұрақ-жауап, ұжымдық жұмыс, салыстыру, талдау, жинақтау. Көрнекілігі: интерактивтік тақта, слайд, сандар қатары, дидактикалық материалдар. Пәнаралық байланыс: сауат ашу, дүниетану.

Мақсаты: 10 көлеміндегі санға 4- ті қосу және саннан 4-ті азайту тәсілімен оқушыларды таныстыру.

Дамытушылық: ауызша, жазбаша есептеу дағдыларын арттыру. Ойлауын, танымдық қабілетін, белсенділігін, шығармашылығын дамыту.

Тәрбиелігі: оқушыларды мақсатқа жетуге, ұйымшыл болуға, әдептілікке тәрбиелеу.

Түрі: жаңа сабақты меңгерту

Әдіс-тәсілдері: түсіндіру, сұрақ-жауап, ұжымдық жұмыс, салыстыру, талдау, жинақтау.

Көрнекілігі: интерактивтік тақта, слайд, сандар қатары, дидактикалық материалдар.

Пәнаралық байланыс: сауат ашу, дүниетану.

Сабақтың барысы: 1. Ұйымдастыру кезеңі   Психологиялық дайындық 2.Үй тапсырмасын тексеру.   а)Сұрақ-жауап әдісі 3.Жаңа сабақ   а) Біліміңді байқа   ә)Кел,ойнайық!   в)Тақтамен жұмыс 4.Сабақты пысықтап бекіту   а)Топтастыру 5.Сабақты қорытындылау.   а) Тақпақ-есептер 6.Үйге тапсырма  Мысал №2 (112бет) 7.Бағалау

Сабақтың барысы:

1. Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялық дайындық

2.Үй тапсырмасын тексеру.

а)Сұрақ-жауап әдісі

3.Жаңа сабақ

а) Біліміңді байқа

ә)Кел,ойнайық!

в)Тақтамен жұмыс

4.Сабақты пысықтап бекіту

а)Топтастыру

5.Сабақты қорытындылау.

а) Тақпақ-есептер

6.Үйге тапсырма

Мысал №2 (112бет)

7.Бағалау

Психологиялық дайындық 1, 2, 3 Сынып іші тып-тыныш, Жалқаулықты тастайық Біз сабақты бастаймыз.

Психологиялық дайындық

1, 2, 3

Сынып іші тып-тыныш,

Жалқаулықты тастайық

Біз сабақты бастаймыз.

1. Үй тапсырмасын тексеру: Сұрақ- жауап.

1. Үй тапсырмасын тексеру:

Сұрақ- жауап.

  • Компонентерді ата.( қосу,азайту.)
  • Тура және кері санау.( 12345678910)
  • 0- 9 неше таңбалы сандар? ( бір таңбалы )
  • 10 неше таңбалы сан ? ( екі таңбалы) Не себепті?
  • Жұп және тақ сандарды ата.(2; 4;6;8;10- 1;3;5;7;9 )
  • 1дм неше см бар? (10 см)
  • Фигураларды ата. (шаршы, үшбұрыш, кесінді, сәуле,түзу,тік төртбұрыш,дөңгелек, шеңбер)
  • Бұрыштарды ата.( тік, сүйір, доғал.)
  • Санның ауыстырымдылық қасиеті деген не?(қосылғыштардың орны ауысқанымен мәні өзгермейді)
  • Санның құрамын ата.( 6;7;8;9;10)
Жаңа сабақ  4-санын қосу және азайту. 4 саны жұп сан деп айтамыз  Мақсаты: -4санын қосу және азайту тәсілдерін ұғындыру; -қосылғыштардың біреуі 4 болып келген жағдайдағы білімдерін жетілдіру; -ауызша, қосып азайтуға дағдыландыру

Жаңа сабақ

4-санын қосу және азайту.

4 саны жұп сан деп айтамыз

Мақсаты:

-4санын қосу және азайту тәсілдерін ұғындыру;

-қосылғыштардың біреуі 4 болып келген жағдайдағы білімдерін жетілдіру;

-ауызша, қосып азайтуға дағдыландыру

Сәлем балалар Бұл мен Дымбілмес

Сәлем балалар

Бұл мен Дымбілмес

Тапсырмалар:

Тапсырмалар:

  • «Біліміңді байқа» Доминодан теңдіктер құрастыру.
  • «Кел, ойнайық !»Балық аулау арқылы мәнін табу.
  • «Кім жылдам?» Тез есептеу.
  • «Ойлан тап» Аттап санау.
  • Салыстыру. Кесінділерді өлшеу.
  • Ойланайық.Шартты есеп
  • Бекіту. Топтастыру стратегиясы.
1. Дәптермен жұмыс     4+4= 5+4= 6+4= 8-4= 9-4= 10-4= 9 10 8 6 4 5

1. Дәптермен жұмыс

4+4= 5+4= 6+4=

8-4= 9-4= 10-4=

9

10

8

6

4

5

2. «Кел, ойнайық!» Топтық жұмыс. «Балық аулау» ІІ топ ІІІ топ І топ 2+4 10-2 10-4 8-4 3+3 6+2 5+5 7+3 1+9 3+5

2. «Кел, ойнайық!»

Топтық жұмыс.

«Балық аулау»

ІІ топ

ІІІ топ

І топ

2+4

10-2

10-4

8-4

3+3

6+2

5+5

7+3

1+9

3+5

3. «Кім жылдам?» Жұптық жұмыс 5+4-1+2-6= 10-4+3-2+1-5= 3 4 - 4 - 6 2 + 1 + 5 4 = + 4 3 + 1 2 - = 3 - 10 5 -

3. «Кім жылдам?»

Жұптық жұмыс

5+4-1+2-6= 10-4+3-2+1-5=

3

4

-

4

-

6

2

+

1

+

5

4

=

+

4

3

+

1

2

-

=

3

-

10

5

-

Сергіту сәті. « 1 » дегенім жаман баға Алады оны жаман бала. « 2 » дегенім нашар баға Алады оны нашар бала. « 3 » дегенім орта баға Сапасы оның орта ғана. « 4 » дегенім жақсы баға Алады оны жақсы бала. « 5 » дегенім үздік баға Оқимыз тек үздік қана.

Сергіту сәті.

« 1 » дегенім жаман баға

Алады оны жаман бала.

« 2 » дегенім нашар баға

Алады оны нашар бала.

« 3 » дегенім орта баға

Сапасы оның орта ғана.

« 4 » дегенім жақсы баға

Алады оны жақсы бала.

« 5 » дегенім үздік баға

Оқимыз тек үздік қана.

4. « Ойлан тап »  Ойланып атап шығайық. Сандар қатарының бойымен сана және үш сан аттай отырып, өсу ретімен 4-тен бастап;кему ретімен 10-нан бастап ата. Мысалы: 4; 8; өсу.10; 6; 2; кему

4. « Ойлан тап »

Ойланып атап шығайық.

Сандар қатарының бойымен сана және үш сан аттай отырып, өсу ретімен 4-тен бастап;кему ретімен 10-нан бастап ата.

Мысалы: 4; 8; өсу.10; 6; 2; кему

5. «Кесіндіні салыстыр»   Қызыл және көк кесінділердің ұзындықтарының қосындысын жасыл кесіндінің ұзындығымен салыстыр. Кесіндіні өлшеу. Қызыл және көк кесіндінің қосындысының ұзындығын табу. Ол кесіндіні жасыл кесіндімен салыстыру. Қызыл кесінді -4см, көк кесінді-3см, жасыл кесінді-6см.

5. «Кесіндіні салыстыр»

Қызыл және көк кесінділердің ұзындықтарының қосындысын жасыл кесіндінің ұзындығымен салыстыр.

  • Кесіндіні өлшеу.
  • Қызыл және көк кесіндінің қосындысының ұзындығын табу.
  • Ол кесіндіні жасыл кесіндімен салыстыру.

Қызыл кесінді -4см, көк кесінді-3см, жасыл кесінді-6см.

4см+3см=7см 4см+3см 6см

4см+3см=7см 4см+3см 6см

6. “Ойланайық” Есепті шығар 3 ? 4

6. “Ойланайық”

Есепті шығар

3

?

4

Есепте не болды?

Есепте не болды?

  • Шарты
  • Сұрағы
  • Шешуі:
  • Жауабы:
Есеп 5 Өрік.а-3т  Шие.а-4т Барлығы-? т  Шешуі:3+4=7 (т) Жауабы: Барлығы 7 түп ағаш

Есеп 5

Өрік.а-3т Шие.а-4т

Барлығы-? т

Шешуі:3+4=7 (т)

Жауабы: Барлығы 7 түп ағаш

7. Бекіту: Топтастыру стратегиясы  Амал Мезгіл 4   Түлік Тұс

7. Бекіту:

Топтастыру стратегиясы

Амал Мезгіл

4

Түлік Тұс

4 амалды ата;(қосу, азайту, көбейту, бөлу.)  4 мезгілді ата;(көктем, жаз, күз, қыс)  4 түлікті ата ;( түйе, жылқы, сиыр, қой және ешкі)  4 тұс (бағыт);( Оңтүстік, Солтүстік, Шығыс, Батыс)

4 амалды ата;(қосу, азайту, көбейту, бөлу.)

4 мезгілді ата;(көктем, жаз, күз, қыс)

4 түлікті ата ;( түйе, жылқы, сиыр,

қой және ешкі)

4 тұс (бағыт);( Оңтүстік, Солтүстік, Шығыс, Батыс)

“ Білімділер үйі”

Білімділер үйі”

8. Қорытынды . Тақпақ есеп. Алма ағашта 4 алма Қандай жақсы жесе алма 4 - еуін де жеп қойдым Қалды сонда неше алма? 4-4=0 Далада жүр 6 түйе Қосылды оған 4 түйе Жалпы саны түйенің Болды сонда санашы? 6+4=10 Асқарда 5 асық Арманда 4 асық Барлығын қосқанда Болады неше асық ? 5+4=9

8. Қорытынды .

Тақпақ есеп.

Алма ағашта 4 алма

Қандай жақсы жесе алма

4 - еуін де жеп қойдым

Қалды сонда неше алма?

4-4=0

Далада жүр 6 түйе

Қосылды оған 4 түйе

Жалпы саны түйенің

Болды сонда санашы?

6+4=10

Асқарда 5 асық

Арманда 4 асық

Барлығын қосқанда

Болады неше асық ?

5+4=9

9. Рефлексия . Бүгінгі сабақ ұнады ма? Неліктен ? Не білемін ? Не білдім ? Не білгім келеді ?

9. Рефлексия .

Бүгінгі сабақ ұнады ма? Неліктен ?

Не білемін ? Не білдім ?

Не білгім келеді ?

Назар  аударғандарыңызға рахмет

Назар

аударғандарыңызға рахмет


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Презентации

Целевая аудитория: 1 класс

Скачать
Саба? та?ырыбы: “4 санын ?осу ж?не азайту”.

Автор: Абдикаликова Гулпарида Жолдасбековна

Дата: 20.04.2015

Номер свидетельства: 203516


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства