Предмет: математика за системою розвивального навчання
Розділ: Вимір і обчислення площ плоских фігур
( многокутників )
Тема: Розв’язування текстових задач та складання рівнянь різних типів. Порівняння та зрівнювання площ способом розрізання та перегрупування частин.
Мета:перевірити і закріпити рівень набутих обчислювальних знань і вмінь;розвивати обчислювальні навички учнів,творче мислення, математичну мову, переключення уваги,вміння робити посильні висновки,аналізувати свою роботу та роботу однокласників; закріплювати знання учнів про багатоцифрові числа, структурні елементи задачі та етапи роботи над нею, вміння складати за схемами різні типи рівнянь і розв’язувати їх ;розвивати вміння користуватися опорними схемами та таблицями, просторове сприйняття ,комунікативні якості дітей;вчити порівнювати площі фігур; ґрунтовно аналізувати навчальну інформацію, творчо підходити до засвоєння навчального матеріалу;розвивати навички проектної діяльності, самостійної роботи, виконання творчих робіт ;прививати інтерес до уроків математики.
Тип уроку:закріплення знань.
Хід уроку:
І. Самовизначення діяльності
(Організаційна частина).
- Створення емоційного настрою.(слайд 1)
- Японські екстрасенси радять: щоб вдало пройшов
день,коли прокинешся-голосно засмійся. Давайте і ми запрограмуємо себе на все добре.
2.Інтерактивна гра «Мовний сон»(слайд 2)
Діти «сплять» учитель промовляє:
- Прошу вас на уроці працювати так,щоб могли відповісти на запитання коли спитають,розв’язати всі завдання збудившись від сну. А щоб справдились мої надії , давайте прочитаємо кредо навчання :
3.Каліграфічна хвилинка.
- Яке сьогодні число? (14)
- Що ви можете про нього сказати? (двоцифрове; записане за допомогою двох цифр-1 і 4;має 2 десятки і 4 одиниці, парне…)
- Запишіть красиво це число в зошиті.
4.Ознайомлення з завданнями уроку. (слайд 3)
ІІ. Створення ситуації успіху.
Актуалізація опорних знань
1.Усний рахунок. Математична « Естафета».(слайд 4)
Підведення підсумку роботи.
2. « Задача з усмішкою» (умова слайд 5)
Якщо полічити всі зойки, крики та вигуки які лунають у шкільному коридорі протягом однієї перерви, то нарахуємо їх 3 605. Скільки криків та вигуків пролунає в школі за 4 перерви? (3 605 х 4=14 420)
Який зробимо висновок?
Шум шкодить здоров’ю. Будемо намагатися поводитись тихіше.
ІІ. Створення проблемної ситуації.
1. Вправа « Мозковий штурм» (слайд 6)
- Складіть можливі рівняння за даною схемою.
Оберіть одне з них і розв’яжіть(перші 3 учні записують розв'язок на дошці).
- Як так сталось,що рівняння склали різні,а значення невідомого однакові.
Підведення підсумку роботи. Самооцінювання.
2.Самостійна робота.(слайд7)
Складання умови задачі за таблицею.
а) колективне обговорення даних;
б)складання відповідної умови;(3-4 варіанти)
в) вибір найбільш вдалого варіанту умови;
г)самостійний пошук розв'язку;
ґ)презентація роботи біля дошки.
Підведення підсумку роботи. Самооцінювання.
3.Фізкультхвилинка.( слайд 8-17 )
4.Робота в парах.(слайд 18 )
Серед запропонованих виразів оберіть і розв’яжіть той , який можна обчислити зручним способом.
Підведення підсумку роботи. Оцінювання.
ІІІ. Побудова проекту виходу з труднощів.
Робота з геометричним матеріалом.
1.Гра «Зірке око» (слайд 19 )
Завдання №173,с.107.
- Порівняйте довжини відрізків.
- Якими способами можна діяти в цьому випадку?
2.Метод «1-2-4»(слайд 20-21 )
Робота над задачею №176,с.108.
Мальвіна зшила собі красивий фартух і вирішила зробити на ньому аплікацію. Чи вийде з наявного в неї квадратного шматка блакитної тканини такий кораблик
( у дітей в конвертах вирізані фігури )
- Як вдалося з'ясувати ,чи вистачить тканини на аплікацію?
(способом розрізання ( перекроювання) та переміщення (перегрупування) частин)
- Які величини потрібно порівнювати,щоб розв’язати цю задачу?
Підведення підсумку роботи.
ІV .Рефлексія діяльності.(слайд22 )
- Чи вдалося вам на уроці показати свої знання на належ-ному рівні?
- Над чим ,на вашу думку,необхідно ще продовжити вчитися працювати?
- Які побажання щодо наступного уроку?
V .Домашнє завдання
с.110,вирази № 179 (а), рівняння № 180 (а).
- Дякую всім за роботу на уроці.