старший вчитель математики
ліцею”Еко”№198 м.Києва
Цесаренко Олена Юріївна
Тема:Множини.6 клас «Росток»
Теза : «Математика-це спосіб називати
речі одним ім’ям»
С.Д.Пуассон
Мета: систематизувати навички і уміння учнів формувати множини;розрізняти їх види,знаходити кількість підмножин даної множини;знаходити об’єднання,переріз множин,доповнення множини;будувати діаграми Ейлера.
Тип: узагальнюючий урок
Хід уроку.
1.Усне опитування:
Введіть поняття множини,елементу множини.Навести приклади з оточуючих предметів
Які множини вам відомі
Поняття підмножини
Дії над множинами(об’єднання,переріз,доповнення)
2.Вправи .
1) Чи можна об’єднати дані предмети в одну множину?
2)Утворіть множини з набору елементів
3) Які з множин скінченні,нескінченні,зліченні?
4)Знайдіть об’єднання,переріз множин А і В; доповнення множини В до А і навпаки.
5)Допоможіть їжачку знайти пару однакових чисел
6)Запишіть множину А,що складається з дільників числа 36 та множину В,що містить
Прості числа першої двадцятки.Знайдіть об’єднання,переріз множин А і В; доповнення множини В до А і навпаки.
7)Побудуйте за допомогою діаграм Ейлера об’єднання,переріз множин А і В.
8)Щоб хмаринка не плакала доповніть її капельками ,що відповідають числам першої сотні,які кратні 18.
9)Нехай задано множини А і В.Складіть з набору чашок всі правильні дроби із чисельником 35,а з равликів – неправильні дроби із чисельником 28.Чи можливий переріз множин?(Скоротіть дроби)
10)Знайдіть підмножини множини С={ , , }.Яка іх кількість? Теж саме завдання для множини Р={квітка,равлик,бегемот,яблуко}.Придумайте свою задачу(бажано з числами)
Нагадування:не забуваємо включати Ø і саму задану множину.
3.Підсумуємо урок виконанням тематичної роботи
Тематична робота по темі «Множини»
1 варіант
1.Задано множину А={1,а}.Яка кількість підмножин даної множини?
2.Перерізом множин А і В є
3.Який із записів вірний,якщо А={1,а}і В={1,2,а}.
А | В | С | Д |
АϵВ | А∩В | А˂В | АВ |
4.Які з даних множин зліченні
А | В | С | Д |
Множина цілих чисел кратних 7 | Множина всіх точок кола | Множина всіх точок всередині кола | Множина всіх точок відрізка |
5.Встановіть відповідність між завданнями А-В та відповідями 1-4
А.Множина квадратних коліс
Б.Множина ознак огірка
В.Множина ознак снігу
1.Він хрумтить.2.Порожня множина.3.Відсутність апетиту.4.На сонці сяє.
6. Запишіть множини А,В,С, елементами яких є непарні числа від 14 до 24; числа, кратні 5 від 10 до 35; прості числа від 10 до 24 відповідно. Знайдіть:а)переріз множин А і В;б)об`єднання множин А і С;в)доповнення до множини А елементами множин В і С.
7.Побудуйте діаграму Венна для попереднього завдання ,щодо пунктів а) і б).
2варіант
1.Задано множину А={1,в,а}.Яка кількість підмножин даної множини?
2.Об'єднанням множин А і В є
3.Який із записів вірний,якщо В={1,2,а}.
А | В | С | Д |
аϵВ | Ва | а˂В | аВ |
4.Які з даних множин скінченні
А | В | С | Д |
Множина цілих чисел кратних 7 | Множина всіх цифр | Множина всіх натуральна чисел | Множина всіх точок відрізка |
5.Встановіть відповідність між завданнями А-В та відповідями 1-4
А.Множина ознак захворювання
Б.Множина ознак груші
В.Множина зелених бегемотів
1.Соковита 2.Порожня множина.3.Відсутність апетиту.4.На сонці сяє.
6. Запишіть множини А,В,С, елементами яких є парні числа від 13 до 23; числа, кратні 3 від 10 до 35; прості числа від 10 до 24 відповідно.Знайдіть:а)переріз множин АіВ;б)об`єднання множин АіС;в)доповнення до множини А елементами множин ВіС.
7.Побудуйте діаграму Венна для попереднього завдання ,щодо пунктів а) і б).