kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Рационал сандарды к?бейту та?ырыбына есептер шы?ару

Нажмите, чтобы узнать подробности

О?ушыларды? та?ырып бойынша ал?ан білімдерін тере?детіп, жина?тап ж?йелеу. Та?балары ?р т?рлі, та?балары бірдей сандарды к?бейтіп, к?бейтіндіні таба білуге ?йрету О?ушыларды? та?ырып бойынша ал?ан білімдерін тере?детіп, жина?тап ж?йелеу. Та?балары ?р т?рлі, та?балары бірдей сандарды к?бейтіп, к?бейтіндіні таба білуге ?йрету.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Рационал сандарды к?бейту та?ырыбына есептер шы?ару»

Қызылорда облысы, Жаңақорған ауданы, Келінтөбе ауылы, № 192 орта мектептің математика пәнінің мұғалімі Оңғарбаева Меруерт Қалымбетқызы Сабақтың тақырыбы: Рационал сандарды көбейту

Қызылорда облысы, Жаңақорған ауданы, Келінтөбе ауылы, № 192 орта мектептің математика пәнінің мұғалімі Оңғарбаева Меруерт Қалымбетқызы

Сабақтың тақырыбы:

Рационал сандарды көбейту

Мақсаты: А) Білімділік: Оқушылардың тақырып бойынша алған білімдерін тереңдетіп, жинақтап жүйелеу. Таңбалары әр түрлі, таңбалары бірдей сандарды көбейтіп, көбейтіндіні таба білуге үйрету;  Ә) Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру. Ой-өрісін кеңейту. Теориялық білімін практикада қолдана білу дағдысын қалыптастыру;  Б) Тәрбиелік: Оқушыларды ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа, тез шешім қабылдай білуге, пәнге деген қызығушылығын арттыра отырып тәрбиелеу.

Мақсаты:

А) Білімділік: Оқушылардың тақырып бойынша алған білімдерін тереңдетіп, жинақтап жүйелеу. Таңбалары әр түрлі, таңбалары бірдей сандарды көбейтіп, көбейтіндіні таба білуге үйрету;

Ә) Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру. Ой-өрісін кеңейту. Теориялық білімін практикада қолдана білу дағдысын қалыптастыру;

Б) Тәрбиелік: Оқушыларды ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа, тез шешім қабылдай білуге, пәнге деген қызығушылығын арттыра отырып тәрбиелеу.

Сабақтың әдісі:  Деңгейлеп саралап оқыту. Сұрақ – жауап. Ой – қозғау.Түсіндірмелі әдіс.  Көрнекілігі:  Компьютер. Интерактивті тақта. Ережелер. Мысалдар.  Сабақтың түрі:  Жаңа сабақты меңгерту

Сабақтың әдісі:

Деңгейлеп саралап оқыту. Сұрақ – жауап. Ой – қозғау.Түсіндірмелі әдіс.

Көрнекілігі:

Компьютер. Интерактивті тақта. Ережелер. Мысалдар.

Сабақтың түрі:

Жаңа сабақты меңгерту

Сабақтың барысы:  І. Ұйымдастыру кезеңі Оқушыларды түгелдеу, сабаққа назарын аудару

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі

Оқушыларды түгелдеу, сабаққа назарын аудару

| х+7 | /16 = 32/25,6  A. 6; - 4,2 .  1,8 / | х-0,9 |  = 3/8,5  B. 3;-2,4. 6,9/11,5 = 5,7/ | х+0,5 | C. 13;-27.  9,8/2,1 = 12,6/ | х-0,3 |  D. 9;-10.  № 520 есеп  (7,8-2,625)*16/23 (2+5/9+1+11/45)*2*7:19 +8*(3-13,8:5,6+2:5)
  • | х+7 | /16 = 32/25,6 A. 6; - 4,2 .
  • 1,8 / | х-0,9 | = 3/8,5 B. 3;-2,4.
  • 6,9/11,5 = 5,7/ | х+0,5 | C. 13;-27.
  • 9,8/2,1 = 12,6/ | х-0,3 | D. 9;-10.

№ 520 есеп

  • (7,8-2,625)*16/23
  • (2+5/9+1+11/45)*2*7:19 +8*(3-13,8:5,6+2:5)

Жауабы:6.

III. Тірек схемалары бойынша сұраққа жауап алу  Кез-келген теріс сан оң саннан кіші тең үлкен

III. Тірек схемалары бойынша сұраққа жауап алу

Кез-келген

теріс сан оң саннан

кіші

тең

үлкен

0 a a = 0" width="640"

а

кез - келген теріс сан нөльден

а 0

a

a = 0

Қарама – қарсы сандардың қосындысы  0-ге тең 1- ге тең -1 -ге тең

Қарама – қарсы

сандардың

қосындысы

0-ге тең

1- ге тең

-1 -ге тең

Координаталық түзу бойында -3,2 саны -3 тің Қарама- қарсы Оң жағында Сол жағында

Координаталық түзу бойында

-3,2 саны -3 тің

Қарама-

қарсы

Оң жағында

Сол жағында

1.Екі теріс санның қосындысы қалай табылады? 2.Таңбалары әр түрлі санды қалай қосамыз? 3.Таңбалары әр түрлі сандарды азайту қалай орындалады? 4.Таңбалары бірдей сандарды азайту қалай орындалады? 5.Координаталық түзудегі кесіндінің ұзындығын қалай табады? 6.Қарама-қарсы сандардың қосындысы неге тең? 7.Қандай сандар натурал сандар деп аталады? 8.Қандай сандар бүтін сандар деп аталады? 9.Қандай сандар рационал сандар деп аталады?
  • 1.Екі теріс санның қосындысы қалай табылады?
  • 2.Таңбалары әр түрлі санды қалай қосамыз?
  • 3.Таңбалары әр түрлі сандарды азайту қалай орындалады?
  • 4.Таңбалары бірдей сандарды азайту қалай орындалады?
  • 5.Координаталық түзудегі кесіндінің ұзындығын қалай табады?
  • 6.Қарама-қарсы сандардың қосындысы неге тең?
  • 7.Қандай сандар натурал сандар деп аталады?
  • 8.Қандай сандар бүтін сандар деп аталады?
  • 9.Қандай сандар рационал сандар деп аталады?
Сабақтың тақырыбы:  “ Рационал  сандарды көбейту”

Сабақтың тақырыбы:

Рационал

сандарды көбейту”

І V . Жаңа сабақты оқып үйрену  (-4) ●  3  2/15 ● (-3/5)  (-8) ● (-3)  (-2,5) ● (-1/3)  (-3/8) ● (-4/15)  (-2/3) 4  (-2) ● (-5) ● (-7)  (-7)*(-0,5)*(-6)*(-0,1)*(-30)  а ●  0 -7 ●  0 3 ●  0 ● (-7,5) -0,5 ●  9  (7 ● (-0,4)) ●  5  (с+(-0,7)) ●  4

І V . Жаңа сабақты оқып үйрену

(-4) 3

2/15 (-3/5)

(-8) (-3)

(-2,5) (-1/3)

(-3/8) (-4/15)

(-2/3) 4

(-2) (-5) (-7)

(-7)*(-0,5)*(-6)*(-0,1)*(-30)

а 0

-7 0

3 0 (-7,5)

-0,5 9

(7 (-0,4)) 5

(с+(-0,7)) 4

Оқулықпен жұмыс № 523 № 522 № 526 № 541

Оқулықпен

жұмыс

523

522

526

541

-3 ● (-18) 27 ● (-2) -2 ● (-15) 9 ● (-7) -30 ● (-2) -15 ●  4

-3 (-18)

27 (-2)

-2 (-15)

9 (-7)

-30 (-2)

-15 4

9) -100 ● 0,81  10) -0,3 ● (-40)  11) -99 ● 0,1  12) -100 ● (-1)

9) -100 0,81

10) -0,3 (-40)

11) -99 0,1

12) -100 (-1)

5) (-0,2) 3 6) (-1/2) 3 7) (-10) 2 +97 8) (-0,9) 2 -1 9) (-2/3) 3 -1
  • 5) (-0,2) 3
  • 6) (-1/2) 3
  • 7) (-10) 2 +97
  • 8) (-0,9) 2 -1
  • 9) (-2/3) 3 -1
№ 541.Көбейтіндінің мәнін табыңдар

541.Көбейтіндінің мәнін табыңдар

  • 1) (-20) (-1) (-2) (-3) (-4)
  • 2) (-1/2) 2 (-1/3) 3 (-1/4) 4
  • 3) (-0,1) 10 (-0,2) 5 (-0,25) 4
№ 547.Есептеңдер:

547.Есептеңдер:

  • 1) (1/4-2/3) (4/5-2/15) (-3/5)
  • 2) (1/6-5/9) (1/2-3/7) 7,2
  • 3) (5/6-2/3) (7/8-1/2) (-4)
VI.  Сергіту сәті. Сабақты қорытындылау “ Мысық пен күшік” ойыны

VI. Сергіту сәті. Сабақты қорытындылау

Мысық пен күшік” ойыны

-5 6 4

-5

6

4

VII. Оқушылар білімін бағалау V І II. Үй тапсырмасы: “ Рационал сандарды көбейту” тақырыбын оқу Ережелерді жаттау   № 523(1-8), №526(1-4), № 524, №525, №528.

VII. Оқушылар білімін бағалау

V І II. Үй тапсырмасы:

  • Рационал сандарды көбейту” тақырыбын оқу
  • Ережелерді жаттау

523(1-8), №526(1-4),

524, №525, №528.


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Презентации

Целевая аудитория: 6 класс

Скачать
Рационал сандарды к?бейту та?ырыбына есептер шы?ару

Автор: О??арбаева Меруерт ?алымбет?ызы

Дата: 26.01.2016

Номер свидетельства: 283348


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства