kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

"Пирамида ж?не ?иы? пирамида бетіні? ауданы" (Презентациялы? саба?)

Нажмите, чтобы узнать подробности

Пирамида ж?не ?иы? пирамиданы? ауданын аны?тау?а арнал?ан презентациялы? саба?.  ?йге тапсырма о?ушылар?а с?ра? ?ою ар?ылы с?ралынады. Негізгі формулаларды ?айталап ал?аннан кейін атал?ан та?ырып?а ?р т?рлі де?гейдегі есептер шы?арылады.

К?тілетін н?тиже

•Пирамиданы? б?йір бетіні? ауданын аны?тай алады

•?иы? пирамиданы? ауданын аны?тай алады

•Пирамиданы? ?мірмен байланысын т?сінеді

•Ал?ан білімдерін ?мірде ?олданады

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«"Пирамида ж?не ?иы? пирамида бетіні? ауданы" (Презентациялы? саба?)»

Едильбаева  Жадыра Байқаудың атауы  Рысбековна “ Үздік мультимедиялық презентация” Байқауға ұсынылған материалдың бағыты Сабақтың тақырыбы Жаратылыстану-математикалық Пирамиданың және қиық пирамиданың бетінің ауданы Сынып 11 Білім беру ұйымы “ Шаңырақ” көпсалалы мектеп-гимназия” КММ Облыс, аудан, қала Шығыс Қазақстан облысы, Риддер қаласы Презентация авторының байланыс мәліметтері Телефон: 87051757110 e-mail: zhadyra_edilbaeva@mail.ru

Едильбаева

Жадыра

Байқаудың атауы

Рысбековна

“ Үздік мультимедиялық презентация”

Байқауға ұсынылған материалдың бағыты

Сабақтың тақырыбы

Жаратылыстану-математикалық

Пирамиданың және қиық пирамиданың бетінің ауданы

Сынып

11

Білім беру ұйымы

“ Шаңырақ” көпсалалы мектеп-гимназия” КММ

Облыс, аудан, қала

Шығыс Қазақстан облысы, Риддер қаласы

Презентация авторының байланыс мәліметтері

Телефон: 87051757110

e-mail: [email protected]

Пән: геометрия Сынып: 11  Сабақтың тақырыбы:    Пирамиданың және қиық пирамиданың бетінің ауданы

Пән: геометрия

Сынып: 11

Сабақтың тақырыбы:

Пирамиданың және қиық пирамиданың бетінің ауданы

Сабақтың мақсаты:

Сабақтың мақсаты:

  • Пирамида және қиық пирамида аудандарын табу формулаларын есептеулерде тиімді пайдалана білу.
Сабақ кезеңдері 1 2 3 4 5 6

Сабақ кезеңдері

1

2

3

4

5

6

1 “ Ой қозғау”  (Үй тапсырмасын доп лақтыру әдісі бойынша сұрау ) Пирамида деп қандай фигураны айтамыз? 2. Пирамиданың қандай элементтері бар? 3. Пирамиданың қандай түрлерін білесің? 4. Дұрыс пирамиданың қандай қасиеттері бар? 5. Пирамидадан қиық пирамиданы қалай алуға болады? “ үш шапалақ” бойынша бағалау

1

“ Ой қозғау” (Үй тапсырмасын доп лақтыру әдісі бойынша сұрау )

  • Пирамида деп қандай фигураны айтамыз?

2. Пирамиданың қандай элементтері бар?

3. Пирамиданың қандай түрлерін білесің?

4. Дұрыс пирамиданың қандай қасиеттері бар?

5. Пирамидадан қиық пирамиданы қалай алуға болады?

үш шапалақ”

бойынша бағалау

1-топ Пирамиданың бүйір бетінің ауданы Пирамиданың бүйір бетінің ауданы 2-топ Пирамиданың толық бетінің ауданы Пирамиданың толық бетінің ауданы 3-топ Қиық пирамиданың ауданы Қиық пирамиданың ауданы 2 “ Мағынаны тану”  (кластер құрастыру) “ 2 жұлдыз, 1 ұсыныс” бойынша бағалау

1-топ

  • Пирамиданың бүйір бетінің ауданы
  • Пирамиданың бүйір бетінің ауданы

2-топ

  • Пирамиданың толық бетінің ауданы
  • Пирамиданың толық бетінің ауданы

3-топ

  • Қиық пирамиданың ауданы
  • Қиық пирамиданың ауданы

2

“ Мағынаны тану” (кластер құрастыру)

2 жұлдыз, 1 ұсыныс”

бойынша бағалау

3 “ Мағынаны ажырату” Бейбітшілік және келісім сарайы Хеопс пирами дасы Қолдағы пирамида “ Бас бармақ” бойынша бағалау

3

“ Мағынаны ажырату”

Бейбітшілік және келісім сарайы

Хеопс пирами дасы

Қолдағы пирамида

Бас бармақ”

бойынша бағалау

4 “ Ой толғау”  (Шығармашылық жұмыс) 3 1 2 “ Бағдаршам” бойынша бағалау

4

“ Ой толғау” (Шығармашылық жұмыс)

3

1

2

Бағдаршам”

бойынша бағалау

5 Қорытындылау   “ Ыстық орындық” әдісі  Үй тапсырмасы:

5

Қорытындылау

“ Ыстық орындық” әдісі

Үй тапсырмасы:

  • Оқулықтан №18, 19,21
  • Реферат. “Египет пирамидасы”
6 Кері байланыс   Бүгінгі сабақтан алған әсерлерің...  Маған түсініксіз.... (не?) Маған түсінікті......, бірақ .....сұрақтар бар. (қай жерде?) Маған барлығы түсінікті. Сұрақ жоқ.

6

Кері байланыс Бүгінгі сабақтан алған әсерлерің...

Маған түсініксіз.... (не?)

Маған түсінікті......, бірақ .....сұрақтар бар. (қай жерде?)

Маған барлығы түсінікті. Сұрақ жоқ.

ХЕОПС ПИРАМИДАСЫ — дүние жүзіндегі аса ірі пирамидалардың бірі. Бұл пирамиданы перғауын Хеопс (Хуфу) көзі тірісінде өзіне арнап б.з.б. 3-мыңжылдықтың 1-жартысында Гиза қаласы маңындағы Ливия шөлінде салғызған. Кезінде ежелгі мысырлықтар осынау алып кесене-пирамиданы “Хуфу көкжиегі” деп атаған. Хеопс пирамидасының табаны төрт бұрышты болып басталады да, жоғары қарай басқыш тәрізді көтеріліп, көп сатылы құрылыс түрінде тұрғызылған. Ұшар басы сүйірленіп бітетін Хеопс пирамидасының архитектуралық құрылысына сәулетші Хемиун басшылық жасаған. Әйгілі Хеопс пирамидасы құрылысында 120 мың адам 30 жыл бойы жұмыс істеген.

ХЕОПС ПИРАМИДАСЫ — дүние жүзіндегі аса ірі пирамидалардың бірі. Бұл пирамиданы перғауын Хеопс (Хуфу) көзі тірісінде өзіне арнап б.з.б. 3-мыңжылдықтың 1-жартысында Гиза қаласы маңындағы Ливия шөлінде салғызған. Кезінде ежелгі мысырлықтар осынау алып кесене-пирамиданы “Хуфу көкжиегі” деп атаған. Хеопс пирамидасының табаны төрт бұрышты болып басталады да, жоғары қарай басқыш тәрізді көтеріліп, көп сатылы құрылыс түрінде тұрғызылған. Ұшар басы сүйірленіп бітетін Хеопс пирамидасының архитектуралық құрылысына сәулетші Хемиун басшылық жасаған. Әйгілі Хеопс пирамидасы құрылысында 120 мың адам 30 жыл бойы жұмыс істеген.

  • ЕСЕП: Египет астанасы – Каирде оңтүстікке қарай қатарласа шөгіп жатқан ақшаңқай сұрғылт таулар көрінеді. Ең үлкені Хеопс пирамидасы, оның биіктігі 146 м, жер бетіндегі периметрі 1000 м. Б.з.б. 28 ғасырда, бұдан 5 мың жылдай бұрын салынды. Бүйір бетінің ауданын табаңыз.
Бейбітшілік және келісім сарайы   Биіктігі 62  метр,төменгі  қырларының  ұзындығы  да  62 метрден болып тұрған  Пирамида  25  қабатты  үймен  бірдей. Оның  құрылысына 12 мыңшаршы метр гранит тасы, 52 мың метр құрылыс ағашы, 15 мың тонна цемент, 900 шаршы метр шыны жұмсалған. Осынша  құрылыс  материалын бар-жоғы 13  айдың  ішінде  сағызша  илеп, тамаша  ғимарат  етіп  шығарған  түріктің “Сембол-Иншаат”құрылыс компаниясы. Бүйір бетінің ауданын табыңыз.

Бейбітшілік және келісім сарайы

Биіктігі 62  метр,төменгі  қырларының  ұзындығы  да  62 метрден болып тұрған  Пирамида  25  қабатты  үймен  бірдей. Оның  құрылысына 12 мыңшаршы метр гранит тасы, 52 мың метр құрылыс ағашы, 15 мың тонна цемент, 900 шаршы метр шыны жұмсалған. Осынша  құрылыс  материалын бар-жоғы 13  айдың  ішінде  сағызша  илеп, тамаша  ғимарат  етіп  шығарған  түріктің “Сембол-Иншаат”құрылыс компаниясы. Бүйір бетінің ауданын табыңыз.

Қолдағы пирамида

Қолдағы пирамида

  • Өздері жасаған пирамида модельдерінің табанының ұзындығын, апофемасын сызғышпен өлшеп, оның табанының ауданын, бүйір бетінің ауданын, толық бетінің ауданын есептейді
Табиғаттағы пирамида .....

Табиғаттағы пирамида .....

Ас үйдегі пирамида.....

Ас үйдегі пирамида.....

Құрылыстағы пирамида.....

Құрылыстағы пирамида.....

Күтілетін нәтиже

Күтілетін нәтиже

  • Пирамиданың бүйір бетінің ауданын анықтай алады
  • Қиық пирамиданың ауданын анықтай алады
  • Пирамиданың өмірмен байланысын түсінеді
  • Алған білімдерін өмірде қолданады
Пайдаланған әдебиеттер:

Пайдаланған әдебиеттер:

  • Геометрия: Жалпы білім беретін мектептің жаратылыстану-математика бағытындағы 11-сыныбына арналған оқулық /В.Гусев, Ж.Қайдасов, Ә.Қағазбаева – Алматы: Мектеп, 2011.-96 б., сур
  • Интернет ресурстары
  • Қазақша математиктер сайты
  • “ Математика және физика” журналы
Мазмұны

Мазмұны

  • Мұғалім туралы мәлімет
  • Сабақтың тақырыбы
  • Сабақтың мақсаты
  • Сабақтың кезеңдері
  • Күтілетін нәтиже
  • Пайдаланған әдебиеттер


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Презентации

Целевая аудитория: 11 класс

Скачать
"Пирамида ж?не ?иы? пирамида бетіні? ауданы" (Презентациялы? саба?)

Автор: Едильбаева Жадыра Рысбековна

Дата: 12.02.2016

Номер свидетельства: 292522


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства