kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Квадрат те?деулерді шешу т?сілдері

Нажмите, чтобы узнать подробности

Квадрат те?деулерді шешу т?сілдері.8 сынып?а арнал?ан

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Квадрат те?деулерді шешу т?сілдері»

Астрахан №1 орта мектебі   Тақырыбы:  Квадрат теңдеулерді шешу тәсілдері  Математика пәнінің мұғалімі Өмірзақ Алмагүл Қаршығақызы

Астрахан №1 орта мектебі Тақырыбы: Квадрат теңдеулерді шешу тәсілдері

Математика пәнінің мұғалімі

Өмірзақ Алмагүл Қаршығақызы

Сабақтың мақсаты:   Білімділік: Оқушылардың квадрат теңдеу, келтірілген  квадрат теңдеу, биквадрат теңдеулерді шеше  білу бейімділіктерін одан әрі дамыту,  алған білімдерін бекіту.  Дамытушылық: Оқушылардың ойлау және есте сақтау  қабілетін дамыту. Есептеу дағдысын  жетілдіру, танымдық қызуғышылығын  арттыру. Тәрбиелік:  Оқушыларды өз бетінше жұмыс жасауға,  ізденуге, тез ойлап, тез қорытуға,  ұйымшылдыққа тәрбиелеу.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Оқушылардың квадрат теңдеу, келтірілген

квадрат теңдеу, биквадрат теңдеулерді шеше білу бейімділіктерін одан әрі дамыту,

алған білімдерін бекіту.

Дамытушылық: Оқушылардың ойлау және есте сақтау

қабілетін дамыту. Есептеу дағдысын

жетілдіру, танымдық қызуғышылығын

арттыру.

Тәрбиелік: Оқушыларды өз бетінше жұмыс жасауға,

ізденуге, тез ойлап, тез қорытуға,

ұйымшылдыққа тәрбиелеу.

Сабақтың барысы:  І. Ұйымдастыру кезеңі   “ Көтеріңкі көңіл күй”-атты тренинг  II. Ой қозғау  III. “Графикалық диктант”  IV. Кім жылдам?  V. Өзіндік жұмыс  VI. Қорытындылау (Өзіңді тексер)  VII. Үйге тапсырма  VIII. Бағалау

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі

“ Көтеріңкі көңіл күй”-атты тренинг

II. Ой қозғау

III. “Графикалық диктант”

IV. Кім жылдам?

V. Өзіндік жұмыс

VI. Қорытындылау (Өзіңді тексер)

VII. Үйге тапсырма

VIII. Бағалау

“ Көтеріңкі көңіл күй”- атты тренинг Берілген қасиеттердің ішінде қазіргі уақытта қандай қасиет бойларында бар және жолдастарыңа бүгінгі сабақта не тілейсің?

Көтеріңкі көңіл күй”- атты тренинг

Берілген қасиеттердің ішінде қазіргі уақытта қандай қасиет бойларында бар және жолдастарыңа бүгінгі сабақта не тілейсің?

Берілген қасиеттер: Өмірге риза болу Әділдік Ұқыптылық Ашықтық Кеңпейілділік Шыншылдық Өзбетінділік Өзіне сенімділік Ұжымдық Ақылдылық Қарапайымдылық Сапалылық Бауырмалдық Тіл табысушылық Сыпайылылық Батылдық Төзімділік Тұрақтылық Сабырлық Еңбекқорлық

Берілген қасиеттер:

Өмірге риза болу Әділдік

Ұқыптылық Ашықтық

Кеңпейілділік Шыншылдық

Өзбетінділік Өзіне сенімділік

Ұжымдық Ақылдылық

Қарапайымдылық Сапалылық

Бауырмалдық Тіл табысушылық

Сыпайылылық Батылдық

Төзімділік Тұрақтылық

Сабырлық Еңбекқорлық

ІІ. Ой қозғау. (Теориялық білімдерін саралау) Өткен тақырыптар бойынша теориялық материалды қайталау үшін әр топ берілген тапсырмаларды орындау керек . Тапсырманың жауабын кластер түрінде көрсету керек. І топ - Толық квадрат теңдеу        түбірлерінің формулалары. ІІ топ - Толымсыз квадрат теудеуді  шешу тәсілдері. ІІІ топ - Келтірілген квадрат теңдеу.   Виет теоремасы.

ІІ. Ой қозғау. (Теориялық білімдерін саралау)

Өткен тақырыптар бойынша теориялық материалды қайталау үшін әр топ берілген тапсырмаларды орындау керек .

Тапсырманың жауабын кластер түрінде көрсету керек.

І топ - Толық квадрат теңдеу түбірлерінің формулалары.

ІІ топ - Толымсыз квадрат теудеуді шешу тәсілдері.

ІІІ топ - Келтірілген квадрат теңдеу.

Виет теоремасы.

«Графикалық диктант» Әр тапсырма 1 ұпайдан барлығы 9 ұпай  д ұрыс жауабы  бұрыс жауабы  1 2 3 4 5 6 7 8 9

«Графикалық диктант»

Әр тапсырма 1 ұпайдан барлығы 9 ұпай

д ұрыс жауабы

бұрыс жауабы

1 2 3 4 5 6 7 8 9

IV. Кім жылдам? Мақал – мәтелдер айтылады . Оның ішіндегі екі сан есім квадрат теңдеудің түбірлері , яғни Виет теоремасына кері теорема бойынша квадрат теңдеу құру керек .  ( Әр теңдеуге 3 ұпай )  Бір тал кессең , он тал ек .

IV. Кім жылдам?

Мақал мәтелдер айтылады . Оның ішіндегі екі сан есім квадрат теңдеудің түбірлері , яғни Виет теоремасына кері теорема бойынша квадрат теңдеу құру керек .

( Әр теңдеуге 3 ұпай )

Бір тал кессең , он тал ек .

ЖАРАЙСЫҢ!!! Есеп дұрыс

ЖАРАЙСЫҢ!!!

Есеп дұрыс

ЖАРАЙСЫҢ!!! Есеп дұрыс

ЖАРАЙСЫҢ!!!

Есеп дұрыс

ЖАРАЙСЫҢ!!! Есеп дұрыс

ЖАРАЙСЫҢ!!!

Есеп дұрыс

V. Өзіндік жұмыс І топ ІІ топ x 4 -6x 2 +5=0 ІІІ топ x 2 +4x-5=0 (6х+1) 2 +2(6х+1)-24=0 x 2 +2x+1=0 12x 2 +5x-2=0 3x 2 -5x-2=0

V. Өзіндік жұмыс

І топ

ІІ топ

x 4 -6x 2 +5=0

ІІІ топ

x 2 +4x-5=0

(6х+1) 2 +2(6х+1)-24=0

x 2 +2x+1=0

12x 2 +5x-2=0

3x 2 -5x-2=0

Теңдеу Толық Толымсыз Келтірілген Келтірілмеген Жалпы ұпай

Теңдеу

Толық

Толымсыз

Келтірілген

Келтірілмеген

Жалпы ұпай

Теңдеу Толық Толымсыз Келтірілген Келтірілмеген Жалпы ұпай Қате жоқ – 5 ұпай 1 – 2 қате – 4 ұпай 3 – 4 қате – 3 ұпай

Теңдеу

Толық

Толымсыз

Келтірілген

Келтірілмеген

Жалпы ұпай

Қате жоқ – 5 ұпай

1 – 2 қате – 4 ұпай

3 – 4 қате – 3 ұпай

Квадрат теңдеулердің коэффициенттерінің қасиеттерін қолдану   Теңдеулер Коэффициенттері қосындысы  а + в + с Түбірлері

Квадрат теңдеулердің коэффициенттерінің қасиеттерін қолдану  

Теңдеулер

Коэффициенттері қосындысы

а + в + с

Түбірлері

VII. Үйге тапсырма П.10-11. №210, 212

VII. Үйге тапсырма

П.10-11. №210, 212

Оқушының аты -жөні Ой-қозғау Графикалық диктант Кім жылдам? Өзіндік жұмыс Өзіңді тексер Қоры-тынды 3 балл – өз күшіммен орындадым 2 балл – жолдасымның көмегіне жүгіндім 1 балл – қинала отырып орындадым 0 балл – қолымнан келмейді

Оқушының аты -жөні

Ой-қозғау

Графикалық диктант

Кім жылдам?

Өзіндік жұмыс

Өзіңді тексер

Қоры-тынды

3 балл – өз күшіммен орындадым

2 балл – жолдасымның көмегіне жүгіндім

1 балл – қинала отырып орындадым

0 балл – қолымнан келмейді

Өте тамаша! Жарайсың! 15-12 ұпай Тарауды толық меңгеріп, сабаққа сараптама жасай отырып, логикалық ойлау қабілеті дамыған, өзіндік ойы бар оқушы.  Тамаша! Алға! 11-8 ұпай Тарауды толық меңгерген. Есеп шығара алатын оқушы.   Ойлану керек! Қалма! 7-3 ұпай Әлі де дайындалуды қажет ететін оқушы.

Өте тамаша! Жарайсың!

15-12 ұпай Тарауды толық меңгеріп, сабаққа сараптама жасай отырып, логикалық ойлау қабілеті дамыған, өзіндік ойы бар оқушы. Тамаша! Алға!

11-8 ұпай Тарауды толық меңгерген. Есеп шығара алатын оқушы. Ойлану керек! Қалма!

7-3 ұпай Әлі де дайындалуды қажет ететін оқушы.

Жұмыстарыңызға сәттілік тілеймін! Назарларыңызға рахмет!

Жұмыстарыңызға сәттілік тілеймін!

Назарларыңызға рахмет!


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Презентации

Целевая аудитория: 8 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Квадрат те?деулерді шешу т?сілдері

Автор: ?мірза? Алмаг?л ?аршы?а?ызы

Дата: 22.05.2016

Номер свидетельства: 329425


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства