kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

??рама сандарды жай к?бейткіштерге жіктеу та?ырыбына есептер шы?ару

Нажмите, чтобы узнать подробности

Білімділік: ??рама сандарды жай к?бейткіштерге жіктей білу, жай к?бейткіштерді? к?бейтіндісі т?рінде жаза білу, берілген ??рама санны? жіктелуіндегі жай к?бейткіштер ??рамы бір ?ана т?рде болып, тек ?ана оларды? орналасуы ?р т?рлі болуы м?мкін екендігін ?йрету. Дамытушылы?: О?ы?ан материалды ?орытындылай салыстыра білу да?дыларын дамыту. ?з ойын жеткізе білу да?дыларын ?алыптастыру Т?рбиелік: О?ушыларды ?йымшылды??а, ??ыптылы??а,д?лдікке ?йрету.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«??рама сандарды жай к?бейткіштерге жіктеу та?ырыбына есептер шы?ару»

Хасенова Ж.А- математика пән мұғалімі

Хасенова Ж.А- математика пән мұғалімі

Сабақтың мақсаты:

Сабақтың мақсаты:

  • Білімділік: Құрама сандарды жай көбейткіштерге жіктей білу, жай көбейткіштердің көбейтіндісі түрінде жаза білу, берілген құрама санның жіктелуіндегі жай көбейткіштер құрамы бір ғана түрде болып, тек қана олардың орналасуы әр түрлі болуы мүмкін екендігін үйрету.
  • Дамытушылық: Оқыған материалды қорытындылай салыстыра білу дағдыларын дамыту. Өз ойын жеткізе білу дағдыларын қалыптастыру
  • Тәрбиелік: Оқушыларды ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа,дәлдікке үйрету .
Сабақтың түрі: Жаңа білім беру  Сабақтың әдісі : Сайыс сабақ, топпен жұмыс,өзін-өзі бағалау,сұрақ-жауап  Сабақтың көрнекілігі: Интерактивті тақта,үлестірмелі тапсырма,слайд,флипчарт, маркер
  • Сабақтың түрі: Жаңа білім беру
  • Сабақтың әдісі : Сайыс сабақ, топпен жұмыс,өзін-өзі бағалау,сұрақ-жауап
  • Сабақтың көрнекілігі: Интерактивті тақта,үлестірмелі тапсырма,слайд,флипчарт, маркер
Сабақтың барысы:

Сабақтың барысы:

  • 1.Ұйымдастыру кезеңі
  • 2.Үй тапсырмасын тексеру
  • 3. “Ұшқыр ойдан ұтымды жауап”
  • ( өткен тақырыпты еске түсіру, пысықтау)
  • 4. “Кім тапқыр”( ауызша есептеу)
  • 5 “Ой толғаныс”( жаңа сабақты оқушылармен бірлесе отырып түсіндіру)
  • 6. “Ойлау мен есептеу логикалық ойлаудың негізі” (Деңгейлік тапсырмалар, оқулықпен жұмыс)
  • 7. Математикалық диктант (сабақты бекіту)
  • 8. Қорытындылау. Үйге тапсырма, оқушыларды бағалау
І .Ұйымдастыру кезеңі:  Қайырлы күн балалар! Мен сендермен бірге сабақ өткізуге қуаныштымын.  ІІ . а)Үй жұмысын тексеру.(Оқушылар дәптерлерін алмастыру арқылы тексереді)  ә)Сыныпты топқа бөлу. Ал енді оқушылар дәптерлеріңді ашыпбүгінгі күнді және сабақтың тақырыбын жазайық.  - Балалар, бүгінгі сабақта өзін –өзі бағалау тәсілін қолданамыз. Әр жауаптарға  , ,геометриялық фигуралар арқылы бағаланады.

І .Ұйымдастыру кезеңі: Қайырлы күн балалар! Мен сендермен бірге сабақ өткізуге қуаныштымын. ІІ . а)Үй жұмысын тексеру.(Оқушылар дәптерлерін алмастыру арқылы тексереді) ә)Сыныпты топқа бөлу. Ал енді оқушылар дәптерлеріңді ашыпбүгінгі күнді және сабақтың тақырыбын жазайық. - Балалар, бүгінгі сабақта өзін –өзі бағалау тәсілін қолданамыз. Әр жауаптарға , ,геометриялық фигуралар арқылы бағаланады.

3.“Ұшқыр ойдан ұтымды жауап” Бұл кезеңде сұрақтарға жауап береміз: 1.Қандай санды берілген натурал санныңбөлгіші деп атаймыз? 2. Қандай санды берілген натурал санға еселік деп атайды? 3. Қосындының берілген натурал санға бөлінгіштігін қалай білеміз? 4. Жай сан дегеніміз не? 5.Құрама сандар дегеніміз не? 6.Егіз сан дегеніміз не?

3.“Ұшқыр ойдан ұтымды жауап”

Бұл кезеңде сұрақтарға жауап береміз:

1.Қандай санды берілген натурал санныңбөлгіші деп атаймыз?

2. Қандай санды берілген натурал санға еселік деп атайды?

3. Қосындының берілген натурал санға бөлінгіштігін қалай білеміз?

4. Жай сан дегеніміз не?

5.Құрама сандар дегеніміз не?

6.Егіз сан дегеніміз не?

4.Кім тапқыр (ауызша есептеу)

4.Кім тапқыр (ауызша есептеу)

  • 117, 122, 205,310,390, 555 сандары 2-ге ,3-ке,5-ке,9-ға,10-ға бөлінеді ме?.
  • 17, 37, 59 сандарының бөлгіштерін ата?.
  • 25,49, 64 сандарының бөлгіштерін ата?
5 .“Ой толғаныс”Жаңа сабақты оқушылар мен бірге сұрақ жауапт ы түсіндіру Мысалы: 462 –нің бөлгіштері 1.2.3.6.7.11.21.22.42.77.154.231.462  462 462 77 6 22 21 11 7 3 2 11 7 2 3

5 .“Ой толғаныс”Жаңа сабақты оқушылар мен бірге сұрақ жауапт ы түсіндіру

  • Мысалы: 462 –нің бөлгіштері
  • 1.2.3.6.7.11.21.22.42.77.154.231.462

462 462

77

6

22

21

11

7

3

2

11

7

2

3

Бұдан мынандай қорытынды шығады. 462 =2*3*7*11 тек қана жай көбейтк і штердің көбейтіндісі түрінде жазылды. Анықтама Құрама санды жай көбейткіштерге жіктеу-оны тек қана жай сандардың көбейтіндісі түрінде жазу

Бұдан мынандай қорытынды шығады.

462 =2*3*7*11 тек қана жай көбейтк і штердің көбейтіндісі түрінде жазылды.

Анықтама Құрама санды жай көбейткіштерге жіктеу-оны тек қана жай сандардың көбейтіндісі түрінде жазу

2 тәсіл баған түрінде жіктеу 462 = 2*3*11*7 462 2 231 3 77 11 7 7 1

2 тәсіл баған түрінде жіктеу

  • 462 = 2*3*11*7

462

2

231

3

77

11

7

7

1

6.“Ойлау мен есептеу логикалық ойлаудың негізі”  (Деңгейлік тапсырмалар, оқулықпен жұмыс) 1 топ А деңгей- 278  В деңгей-290(1)  С деңгей-296(1) 2 топ А деңгей- 279  В деңгей-290(2)  С деңгей-296(2) 3 топ А деңгей- 280  В деңгей-290(3)  С деңгей-296(3)

6.“Ойлау мен есептеу логикалық ойлаудың негізі”

(Деңгейлік тапсырмалар, оқулықпен жұмыс)

1 топ А деңгей- 278

В деңгей-290(1)

С деңгей-296(1)

2 топ А деңгей- 279

В деңгей-290(2)

С деңгей-296(2)

3 топ А деңгей- 280

В деңгей-290(3)

С деңгей-296(3)

7.Математикалық диктант(сөйлемді аяқтау) 1. 2-ден көп бөлгіштері бар натурал сандарды--------------- 2.1-ге және өзінеғана бөлінетін натурал санды--------------------------- 3. Айырмасы 2-ге тең екі жай санды---------------------------------------------------- 4. Өзінен басқа бөлгіштерінің қосындысына тең құрама санды------------------------------------------ 5. 2-ге бөлінетін натурал сандарды ----------------------------------- 6. 2-ге бөлінбейтін натурал сандарды -------------------------------

7.Математикалық диктант(сөйлемді аяқтау)

1. 2-ден көп бөлгіштері бар натурал сандарды---------------

2.1-ге және өзінеғана бөлінетін натурал санды---------------------------

3. Айырмасы 2-ге тең екі жай санды----------------------------------------------------

4. Өзінен басқа бөлгіштерінің қосындысына тең құрама санды------------------------------------------

5. 2-ге бөлінетін натурал сандарды -----------------------------------

6. 2-ге бөлінбейтін натурал сандарды -------------------------------

8.Қорытындылау Білемін Білдім Мен үшін жаңа

8.Қорытындылау

Білемін

Білдім

Мен үшін жаңа

Үйге тапсырма: 266. 277  Оқушылардың білімін бағалау

Үйге тапсырма: 266. 277

Оқушылардың білімін бағалау


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Презентации

Целевая аудитория: 5 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
??рама сандарды жай к?бейткіштерге жіктеу та?ырыбына есептер шы?ару

Автор: Хасенова Жа?аг?л Абахановна

Дата: 20.01.2016

Номер свидетельства: 280000


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства