Просмотр содержимого документа
«Есептеуге ж?йрік болса? жасы?нан»
Қостанай облысы, Жангелдин ауданы, Ақшығанақ ауылы Қ.Топаев атындағы орта мектебінің математика пәнінің мұғалімі Өсерова Алтынай Берікқызы
5 сынып
математика
5 СЫНЫП
Сабақтың мақсаты:
Дамытушылық:оқушылардың математикалық білімі арқылы ойлау қабілетін дамыту; есептеу машықтарын жетілдіру; өздіктерінен жұмыс істеуге, жұмыста шапшандылық танытуға машықтандыру.
Білімділік:Өткен сабақты қайталау арқылы оқушылардың білімін тиянақтау. Жай бөлшектерді бөлу, жай бөлшектерді жай бөлшекке бөлуді бекіту.
Сұрақ-жауап, көрнекілікпен жұмыс, талдау, өзіндік жұмысы, тест жұмысы, түсіндіру.
Сабақтың көрнекілік:
Деңгейлік тапсырмалар, слайд, карточка, тест, сөз жұмбақ
Сабақтың өту барысы :
1.Ұйымдастыру кезеңі
Сұрақ-жауап бойынша
1. Жай бөлшектің бөлімі нені көрсетеді, алымы
нені көрсетеді?
2.Бөлшектің негізгі қасиетін айт?
3. Бөлшекті бөлшекке бөлу ережесі?
4. Натурал сан бөлшекке қалай бөлінеді?
5. Аралас сандар аралас санға қалай бөлінеді?
Математикалық диктант
Бөліндіні бөлшек түрінде жаз
7:12= 81: 5=
Бөлшекті бөлінді түрінде жаз
Төрттен бірдің квадраты
Алтыдан үш азайтылған алтыдан бір
Екіден бір көбейтілген үштен екі
Бір бөлінген бестен бір
Бестен екі бөлінген үштен екі
“ Кім тапқыр?”-топтық жұмыс: Амалдарды орындау.
Сергіту сәті:
(Логикалық есептер мен мақал-мәтелдер)
Қайсысы көп : 2 метр ме, әлде 201 см ме?
Жарты теңгенің жартысы неге тең?
3. 1 қолда он саусақ. 10 қолда неше саусақ.
4. Ас адамның арқауы, ал компьютердің асы не?
5. Жеті жұрттың тілін біл, ...
6. Білікті бірді жығар, ...
Жауаптары:
201 см
25 тиын
100 саусақ
Тоқ
Жеті түрлі білім іл
Білімді мыңды жығар
Ойын:
“Кім зымыранға тез отырады?”
Тақтаға әр топтың оқушысы шығады. Бірінші тапсырманы шығарып, жауабын бірінші сатыға жазады, топтың келесі мүшесі шығып шығарады. Қай топ бірінші дұрыс есептерді шығарып зымыранға отырады, сол топ жеңіске жетеді.
1- зымыран сұрақтары
Дыбыстың ауадағы таралу жылдамдығы км/с. Дыбыс 3 км қашықтыққа неше секундта барады?
2- зымыран сұрақтары
Баланың бір қадамы м. 100 м қашықтыққа жүргенде беле неше қадам жасайды?