kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Д?рыс ж?не б?рыс болшектер

Нажмите, чтобы узнать подробности

Д?рыс ж?не б?рыс б?лшектер. 5 сынып?а арнал?ан

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Д?рыс ж?не б?рыс болшектер»

Математика Тақырыбы: Дұрыс және бұрыс бөлшектер 10/12/16

Математика

Тақырыбы:

Дұрыс және бұрыс

бөлшектер

10/12/16

Сабақтың мақсаты: Білімділік:  Оқушыларды дұрыс және бұрыс бөлшектерді ажырата білуге үйрету; Дамытушылық:   Оқушыларды өз бетінше есеп шығаруға, шығармашылықпен жұмыс жасауға баулу; Тәрбиелілік:  Оқушылардың ой-өрісін ойлау қабілетін дамыту; 10/12/16

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Оқушыларды дұрыс және бұрыс бөлшектерді ажырата білуге үйрету;

Дамытушылық: Оқушыларды өз бетінше есеп шығаруға, шығармашылықпен жұмыс жасауға баулу;

Тәрбиелілік: Оқушылардың ой-өрісін ойлау қабілетін дамыту;

10/12/16

Сабақтың әдісі: Сұрақ-жауап, деңгейлеп оқыту. Сабақтың түрі: Біліктілік пен дағдыны игеру және қалыптастыру сабағы Көрнекілік: Интерактивтик тақта, магниттік тақта. 10/12/16

Сабақтың әдісі:

Сұрақ-жауап, деңгейлеп оқыту.

Сабақтың түрі:

Біліктілік пен дағдыны игеру және қалыптастыру сабағы

Көрнекілік:

Интерактивтик тақта, магниттік тақта.

10/12/16

Сабақтың құрылымы:  Оқушылық деңгей (ауызша сұрақтар) Шығармашылық деңгей (оқулықпен жұмыс) Алгоритмдік деңгей (кестемен жұмыс) Эвристикалық деңгей (математикалық лото) 10/12/16

Сабақтың құрылымы:

Оқушылық деңгей (ауызша сұрақтар)

Шығармашылық деңгей (оқулықпен жұмыс)

Алгоритмдік деңгей (кестемен жұмыс)

Эвристикалық деңгей (математикалық лото)

10/12/16

Сабақтың барысы: 1.Ұйымдастыру Оқушыларды түгелдеп, сабаққа ынтасын арттыру;   Ауызша сұрақтар арқылы тексеру; 2.Үй тапсырмасы 3.Жаңа сабақ 4.Оқулықпен жұмыс 5.Қорытындылау 6.Бағалау 10/12/16 7.Үй тапсырмасы

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру

Оқушыларды түгелдеп, сабаққа ынтасын арттыру;

Ауызша сұрақтар арқылы тексеру;

2.Үй тапсырмасы

3.Жаңа сабақ

4.Оқулықпен жұмыс

5.Қорытындылау

6.Бағалау

10/12/16

7.Үй тапсырмасы

Жаңа сабақ Дұрыс және бұрыс бөлшектер Алымы бөлімінен кіші бөлшек дұрыс бөлшек деп аталады. Мысалы: Алымы бөлімінен тең немесе одан үлкен бөлшек бұрыс бөлшек деп аталады.  Мысалы: ; 10/12/16

Жаңа сабақ

Дұрыс және бұрыс бөлшектер

Алымы бөлімінен кіші бөлшек дұрыс бөлшек деп аталады.

Мысалы:

Алымы бөлімінен тең немесе одан үлкен бөлшек бұрыс бөлшек деп аталады.

Мысалы: ;

10/12/16

1. Оқушылық деңгей Ауызша сұрақтар Квадраттың 4-тен 3 бөлігі боялған дегенді қалай түсіндіресің? Мына сандардың қайсысы 3-ке бөлінеді? 111,222,333 ЕҮОБ(3;5)=? ЕКОУ(3;5)=? Сөйлемді аяқтаңдар: “Егер..., онда ол сан 3-ке бөлінеді.” Диаметрі 10 см шеңбердің радиусы неге тең? 14-тің барлық бөлгіштері 10/12/16

1. Оқушылық деңгей

Ауызша сұрақтар

  • Квадраттың 4-тен 3 бөлігі боялған дегенді қалай түсіндіресің?
  • Мына сандардың қайсысы 3-ке бөлінеді? 111,222,333
  • ЕҮОБ(3;5)=?
  • ЕКОУ(3;5)=?
  • Сөйлемді аяқтаңдар: “Егер..., онда ол сан 3-ке бөлінеді.”
  • Диаметрі 10 см шеңбердің радиусы неге тең?
  • 14-тің барлық бөлгіштері

10/12/16

2.Алгоритмдік деңгей Кестемен жұмыс Сұрақтар  Тапсырмалар 1. Жай бөлшектің жазылуы, оқылуы в-дан а, 2-ден 1, 4-тен 1, 20-дан 7, 10-нан 3 2. Дұрыс бөлшектің анықтамасы 1/5 3. Бұрыс бөлшектің анықтамасы 15/17, 25/25, 61/15 47/30, 63/84 8/8, 10/12/16

2.Алгоритмдік деңгей

Кестемен жұмыс

Сұрақтар

Тапсырмалар

1. Жай бөлшектің жазылуы, оқылуы

в-дан а, 2-ден 1, 4-тен 1, 20-дан 7, 10-нан 3

2. Дұрыс бөлшектің анықтамасы

1/5

3. Бұрыс бөлшектің анықтамасы

15/17,

25/25, 61/15

47/30,

63/84

8/8,

10/12/16

3.Эвристикалық деңгей. Ойлан,тап!

3.Эвристикалық деңгей.

Ойлан,тап!

"Математикалық лото" ойыны

2 3 *3

7:15

5/х

1/5

4/28

х/7

х/4

15/20

10/12/16

№ 472,473,477,478.   4. Шығармашылық деңгей. Оқулықпен жұмыс 10/12/16

472,473,477,478.

4. Шығармашылық деңгей.

Оқулықпен жұмыс

10/12/16

V. Қорытындылау Не білеміз? Бөлшек санның жазылуы, оқулуы; Не білдік? Бөлшектің түрлері, бұрыс және дұрыс бөлшектер; Не білгіміз  келеді? Бөлшек сандарға амалдар қолдануды 10/12/16

V. Қорытындылау

Не білеміз?

Бөлшек санның жазылуы, оқулуы;

Не білдік?

Бөлшектің түрлері, бұрыс және дұрыс бөлшектер;

Не білгіміз

келеді?

Бөлшек сандарға амалдар қолдануды

10/12/16

VІ. Бағалау VII.Үйге тапсырма Дұрыс және бұрыс бөлшектер тақырыбын оқу; №488 есеп 10/12/16

VІ. Бағалау

VII.Үйге тапсырма

Дұрыс және бұрыс бөлшектер тақырыбын оқу; №488 есеп

10/12/16

Тыңдағандарыңызға  рахмет! 10/12/16

Тыңдағандарыңызға

рахмет!

10/12/16


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Презентации

Целевая аудитория: 5 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Д?рыс ж?не б?рыс болшектер

Автор: ?мірза? Алмаг?л ?аршы?а?ызы

Дата: 22.05.2016

Номер свидетельства: 329432


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства