kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Білімді пысы?тау

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?ты? ма?саты:

Білімділік ма?саты:?ткен материал бойынша о?ушыларды? білімін тексеру.

Ауызша ?осу, азайту т?сілдерін ?олдану?а  машы?тандыру, екі та?балы сандарды о?у, жазу ж?не салыстыру?а машы?тандыру. Математика саба?ында ал?ан білімдерін тере?дету

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Білімді пысы?тау»

Білімді пысықтау

Білімді пысықтау

Сабақтың мақсаты: Білімділік мақсаты: Өткен материал бойынша оқушылардың білімін тексеру. Ауызша қосу, азайту тәсілдерін қолдануға машықтандыру, екі таңбалы сандарды оқу, жазу және салыстыруға машықтандыру. Математика сабағында алған білімдерін тереңдету. 2. Дамытушылық мақсаты: Тез ойлауға, шапшаң есептеуге баулу, ой-өрісін кеңейту. 3. Тәрбиелік мақсаты: Ой қорытуға тапқырлыққа баулу, ұйымшылдыққа татулыққа тәрбиелеу.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік мақсаты: Өткен материал бойынша оқушылардың білімін тексеру.

Ауызша қосу, азайту тәсілдерін қолдануға машықтандыру, екі таңбалы сандарды оқу, жазу және салыстыруға машықтандыру. Математика сабағында алған білімдерін тереңдету.

2. Дамытушылық мақсаты: Тез ойлауға, шапшаң есептеуге баулу, ой-өрісін кеңейту.

3. Тәрбиелік мақсаты: Ой қорытуға тапқырлыққа баулу, ұйымшылдыққа татулыққа тәрбиелеу.

Түрі:  пысықтау, ертегілер еліне саяхат. Әдісі:  сұрақ-жауап,есептеу өз бетімен жұмыс . Пәнаралық бойланыс:  дүниетану,әдебиеттік оқу. Көрнекілігі: ертегі сызбасы,карточкалар,суреттер, тест сандар.

Түрі: пысықтау, ертегілер еліне саяхат.

Әдісі: сұрақ-жауап,есептеу өз бетімен жұмыс .

Пәнаралық бойланыс: дүниетану,әдебиеттік оқу.

Көрнекілігі: ертегі сызбасы,карточкалар,суреттер, тест сандар.

Сабақтың барысы: I Ұйымдастыру кезеңі.  II . Үй тапсырмасын қайталау III. Жаңа сабақ Сабақтың мазмұны. Балалар сендер ертегіні жақсы көресіңдерме? Ертегілер неше түрге бөлінеді? үш түрге  Ертегілер   Шыншыл Қиял-ғажайып Жан-жануарлар

Сабақтың барысы: I Ұйымдастыру кезеңі.

II . Үй тапсырмасын қайталау

III. Жаңа сабақ

Сабақтың мазмұны. Балалар сендер ертегіні жақсы көресіңдерме? Ертегілер неше түрге бөлінеді? үш түрге

Ертегілер

Шыншыл Қиял-ғажайып Жан-жануарлар

Ендеше біз бүгін математикадан « Байлық пен ақыл » ертегісі бойынша ертегілер еліне саяхат жасаймыз. Ерте, ерте ертеде ешкі жүні бөртеде « Математика әлемінде » мыңдық атты шаһарда бір патша өмір сүріпті сол патшаның « Бірлік » , « Ондық » , « Жүздік » атты ұлдары болыпты. Патша ұлдарын шақырып алып, былай депті мен қартайдым төрімнен көрім жақын. Енді өздеріңнің үй иесі болатын уақыттарың жетті. Кімнің ақылы мен байлығы сай болса, сол мұрагерім болады дейді әрқайсыларың байлықтарың мең ақыларыңды тауып әкеліңдер дейді. Бұлар елге оралу үшін жолда көптеген қиыншылықтармен бөгеттер кездеседі. Егер балалар сендер есеп-ді жақсы шығарып,сабаққа белсене қатысқаңдар олар аман-сау шаһарға жетеді.

Ендеше біз бүгін математикадан « Байлық пен ақыл » ертегісі бойынша ертегілер еліне саяхат жасаймыз.

Ерте, ерте ертеде ешкі жүні бөртеде « Математика әлемінде » мыңдық атты шаһарда бір патша өмір сүріпті сол патшаның « Бірлік » , « Ондық » , « Жүздік » атты ұлдары болыпты. Патша ұлдарын шақырып алып, былай депті мен қартайдым төрімнен көрім жақын. Енді өздеріңнің үй иесі болатын уақыттарың жетті.

Кімнің ақылы мен байлығы сай болса, сол мұрагерім болады дейді әрқайсыларың байлықтарың мең ақыларыңды тауып әкеліңдер дейді. Бұлар елге оралу үшін жолда көптеген қиыншылықтармен бөгеттер кездеседі.

Егер балалар сендер есеп-ді жақсы шығарып,сабаққа белсене қатысқаңдар олар аман-сау шаһарға жетеді.

Енді балалар мына 1-ші сызба не? Орман, орманда нелер бар ? Тиіндар ол қандай аң? Жуас, ешкімге зияны жоқ. Ағаш қуысында секда секіріп жүреді, пысық, жаңғақ, саңырауқұлақтармен қоректенеді. Үш топтан үш оқушы шығып тиін тапсырмасын орындайды.

Енді балалар мына 1-ші сызба не? Орман, орманда нелер бар ?

Тиіндар ол қандай аң? Жуас, ешкімге зияны жоқ.

Ағаш қуысында секда секіріп жүреді, пысық, жаңғақ, саңырауқұлақтармен қоректенеді.

Үш топтан үш оқушы шығып тиін тапсырмасын орындайды.

1 топ 2 топ 3 топ 47+20= 100-71= 18-10= 54+6= 38+62= 25-5= 17+20= 55+45= 37-7= 18+2= 41+59= 38+4= 24+6= 28+13= 44-4= Жақсы орындаған оқушыларға жүлдызшалар беріледі.Сонымен қалың орманнан шықтық.

1 топ 2 топ 3 топ

47+20= 100-71= 18-10=

54+6= 38+62= 25-5=

17+20= 55+45= 37-7=

18+2= 41+59= 38+4=

24+6= 28+13= 44-4=

Жақсы орындаған оқушыларға жүлдызшалар беріледі.Сонымен қалың орманнан шықтық.

Екінші бөгетіміз не? ( Ол көпір). Көпірдің үстіне не тұр?  ( дәу ) Ол жай дәу емес. Цифр дәу . Дәудің алдында қандай цифрды қатыстырып 3 топ 2 таңбалы сан құра . Тақтаға жазамыз. 1 топ 2 топ 3 топ 12=1онд 2бір 31=3онд 1бір 21=2 онд 1бір 23=2онд 3бір 13=1онд 3 бір 32=3онд 2 бір

Екінші бөгетіміз не? ( Ол көпір). Көпірдің үстіне не тұр?

( дәу )

Ол жай дәу емес. Цифр дәу . Дәудің алдында қандай цифрды қатыстырып 3 топ 2 таңбалы сан құра .

Тақтаға жазамыз.

1 топ 2 топ 3 топ

12=1онд 2бір 31=3онд 1бір 21=2 онд 1бір

23=2онд 3бір 13=1онд 3 бір 32=3онд 2 бір

Кім жылдам? Ойыны. Өлең есептер Саянда болды 25 алма Шығармақ боп кеше есеп Сайранға берді 5 алма Жиналды 30 есек Ойланып кәне көрейік 7-уі ұйықтап отырды Саянда қалды неше алма Ынталысы неше есек? 25-5=  30-7= Аулада 20 үйрек Жаңа ғана шалғында Қорада 7 үйрек 50 бұзау жүр еді 3-уі тығылды Әлде шаршап қалдыма 2-уі жығылды Жатып қапты 6-уы Қалғаны неше үйрек Нешеуі енді жайылып 27-5= Жүргенін айт айырып  50-6=

Кім жылдам? Ойыны. Өлең есептер

Саянда болды 25 алма Шығармақ боп кеше есеп

Сайранға берді 5 алма Жиналды 30 есек

Ойланып кәне көрейік 7-уі ұйықтап отырды

Саянда қалды неше алма Ынталысы неше есек?

25-5=

30-7=

Аулада 20 үйрек Жаңа ғана шалғында

Қорада 7 үйрек 50 бұзау жүр еді

3-уі тығылды Әлде шаршап қалдыма

2-уі жығылды Жатып қапты 6-уы

Қалғаны неше үйрек Нешеуі енді жайылып

27-5= Жүргенін айт айырып

50-6=

Көпірден өттік Келесі сызба не? Бұлақ Жолаушылар бұлаққа келіп демалады.  Кәне бізде бұлақ сылдырымен демалайық. « Жаттығу жанның тынысы » дегендей сергіту жаттығуын жасайық.      Сергіту сәті

Көпірден өттік

Келесі сызба не? Бұлақ

Жолаушылар бұлаққа келіп демалады.

Кәне бізде бұлақ сылдырымен демалайық.

« Жаттығу жанның тынысы » дегендей сергіту жаттығуын жасайық.

Сергіту сәті

Бұлаққа шөп-шалаң түсіп көзі бітеліп қалыпты « бұлақ көрсең көзін аш » дегендей қол ұшымызды берейік.

Бұлаққа шөп-шалаң түсіп көзі бітеліп қалыпты « бұлақ көрсең көзін аш » дегендей қол ұшымызды берейік.

1 топ 2 топ 3 топ Салыстыр Теңдеу шеш Есепте 60+28 *59-30 х+32 = 85 50 -30= 46-10*50+27 х=85-32 46-20= 88-20*53+15 х=53 49+1= 46+14*90-40 53+32=85 60-20= 40-10*37+3 80-40= Шаһарға бет алған жолаушылар шөл далаға кезікті . Мынау не? шөл шөл далада не жүр кесіртке, тастар , қолтырауын жатыр. Өз бетімен жұмыс.

1 топ 2 топ 3 топ

Салыстыр Теңдеу шеш Есепте

60+28 *59-30 х+32 = 85 50 -30=

46-10*50+27 х=85-32 46-20=

88-20*53+15 х=53 49+1=

46+14*90-40 53+32=85 60-20=

40-10*37+3 80-40=

Шаһарға бет алған жолаушылар шөл далаға кезікті . Мынау не? шөл шөл далада не жүр кесіртке, тастар , қолтырауын жатыр.

Өз бетімен жұмыс.

1 топ  Сөз есеп. Айжанның қолында барлығы 11 гүл бар еді.Ол 8 наурыз мерекесімен құттықтап әжесіне 5 гүл ал анасына 3 гүл сыйлады?Айжанның өзінде неше гүл қалды? (11-5)-3=3

1 топ

Сөз есеп.

Айжанның қолында барлығы 11 гүл бар еді.Ол 8 наурыз мерекесімен құттықтап әжесіне 5 гүл ал анасына 3 гүл сыйлады?Айжанның өзінде неше гүл қалды?

(11-5)-3=3

Үшбұрыштың перимет р табу формуласын жаз.  Р=а+в+с  Үшбұрыштың қабырғаларының ұзындығын білдіреді.

Үшбұрыштың перимет р табу формуласын жаз.

Р=а+в+с

Үшбұрыштың қабырғаларының ұзындығын білдіреді.

Оқушыларды бағалау  Бағалау критерийлері: « 3 »  - 1-7 « 4 »  - 8-10 « 5 »  - 11-15

Оқушыларды бағалау

Бағалау критерийлері:

« 3 » - 1-7

« 4 » - 8-10

« 5 » - 11-15

Үйге тапсырма.   Қайталау. №6

Үйге тапсырма.

Қайталау. №6


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Презентации

Целевая аудитория: 2 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Білімді пысы?тау

Автор: Карибаева Лаззат Абдигалиевна

Дата: 07.04.2016

Номер свидетельства: 316245


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства