kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ал?аш?ы функция ж?не интегралдау та?ырыбын ?орытындылау

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?ты? барысы 1.?йымдастыру кезе?і (о?ушыларды т?гендеу,топ?а б?лу,?й ж?мысын тексеру,ба?алау пара?ын тарату) 2. «Ой тол?ау» (?ткен та?ырыптар бойынша с?ра? жауап 3. Практикалы? ж?мыс(есептер шы?ару,тест ж?мысы) 4.Шы?армашылы? ж?мыс(ал?аш?ы функция ж?не интегралды? шы?у тарихы берілген тапсырма бойынша ж?мыс) 5 «Математикалы? фокус»(сергіту с?ті) 6.?орытындылау 7.?йге тапсырма беру 8.Ба?алау
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ал?аш?ы функция ж?не интегралдау та?ырыбын ?орытындылау»

Дихамбаева Назгүл Айтханқызы- математика пәнінің мұғалімі Сабақтың тақырыбы Алғашқы функция және интегралдау тақырыбын қорытындылау

Дихамбаева Назгүл Айтханқызы- математика пәнінің мұғалімі

Сабақтың тақырыбы

Алғашқы функция және интегралдау тақырыбын қорытындылау

Сабақтың мақсаты    Білімділік: I-тарау бойынша алған білімдерін тексеру және бекіту,алғашқы функцияны табу,интегралды есептеуге,қисықсызықты трапецияның ауданын таба білуге дағдыларын қалыптастыру  Дамытушылық: Ойлау қабілеттерін,өз беттерімен жұмыс істеуге,алған білімдерін практикада қолдана білуге дағдыланту  Тәрбиелік   :Алдарына қойған мақсаттарына жетуге,өздеріне сенімді болуға,жауапкешілікке,  топпен жұмыс жасауға тәрбиелеу,пәнге деген қызығушылыққа тәрбиелеу.

Сабақтың мақсаты

Білімділік: I-тарау бойынша алған білімдерін тексеру және бекіту,алғашқы функцияны табу,интегралды есептеуге,қисықсызықты трапецияның ауданын таба білуге дағдыларын қалыптастыру

Дамытушылық: Ойлау қабілеттерін,өз беттерімен жұмыс істеуге,алған білімдерін практикада қолдана білуге дағдыланту

Тәрбиелік :Алдарына қойған мақсаттарына жетуге,өздеріне сенімді болуға,жауапкешілікке,

топпен жұмыс жасауға тәрбиелеу,пәнге деген қызығушылыққа тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: Қайталау білімді жинақтау сабағы  Сабақтың әдісі: Топтық әдіс,өзін өзі бағалау,тестік материалды қолдану,жеке оқушымен жұмыс  Көрнекілігі: интерактивті тақта,алғашқы функцияның кестесі,слайд,флипчарт, маркер,бор.

Сабақтың түрі: Қайталау білімді жинақтау сабағы

Сабақтың әдісі: Топтық әдіс,өзін өзі бағалау,тестік материалды қолдану,жеке оқушымен жұмыс

Көрнекілігі: интерактивті тақта,алғашқы функцияның кестесі,слайд,флипчарт, маркер,бор.

Сабақтың барысы 1.Ұйымдастыру кезеңі  (оқушыларды түгендеу,топқа бөлу,үй жұмысын тексеру,бағалау парағын тарату)  2. «Ой толғау» (өткен тақырыптар бойынша сұрақ жауап  3. Практикалық жұмыс(есептер шығару,тест жұмысы)  4.Шығармашылық жұмыс(алғашқы функция және интегралдың шығу тарихы берілген тапсырма бойынша жұмыс)  5 «Математикалық фокус»(сергіту сәті)  6.Қорытындылау  7.Үйге тапсырма беру  8.Бағалау

Сабақтың барысы

1.Ұйымдастыру кезеңі

(оқушыларды түгендеу,топқа бөлу,үй жұмысын тексеру,бағалау парағын тарату)

2. «Ой толғау» (өткен тақырыптар бойынша сұрақ жауап

3. Практикалық жұмыс(есептер шығару,тест жұмысы)

4.Шығармашылық жұмыс(алғашқы функция және интегралдың шығу тарихы берілген тапсырма бойынша жұмыс)

5 «Математикалық фокус»(сергіту сәті)

6.Қорытындылау

7.Үйге тапсырма беру

8.Бағалау

« Ойла,ойла тереңнен Жақсы емес көп бөгелген» Ой толғау 1.Алғашқы функция дегеніміз не? 2.Анықталмаған интеграл дегеніміз ? 3.Қисық сызықты трапецияның анықтамасын тұжырымда 4.Анықталған интеграл дегеніміз не? 5.Қисықсызықты трапецияның геометрия курсынан белгілі трапециядан  қандай айырмашылығы бар? 6.Ньютон-Лейбниц формуласын тұжырымда 7.Алғашқы функцияны табудың неше ережесі бар? 8.Алғашқы функцияның негізгі қасиетін тұжырымда 9.Алғашқы функцияның геометриялық мағанасы қандай?

« Ойла,ойла тереңнен

Жақсы емес көп бөгелген»

Ой толғау

1.Алғашқы функция дегеніміз не?

2.Анықталмаған интеграл дегеніміз ?

3.Қисық сызықты трапецияның анықтамасын тұжырымда

4.Анықталған интеграл дегеніміз не?

5.Қисықсызықты трапецияның геометрия курсынан белгілі трапециядан

қандай айырмашылығы бар?

6.Ньютон-Лейбниц формуласын тұжырымда

7.Алғашқы функцияны табудың неше ережесі бар?

8.Алғашқы функцияның негізгі қасиетін тұжырымда

9.Алғашқы функцияның геометриялық мағанасы қандай?

« Білекті бірді жығады, Білімді мыңды жығады» Оқулықпен жұмыс (деңгейлік тапсырмалар,тест жұмысы)  1-топқа №9 есептің (1,3), №16(2). .№43(1,4) 2-топқа№9 есептің (2,4), №16(1). .№43(2,3) Оқулықтағы тестің 10 есебін шығару Тестің дұрыс жауаптары 1 А 2 3 Д С 4 5 С В 6 7 В 8 Д В 9 Д 10 С

« Білекті бірді жығады,

Білімді мыңды жығады»

Оқулықпен жұмыс

(деңгейлік тапсырмалар,тест жұмысы)

1-топқа №9 есептің (1,3), №16(2). .№43(1,4)

2-топқа№9 есептің (2,4), №16(1). .№43(2,3)

Оқулықтағы тестің 10 есебін шығару

Тестің дұрыс жауаптары

1

А

2

3

Д

С

4

5

С

В

6

7

В

8

Д

В

9

Д

10

С

« Талантты бала талпынған құстай»   (Берілген тапсырмалар бойынша әр топтан екі оқушы шығармашылық қорғайды)

« Талантты бала талпынған құстай»

(Берілген тапсырмалар бойынша әр топтан екі оқушы шығармашылық қорғайды)

« Мұны тапсам ойланып,ақын деңіз Таба алмасам,ақылды болар неміз»  Математикалық сиқыр  «Ойлаған санды табу» Сиқыршы әдетте мынандай әрекет жасауды ұсынады  :-Бір сан ойла,оған 2-ні қос,3-ке көбейт,5-ті азайт,ойлаған санды азайт.Сонан соң сиқыршы сенен ең соңғы шыққан нәтижені айтуды өтінеді.Ол саған ойлаған саныңды айтып береді.Ол мұны қалай тапты?      «Туған күнді табу» Сен жолдасыңа оның туған күнін 12-ге,ал айының нөмірін31-ге көбейтуді ұсынасың.Ол саған екі көбейтіндінің қосындысын айтады,ал сен ол бойынша туған күнін және айын табасың.Ол мұны қалай тапты?

« Мұны тапсам ойланып,ақын деңіз

Таба алмасам,ақылды болар неміз»

Математикалық сиқыр

«Ойлаған санды табу»

Сиқыршы әдетте мынандай әрекет жасауды ұсынады

:-Бір сан ойла,оған 2-ні қос,3-ке көбейт,5-ті азайт,ойлаған санды азайт.Сонан соң сиқыршы сенен ең соңғы шыққан нәтижені айтуды өтінеді.Ол саған ойлаған саныңды айтып береді.Ол мұны қалай тапты?

«Туған күнді табу»

Сен жолдасыңа оның туған күнін 12-ге,ал айының нөмірін31-ге көбейтуді ұсынасың.Ол саған екі көбейтіндінің қосындысын айтады,ал сен ол бойынша туған күнін және айын табасың.Ол мұны қалай тапты?

«Туған күнді табу»

«Туған күнді табу»

  • Сен жолдасыңа оның туған күнін 12-ге,ал айының нөмірін31-ге көбейтуді ұсынасың.Ол саған екі көбейтіндінің қосындысын айтады,ал сен ол бойынша туған күнін және айын табасың.Ол мұны қалай тапты?
Қорытынды бөлім « Білетінім» « Үйренгенім» « Білгім келеді»              Үйге тапсырма . № 59 №67 Бағалау

Қорытынды бөлім

« Білетінім»

« Үйренгенім»

« Білгім келеді»

Үйге тапсырма . № 59 №67

Бағалау


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Презентации

Целевая аудитория: 11 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Ал?аш?ы функция ж?не интегралдау та?ырыбын ?орытындылау

Автор: Дихамбаева Назгул Айтхановна

Дата: 20.01.2016

Номер свидетельства: 279994


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства