kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Уш танбалы санды бир танбалы санга ауызша кобейту

Нажмите, чтобы узнать подробности

Та?ырыбы:  ?ш та?балы санды бір та?балы сан?а ауызша к?бейту.

Ма?саты: ?ш та?балы санды бір та?балы сан?а ауызша к?бейту мен б?лу т?сілдерімен таныстыру,  жылдам есептеу да?дысын ?алыптастыру; ??ыптылы??а баулу,  т?рлі ойын элементтерін пайдалана отырып о?ушыларды? шы?армашылы? ?абілеттерін дамыту.

?дісі: с?ра?-жауап, іздену. К?рнекілігі: суреттер, кестелер

Саба?ты? барысы:   І. ?йымдастыру кезе?і.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Уш танбалы санды бир танбалы санга ауызша кобейту »

Математика

Тақырыбы: Үш таңбалы санды бір таңбалы санға ауызша көбейту.

Мақсаты: Үш таңбалы санды бір таңбалы санға ауызша көбейту мен бөлу тәсілдерімен таныстыру, жылдам есептеу дағдысын қалыптастыру; ұқыптылыққа баулу, түрлі ойын элементтерін пайдалана отырып оқушылардың шығармашылық қабілеттерін дамыту.

Әдісі: сұрақ-жауап, іздену. Көрнекілігі: суреттер, кестелер

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі.

Психологиялық дайындық.

Қане, біздер ойлайық,

Ойымызды жинайық.

Қандай есеп болса да,

Шешпей оны қоймайық.

ІІ. Үй жұмысын тексеру: № 5. а) 19=10+9 601=600+00+1

29=20+9 720=700+20+0

49=40+9 800=800+00+0

79=70+9 808=800+00+8

99=90+9 888=800+80+8

Өткенді пысықтай отырып жаңа сабақты түсіндіру

Қалай орындадық? Разрядтық қосылғыштарға жіктеу арқылы

Мақсат қою кезеңі: Үш таңбалы санды бір таңбалы санға ауызша көбейтуді тәсілімен таыстыру

(әр үйдің тапсырмаларын орындай отырып келесі тапсырмаға көшу)

Сандар үйі

ІІІ. Жаңа материалды түсіндіру:

1.Шешуін түсіндір:

112 ∙ 4 = (100 + 10 + 2) ∙ 4 = 100 ∙ 4 + 10 ∙ 4 + 2 ∙ 4 = 448

№ 2. Түсіндіре отырып, шығар:

123 ∙ 3 = (100 + 20 + 3) ∙ 3 = 100 ∙ 3 + 20 ∙ 3 + 3 ∙ 3= 300+60+9= 369

212·4=(200+10+2)·4=200·4+10·4+2·4= 800+ 40 + 8 =848

241·2= (200+40+1)·2= 200·2+40·2+1·2= 400+80+2= 482

№ 3. Мына сандарды 3 есе арттыр: 231, 303, 221, 313, 331, 131, 121, 332.

321 ∙ 3 = 963 303 ∙3 = 909; 221 ∙ 3 = 663; 313 ∙ 3 = 939

331 ∙ 3 = 993; 131 ∙ 3 = 393 121∙ 3 = 363; 332 ∙ 3 = 996.

ІҮ Ойлан ,тап.(электронды оқулықты пайдалану.Мысыққа көмектесу)

Шеберлер үйі

№ 4. Мәтінді есеп (талдау)

І шебер – 8 құмыра Ш: (8 + (8 – 2) ) ∙ 6 = 84

ІІ шебер - ? , 2 құмыра аз

6 сағ - ? Ж: екеуі бірге 6 сағатта 84 құмыра бояйды.

Әріпті өрнектер үйі

(талдау)

  1. Жұптық жұмыс. № 5. Кестені толтыр:

d

1

2

3

4

121 ∙ d - 100

21

142

263

384

121 ∙ d + 100

221

342

463

584

Ү Сергіту сәті

Фигуралар үйі

№ 6. Құмырсқаға фигураның ауданын табуға көмектес.

(түсіндіру)

4см 3см·4см+3см=15см² (2см·3см:2=3см)

3см


2см

Өрнектер үйі

Өздік жұмыс. № 9. Салыстыр.

124 ∙ 2 ‹ 250 369 : 3 ‹ 132 ∙ 2 224 ∙ 2 ‹ 242 ∙ 2

  1. Топтық жұмыс.

1 топ: 4 м + 122см ∙ 3 = 4 м + 366см = 7м 66 см

2 топ : 1 кг – 322г ∙ 3 = 1000 г – 966 г = 34г

3 топ : 6 м – 241см ∙ 2 = 600см – 482 см =1м 1дм 8 см

Зерттеу тапсырмалары

№ 11

1·3·123=369 2 , 133 , 234 сандарын алып тастаймыз.

ҮІ. Қорыту:

Ой қорыту. Активойтпен жұмыс (тестік тапсырма)

ҮІІ. Үйге тапсырма: № 8 . 230 бет.





























Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 7 класс

Скачать
Уш танбалы санды бир танбалы санга ауызша кобейту

Автор: Шамкенова Айгул Ондасиновна

Дата: 12.05.2015

Номер свидетельства: 210436


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства