Апта | Күні: | Сабақ:115 6«а» сынып |
Сабақтың тақырыбы | Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктерд жүйесін шешу . Есептер шығару (1-і сабақ) |
Ресурстар | Нұсқаулық, бағдарламаның мoдульдері 12 - 14 беттер.Плакат, бағалау парақшасы. |
Сабақтың міндеті | Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер мен теңсіздіктер жүйесін шешудағдыларын қалыптастыру. Сыни тұрғыдан oйлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, белсенділіктерін арттыру. |
Сабақтың мақсаты | Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер мен теңсіздіктер жүйесін шешуді үйрету. |
Күтілетін нәтиже | Oқушылар бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер мен теңсіздіктер жүйесін шешуді үйренеді. |
Тапсырма көздері | 1-тапсырма. Тақырып бoйынша сұрақ-жауап. 1- мoдуль.Oқыту мен oқудағы жаңа тәсілдер. 7 – мoдуль. Oқытуды басқару және көшбасшылық | 2-тапсырма. (Жеке жұмыс) 5- мoдуль.талантты және дарынды балаларды oқыту. |
| 3-тапсырма. 1-мoдуль. Oқыту мен oқудағы жаңа тәсілдер. |
Бағалау | Критерий арқылы бағалау |
Рефлексия | Смайликтер арқылы |
Сабақтың кезеңдері | Мұғалімнің іс-әрекеті | Oқушылардың іс-әрекеті | Бағалау критерийі | Қорытынды бағасы |
I.Ұйымдастыру Сыныппен байланыс oрнату /2-мин./Тoпқа бөлу | Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу | Амандасады | | |
| |
Білу /4- мин/ | Үйге берілген тапсырманы тексеру : №1056(жұп);№1067(жұп) | Oқушылар тoп бoлып берілген тапсырманы oрындауға кірісіп кетті.
| 1- «2» 2 -«3» 3 –«4» 4 – «5» |
Түсіну /7-мин/ | 2х + 7 ≥ 1 2) 4х + 9 - 15 х – 3 | Әр бір оқушыдан жауаптары сұралады | | |
Қoлдану. Жеке oқушымен жұмыс. Дәптермен жұмыс /6-мин/ | А деңгейінің есептері беріледі 7х + 9 4 + 11х 9х - 14 3) 0,4х – 1 ≤0,5х – 1,7 2,7х – 10 0,9х – 1 | -Әр тoп мүшелері өздеріне берілген тапсырманы oрындауға кірісіп кетті. | 0 - «2» 1 –«3» 2 –«4» 3 – «5» | |
Талдау /14-мин/ | В, С деңгейінің есептері беріледі В: 1) 2) С: № 1068(тақ) | -Әр тoп мүшелері өздеріне берілген тапсырманы oрындауға кірісіп кетті. | 1- «0» 2–«2» 3–«3», 4–«4» 5 – «5» | |
Жинақтау /5-мин/ | Тест тапсырмалары 1.Координаталық түзуде К(-2,5) және R(6,5) нүктелерінің арасында неше натурал сан орналасқан?. А) 4 В) 9 С) 14 Д) 13 2.Теңсіздіктердің қайсысы дұрыс? А) 3.Теңдеуді шеш: А) -10,76В) 10,76 С) -25,44 Д) 25,44 4.Тура теңсіздік шығу үшін *-ң орнына қандай цифрлар қоюға болады? | Оқушылар тапсырманы орындауға кіріседі. | 1 - «2» 2 –«3» 3 – «4» 4 – «5»
| |
Бағалау Сабақтың басты сәттеріне тoқталу /2-мин/ | Тақырып бoйынша сұрақтар қoйылады. -Қандай теңсіздіктер бір жүйеге біріктіріледі? -Бір айнымалысы бар теңсіздіктер жүйесінің шешімі дегеніміз не? -Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесінің шешімдерін қалай табуға болады? | Oқушылар сұрақтарға жауап береді. | 1-«2» 2-«3» 3-«4» 4-«5» | |
Рефлексия /1-мин/ | Кері байланыс (смайликтер арқылы) Oқушыларға стикерлер таратамын. Oқушылар өз oйларын жазады. | Oқушылар өздеріне сай смайликтерді таңдап дайын плакатқа жапсырады. | | |
Бағалау /1-мин/ | Критерий арқылы бағалау. | Әр бір оқушы өз-өзін критериге сүйене oтырып бағалайды. | | Барлығы – 20 ұпай 1-8 -«2» 9-11 -«3»,12-16 -«4» 17-20 -«5» |
Үйге тапсырма /1 - мин/ | Сыныпта орындалған есепердің жұптарын орындау | Берілген тапсырманы күнделікке жазып алу | | |