П?ні: математика
Та?ырып: ?рт?рлі есептер шы?ару
Ма?саты : - о?ушыларды? ?рт?рлі та?ырыпта есептер шы?ару т?сілдерін ?олдану?а ?йрету, есепті тез шы?ару ?абілеттерін арттыру, ?рнектерді? м?нін тауып, те?деу ??растыру ?абілетін жетілдіру.
Ойлау ?абілеттерін жетілдіре отырып, математика п?ніне деген ?ызы?ушылы?ын арттыру.
О?ушыларды ?жымшылды??а, тияна?тылы??а, ??ыптылы??а т?рбиелеу, уа?ытты ?немдеп, тиімді пайдалану?а бейімдеу.
Саба?ты? т?рі: Аралас саба?.
Просмотр содержимого документа
«Математика п?нінен "?рт?рлі есептер шы?ару" та?ырыбыны? саба? жоспары. 4-сынып »
Пәні: математика
Тақырып: Әртүрлі есептер шығару
Мақсаты : - оқушылардың әртүрлі тақырыпта есептер шығару тәсілдерін қолдануға үйрету, есепті тез шығару қабілеттерін арттыру, өрнектердің мәнін тауып, теңдеу құрастыру қабілетін жетілдіру.
Ойлау қабілеттерін жетілдіре отырып , математика пәніне деген қызығушылығын арттыру.
Оқушыларды ұжымшылдыққа, тиянақтылыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу, уақытты үнемдеп, тиімді пайдалануға бейімдеу.
Сабақтың түрі: Аралас сабақ.
Сабақтың әдіс- тәсілдері: Сын тұрғысынан ойлау элементтерін қолдану, сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, баяндау, сұрақ-жауап, топпен жұмыс.
Көрнекілігі: сызбалар, семантикалық карта,тест тапсырмалары,бейнекөрініс
Пәнаралық байланыс: қазақ тілі, дүниетану. .
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі:
1.психологиялық дайындық «көңіл – күй сөздігі»
Берілген сын есімдердің қайсысы сендердің көңіл – күйіңді сипаттауға сәйкес келеді?
Неліктен?
ІІ. Өткен материалды еске түсіру/ Жалпылау:
1. Үй тапсырмасын сұрау, тексеру.
Тест тапсырмасы: 1. Өнімділік-15б/сағ, уақыт- 3 сағ.,жұмысты тап.
2. Өрнектің мәнін тап: 17137 х 7;
3. Өрнектің мәнін тап:39690 : 7;
4. Қозғалыстағы дене: Y- 63км./сағ., t-5 сағ., S-?
5. Есепке теңдеу құрастыр: бағасы 13 теңгеден тұратын бірнеше қаламға 39 теңге төленді.неше қалам сатып алынды?
II. –балалар, осы тест тапсырмаларында қандай тақырыптарға тапсырмалар орындадыңдар?
-сонда біздің бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай екен?
III. Оқулықпен жұмыс:
№2 . тапсырма: есептерді шығар.
Есепте не туралы айтылған? Оператор деген кім?
Олар қандай қызмет атқарады?
Есепте не белгілі? Не белгісіз?
Оқулықта берілген кестеге көңіл аудару.
Көрнекілікпен жұмыс .
Есептің шартын жазу, шешуін жазу.
Белгісіз жұмысты табу үшін неше амал қолдандыңдар?
Есептің жауабы қандай?
№3. Есепті теңдеу құрастыру арқылы шығар.
Сергіту сәті
IV. шығармашылық тапсырма: бейнекөрініс.
Семантикалық картамен жұмыс:
Топпен жұмыс:- әр топ берілген қозғалыстағы дене бойынша есеп құрастырып, сызбасын сызып көрсетерді.
1-топ- жылқы, 2-топ- толқын, 3-топ- жел.
V.логикалық тапсырма: ұзындығы 16 м., ені 4 м.
- берілген фигураның қай бөлігі боялған?
VI. Қорытынды: - осы сабақта қандай тапсырмалар орындадық?
Қай тапсырмалар қиын болды?
Қандай тапсырмалар оңай болды?
Неліктен?
«Қорытынды көңіл- күй»
Енді сабақтың соңында қандай көңіл күйдесіңдер?
Неліктен?
VII. бағалау парағындағы ұпайларды есептеп, қорытындылау, бағалау.
Ү/тапсырмасы: №2,№3 120-бет. (ә) бөлімдерін шығару.