Саба?ты? ма?саты:  
білімділік: 
дамытушылы?:  
т?рбиелік:  
Саба?ты? типы:  жа?а білімді игеру.
Саба?ты? ?дісі:  с?ра?-жауап, топпен ж?мыс, ізденіс, ой ?оз?ау, есеп   шы?ару.
Саба?ты? к?рнекілігі : интерактивті та?та, тест тапсырмалары
            
                Просмотр содержимого документа 
                «Логарифмдік те?сіздіктерді шешу та?ырыбына саба? жоспары» 
             
            
                                                              Сабақтың мақсаты:   
  білімділік: 
  дамытушылық:  
  тәрбиелік:  
  Сабақтың типы:  жаңа білімді игеру.
  Сабақтың әдісі:  сұрақ-жауап, топпен жұмыс, ізденіс, ой қозғау, есеп шығару.
  Сабақтың көрнекілігі : интерактивті тақта, тест тапсырмалары
  Сабақтың барысы :  
  І. Ұйымдастыру. 
  Оқушылардың зейінін сабаққа аудару.  
  Психологиялық атмосфераны қалыптастыру.
  Бір-біріне жақсы тілектер айту.
  ІІ. Негізгі бөлім.  
  Сабақтың кезеңдері: 
   білу
  қолдану
  түсіну
  талдау
  бағалау
  пысықтау
    Ойлану - ең қиын жұмыс, сондықтан да барлық адамдар бұл іске жұмыла алмайды.  
  Генри Форд.  
  1-кезең. Білу. 
  1-топ.   Логарифм және оның қасиеттері.  
  2-топ . Логарифмдік функцияның қасиеттері.
  3-топ . Логарифмдік теңдеуді шешу жолдары.
  4-топ.   Теңсіздіктерді шешу тәсілдері.
  Үй тапсырмасын тексеру. 
  2-кезең. Қолдану. 
  Есептей білсең, есің түгелденер.
  «Сәйкестендіру» ойыны. 
  Есепте: (-∞; + ∞)
  у= - функциясының мәндер жиыны? (-2; + ∞)
 Есепте: (2; + ∞)
 у=( – 2 функциясының мәндер жиыны? 15
 у= функциясының анықталу облысы? 3
    
  3-кезең. Түсіну.  
  Іздесең – табасың, талаптансаң- жетесін, зейін салсаң- ұғасын.
  
  Тақырып: 
   Анықтама  .   (a 0, a ≠1, f (x) 0, g(x)0) түрінде берілген немесе осы түрге келетін теңсіздікті логарифмдік теңсіздік деп атайды.  
  
  Логарифмдік теңсіздіктерді шешуді логарифмнің негізіне байланысты келесі екі жағдайдың бірі үшін қарастырамыз:
   a1 болғанда  теңсіздігіне мәндес
    
  теңсіздіктер жүйесін шешеміз.
   0 теңсіздігіне мәндес
    
  теңсіздіктер жүйесі шешіледі.
  
  4-кезең. Талдау.   
  «Естігенді ұмытамын, көргенді есте сақтаймын, ал өз ақыл-ойыммен істеген ісімді түсінемін.» Конфуций   
  Оқулықпен жұмыс. № 291 (1,2), № 292 (1,4)
  Әр топтың бір мүшесі есептің шешілу жолдарын түсіндіріп, талдайды.
  Сергіту сәті. 
  ҰБТ есептеріне байланысты логикалық есептер шығарту 
  5-кезең. Пысықтау. 
  Тестпен жұмыс.
  6- кезең. Бағалау. 
  Орындаған тапсырмалар негізінде шешім қабылдау.
  ІІІ. Қорытынды. 
   Бағалау.
  Үйге тапсырма: № 291 (3,4), № 292 (2,3)
    
  
  
  
  
  «Сәйкестендіру» ойыны. 
  Есепте: (-∞; + ∞)
  у= - функциясының мәндер жиыны? (-2; + ∞)
 Есепте: (2; + ∞)
 у=( – 2 функциясының мәндер жиыны? 15
 у= функциясының анықталу облысы? 3
    
  
  
  «Сәйкестендіру» ойыны. 
  Есепте: (-∞; + ∞)
  у= - функциясының мәндер жиыны? (-2; + ∞)
 Есепте: (2; + ∞)
 у=( – 2 функциясының мәндер жиыны? 15
 у= функциясының анықталу облысы? 3
    
  
  
  «Сәйкестендіру» ойыны. 
  Есепте: (-∞; + ∞)
  у= - функциясының мәндер жиыны? (-2; + ∞)
 Есепте: (2; + ∞)
 у=( – 2 функциясының мәндер жиыны? 15
 у= функциясының анықталу облысы? 3
    
  
  «Сәйкестендіру» ойыны. 
  Есепте: (-∞; + ∞)
  у= - функциясының мәндер жиыны? (-2; + ∞)
 Есепте: (2; + ∞)
 у=( – 2 функциясының мәндер жиыны? 15
 у= функциясының анықталу облысы? 3