kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Қысқа мерземді сабақ жоспары

Нажмите, чтобы узнать подробности

Ондық бөлшектерді көбейту

Оқушылар:

  • ондық бөлшектерді натурал санға көбейтуді;

ондық бөлшектерді көбейтуді біледі;

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Қысқа мерземді сабақ жоспары»

Қысқа мерзімді жоспар

Мектеп: Жиенбет негізгі мектебі

Күні:11.02.19ж.

Мұғалімнің аты-жөні: Нугыманова Н.С.

Сынып:5

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Ондық бөлшектерді көбейту

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

5.1.2.30

ондық бөлшектерді көбейтуді орындау;

Сабақ мақсаттары

Оқушылар:

  • ондық бөлшектерді натурал санға көбейтуді;

  • ондық бөлшектерді көбейтуді біледі;

Бағалау

Критерийлері

Оқушылар:

  • ондық бөлшектерді көбейтуді біледі;

Құндылықтарды дарыту

- Оқушылар өзара қарым-қатынаста адал және шынайы айқын;

- Өзгенің пікірін құрметтеу;

- Өз бетінше білім алу қабілеттерін дамыту;

Пәнаралық

байланыстар

Қазақ әдебиет

Бастапқы білім

Ондық бөлшектерді натурал санға көбейтуді.






Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

0 – 3 мин

Сәлемдесу. Оқушылардың көңіл күйлерін білу. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Оқушылар бір-біріне жылылық сыйлау.

Психологиялық ахуал

Мұғалім оқушыларға әртүрлі түсті және 1-ден 3-ке дейін номерленген карточкалар тарадаты.

Сынып карточкалар түстері бойынша топтарға бөлінеді және тапсырмалары бар қағаз парақтарын алады.

«Сары» карточкадағы бірінші тапсырманы орындайды.

«Көк» карточкадағы екінші тапсырманы орындайды.

«Қызыл» карточкадағы үшінші тапсырманы орындайды.


Мұғалімнің белгісі бойынша оқушылар тапсырмаларды орындауын тоқтатып, парақтарында жазылған номерлер бойынша жаңа топтарға бірігеді. Сонда сандар бойынша біріккен топтарда барлық түсті карточкалар жинақталады.

Бағалау: сандар бойынша біріккен топтарда әртүрлі түсті карточкалар, келесі түстің жұмысын дайын жауаппен тексеріп. «Бас бармақ» бағалау әдісін қолданады.

Слайд 1





Слайд 2

Сабақтың

ортасы

4-10 мин

«Ой түрткі» - өткен сабақ бойынша қайталау сұрақтары.

C-1:Екі ондық бөлшекті қалай қосамыз??

Жауабы:1)бөлшектердегі үтірден кейінгі цифрлар санын теңестіру;

2)үтір үтірдің астына келетіндей етіп ″ бір бағанға" жазу;

3) үтірге мән бермей қосуды орындау;

4)шыққан қосындының мәніндегі үтірді үтір астына қою керек.

С-2: Егер 52*15=780 болса, онда 1) 0,052*15; 2) 52*0,0015; 3) 0,00052*15 өрнектерігің мәні неге тең?

С-3: Ондық бөлшекті натурал санға көбейту үшін қандай амалдар орындалады?

1)үтірге назар аудармай, натурал сандарды көбейтуді орындау керек;

2) ондық бөлшекте үтірден кейін неше цифр тұрса, шыққан нәтижеде сонша цифрды оң жақтан үтірмен айыру керек.

Бағалау: «Смайликтер» бағалау әдісімен жеке бағалау жүреді.

«Кім жылдам» - өткен тақырыптар бойынша қайталау -есептерін шығару, қарама-қарсы жұпта отырған оқушылар бір-бірінің жұмыстарын дайын жауап бойынша тексереді.

1 нұсқа

1.Өрнектің мәні табыңдар: 7-2,5;

A) 0,4; B) 3,5; C) 4,5;

2. Ондық бөлшекті натурал санға көбейтіндісің мәні неге тең: 5,2*23;

A) 119,2; B)119; C)дұрыс жауабы жоқ

3. Өрнектің мәнін табыңдар: 0,97+0,27:

A)1,24; B)20; C) дұрыс жауабы жоқ

4.Дұрыс теңдікті көрсетіңдер:.

A) 0,32=; B)2,03=; C) дұрыс жауабы жоқ

5.Ондық бөлшекте үтірге дейін қандай сан жазылады?

А) бөлшек бөлігі; В)бүтін бөлігі; С) дұрыс жауабы жоқ

2 нұсқа

1. Аралас санды ондық бөлшекке келтіріңдер: 6 ;

А)6,06785; В) 6,6785; С) дұрыс жауабы жоқ;

2. Өрнектің мәні табыңдар: 90+2,5:

А) 90,5; В)91,5; С) 92,5;

3. Ондық бөлшекті натурал санға көбейтіндісің мәні неге тең: 5,3*25;

A) 132,7; B)132; C)дұрыс жауабы жоқ

4. Ондық бөлшекте үтірден кейінгі сан ?

А) бөлшек бөлігі; В)бүтін бөлігі; С) дұрыс жауабы жоқ

5. 45 санын ондық бөлшек түрінде жаз.

А) 45 ; В) 45,30; С) 45,03

Бағалау: қарама-қарсы жұпта отырған оқушылар бір-бірінің жұмыстарын Бес балдық әдіспен бағалайды.

Қосымша 1



















Қосымша 2



























Слайд 3

11 – 25 мин

Топтық жұмыс

1. 625*21=13125 болатынын ескеріп,

  1. 62,5*21; 3) 62,5*0,21; 5) 62,5*0,21;

  2. 6,25*21; 4) 6,25*0,00021; 6)0, 625*0,0021 көбейтіндісінің мәнін есептеңдер.

2. Есепке сұрақ құрастырыңдар және оны шығарыңдар: спорт залының ұзындығы 20,14 м, ені 7,5 м.

Тапсырма

Дескриптор

1

Көбейтіндінің мәнін есептеңдер:

Ондық бөлшекті натурал саннан ажырата алады

Ондық бөлшектерді көбейтуді біледі

Шыққан мәннен үтірді айыруды біледі

2

Есепке сұрақ құрастырыңдар және оны шығарыңдар:

Есепке дұрыс сұрақ құрастыра алады

Ондық бөлшектерді көбейтуді біледі

Есептің мәнін дұрыс шығара алады


Қосымша 3

26 – 27 мин

Сергіту сәті.

«Көзге арналған жаттығулар»

Видео-ролик

28 – 37 мин

Өз беттік жұмыс

1 нұсқа

676 Амалдарды орындаңдар:

  1. 85,6 *(20,2 – 18,51) + 13,136;

  2. (11,12 + 32,68) * 17,9 – 95,02.


2 нұсқа

677 Өрнектің мәнін табыңдар:

  1. 600*(8,671 – 2,271)*2,05 + 7,68;

  2. 500 – 5,32 – 3,05 * (9,438 – 5,238)

Бағалау: «Смайликтер» бағалау әдісімен жеке бағалау жүреді.

Математика

Жалпы білім беретін мектептің 5 - сыныбына арналған оқулық: 2- бөлім. −

Алматы: Мектеп,2017.

Сабақтың соңы

Теңіздің шеті

Үйге тапсырма: № 679 есеп

«Білім теңізіне кеме жіберіңіз»

Тақырыпты жақсы меңгердім деген оқушылар кемелерін теңізге

орналастырады, өзіне сенімсіздер жағаның шетінде қалады









Теңіздің шеті



Білім теңізі



Математика

Жалпы білім беретін мектептің 5 - сыныбына арналған оқулық: 2- бөлім. −

Алматы: Мектеп,2017.

Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді

жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы.

АКТ-мен байланыстар

Саралау тапсырмалары жұптық, өз беттік жұмыстарда беріледі. Жұптық жұмыста қабілеті жоғары оқушылар өз жолдастарына көмек жұмысын ұйымдастырады.

Бағалау сабақтың барлық бөлімінде жүреді, ауызша жауап берген оқушыларды мадақтау. Тапсырманы дұрыс орындаған оқушыларды смайликтермен мадақтау.

Оқушылармен сергіту сәті жүргізіледі.

АКТ- ны қолдану уақытын шектеу


Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.


Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?




Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?




Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?





Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 5 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Қысқа мерземді сабақ жоспары

Автор: Нугыманова Назым Серикбековна

Дата: 11.02.2019

Номер свидетельства: 499363


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

Распродажа видеоуроков!
ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства