kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Е? ?лкен орта? еселікке есептер шы?ару

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?ты? та?ырыбы

Е? ?лкен орта?  еселікке есептер шы?ару

Саба? негізделген о?у ма?саты

О?ушылар?а е? кіші орта? еселік ??ымы туралы  т?сік беру, сандарды жіктей отырып,е? кіші орта? еселікті таба білуге ?йрету.

О?ушыларды  топта ?зара бірлесіп ж?мыс жасау?а т?рбиелеу.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Е? ?лкен орта? еселікке есептер шы?ару»



Пәні: математика

Мектеп: №156

Күні: 3.12.2015 ж.

Мұғалімнің аты-жөні: Палмағанбетова Л

Сыныбы: 5 «ә»

Қатысқандар саны:22

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Ең үлкен ортақ еселікке есептер шығару

Сабақ негізделген оқу мақсаты

Оқушыларға ең кіші ортақ еселік ұғымы туралы түсік беру, сандарды жіктей отырып,ең кіші ортақ еселікті таба білуге үйрету.

Оқушыларды топта өзара бірлесіп жұмыс жасауға тәрбиелеу.


Сабақ мақсаттары

Барлық оқушы істей алады:

Оқушылардың көпшілігі істей алады:

Кейбір оқушылар істей алады:

Күтілетін нәтиже

оқушыларға ең кіші ортақ еселік ұғымы туралы түсік алады, сандарды жіктей отырып ,ең кіші ортақ еселікті таба білуге үйренеді.

Оқушыларды топта өзара бірлесіп жұмыс жасауға тәрбиеленеді.

Алдыңғы оқу


Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар

Ресурстар

Ұйымдастыру кезеңі

Сабақты көңіл-күй тренингімен бастау.

Сыңғырлайды қоңырау

Біз сабақты бастаймыз

Партамызға отырып

Табыс тілеп баршаға

Жаңа білім алуға

Алға қадам бастаймыз

Жақсы сөз жанымызды жадыратар дегендей бір-бірімізге жан жылуын сыйлайық

Бүгінгі күн терезеден

Бізге міне тұр қарап

Сондай жақсы көңіл күймен

Басталады бұл сабақ.

Тапсырмалар арқылы амалдарды қолдану барысында шыққан теңдіктердің мәні болуына байланысты топқа бөлу.(2,3,5,10сандарына еселік сандар)



үлестірмелер

Қызығушылықты ояту сатысы (1-5 мин)

(үй тапсырмасын тексеру №717 есеп

ЕКОЕ(21; 18)2*3*3*7

213*7 182*3*3

ЕКОЕ(24; 32)25*3

242*2*2*3 322*2*2*2*2

ЕКОЕ(16; 20)24*580

16 202*2*5

Слайд

Бағдаршам арқылы бағалау

«Жасыл» барлығы дұрыс

«Сары» жартылай дұрыс

«қызыл» дұрыс емес


Мағынаны тани білу сатысы (25 мин)




















Сергіту сәті








Дайындық тапсырмасын беру:

1-топ. «Білім іздеу»

2-топ. «Жоғалған сөздер»

3-топ. «Тарихи мәлімет»

4-топ. «Тарихи мәлімет»

1-тапсырма. «Жұптас, талқыла, бөліс» жұптық жұмыс 1-жұп. №722 есептің 1,2,3

ЕКОЕ(а, в)23*3*52600

ЕКОЕ(с,d )24*32*5720

ЕКОЕ(е, f)23*32*7504



2-жұп №726

а1дм2см12см

в5см

S=?

S=ав5*12см2 60*60см236дм2

1дм2100см2

Жауабы: 36дм2

3-жұп. №727

ЕКОЕ(8; 18)

Р4а Р288см

Жауабы: 288 см

Ауызша есептер шығару

  1. Асқар 15 сәбізді неше қоянға тең бөліп бере алады? Есептің неше шешуі бар?

  2. Орамдағы сымды 2 метрден және 7 метрден қалдықсыз бөлу үшін орамда кемінде неше метр сым болу керек?

  3. 30-ға бөлгіш және 5-ке еселік сандарды табыңдар.

  4. Сыныпта 25 оқушы. Дене шынықтыру сабағында оларды әрбір қатардағы оқушы саны бірдей, неше қатарға тұрғызуға болады?



2-тапсырма. «Ойлана білсең озарсың » жеке жұмыс Тест тапсырмасы

1. 72 кәмпит бірдей бөлініп бірнеше ыдысқа салынды. Әр ыдыста қанша кәмпит болуы мүмкін. Жауабы болуы мүмкін жағдайды қоршап көрсет.

А (2; 3; 4; 6; 9; 12)

В (2; 4; 5; 7; 9)

С (2; 6; 10; 13; 19)

2. Санның барлық бөлгіштерін қоршап көрсет.

12

25

А (1; 2; 6)

В (1; 2; 3)

С (1; 2; 3; 4; 6; 12)

А (1; 5; 25)

В (1; 3; 5)

С (1; 4; 5)

3. 8 санының еселігі болатын екі таңбалы барлық сандарды қоршап көрсетіңдер:

А (18; 80)

В (24; 32; 48; 40)

С (16; 24; 32; 40; 48; 56; 64; 72; 80; 88)

4. Сандардың қайсысы 9-ға бөлінеді?

А 1175

В 5228

С 68835

5. Егер а = 2*2*3*5, b = 3*5*5*7 болса, онда

а және b санадарының ең кіші ортақ еселігін табыңдар:

А 2*3*5*7

В 2*2*3*5*5*7

С 5*5*7*7

6. Өзара жай сандар жұбын көрсетіңдер:

А 14 пен 75

В 5 пен 25

С 20 мен 6


Плакат, маркер

Стикерлер

Қима қағаздар



Оқулық






Оқулық



Үлестірме




























Ой толғаныс сатысы (10 мин)

Кесте толтыру

Бірінші сан

Екінші сан

ЕКОЕ

7

5


11

2


12

3




Кесте




Бағалау (5 мин):

Ұпайлар саны арқылы

Бағалау парақшасы

Рефлексия

Әр топ мына сөйлемдерді жалғастырады:

1.Мен таңғалдым ....................................................................

2.Мен ойланып қалдым ..........................................................

3.Менде сұрақ бар...................................................................




Рефлексия

Сабаққа сәйкес келетін сұрақтарға жауап беру

Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?


Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды?

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды?

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?























Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 5 класс

Скачать
Е? ?лкен орта? еселікке есептер шы?ару

Автор: Палмаганбетова Лайла Таубайкызы

Дата: 23.03.2016

Номер свидетельства: 309034


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства