kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Екі н?ктені? ара?ашы?ты?ына есептер шы?ару

Нажмите, чтобы узнать подробности

Ма?саты:. О?ушыларды берілген координатасы бойынша жазы?ты?та?ы екі н?ктені? ара?ашы?ты?ын табу формуласын ?йрету ж?не есептер шы?ар?анда пайдалана білуге да?дыландыру,есептер шы?ару жолдарын сыни т?р?ыдан саралау

Міндеттері:  

- есепті? м?нін табуда о?ушыны? ой-?иялын дамыту

-?з білімін ?зі  тексеріп ба?алай білуге ?йрету.

- бірлесе ж?мыс жасап ма?сат?а жетуге т?рбиелеу 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Екі н?ктені? ара?ашы?ты?ына есептер шы?ару»

«№21жалпы білім беретін орта мектебі» КММ

математика пәнінің мұғалімі Искакова Эльмира Кенбаевнаның

Қысқа мерзімді жоспары


Пәні: геометрия

Кабинеті: математика

Сыныбы: 8 "А"сыныбы

Мерзімі: 04.02.2015

Уақыты:15.45

Сабақтың тақырыбы: Екі нүктенің арақашықтығы
Мақсаты: . Оқушыларды берілген координатасы бойынша жазықтықтағы екі нүктенің арақашықтығын табу формуласын үйрету және есептер шығарғанда пайдалана білуге дағдыландыру,есептер шығару жолдарын сыни тұрғыдан саралау

Міндеттері:

- есептің мәнін табуда оқушының ой-қиялын дамыту

-өз білімін өзі тексеріп бағалай білуге үйрету.

- бірлесе жұмыс жасап мақсатқа жетуге тәрбиелеу

Қолданылған модульдер: Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету. Оқытудағы басқару және көшбасшылық. АКТ қолддануы. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау.

Стратегиялар: Шаттық шенбер «ыстық алақан»; Топка бөлу «түсті лента » арқылы; « Ыстық орындық», «Өкіл»; Сергіту сәті: «Жұмыр қылыш», "көзге көрінетін айғақ", "Бағдаршам", «басбармақ», Рефлексия


Сабақтың кезеңі

Уақыт

Жоспар мазмұны

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресустар

І. Кіріспе

Қызығушылы

ғын ояту





5мин

2 мин

Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылармен амандасу

Амандасу.

Ауызша мадақтау


4мин

Шаттық шеңбер. «ыстық алақан» Мақсаты:

оқушылардың бірлестігін ұйымдастыру



Шеңбер құру: Оқушылар өздеріне ынғайлы, үйреншікті шеңберге турады.


Оқушылар біртіндеп алақандарын ұстап, қолын ұстаған оқушыға сәтілік тілейді.

Ауызша мадақтау

Интерактивті тақта

Слайд №1




2мин

Топқа бөлу "түсті лентамен". Мақсаты: топта өзін-өзі реттеу, жұмыс істеу дағдысын қалыптастыру

Қолдарындағы лентаға назар аударамын.

Оқушылар ленталар түсі бойынша топтасады


Ауызша мадақтау

Интерактивті тақта

Слайд №2



ІІ.Тұсаукесер

12мин

5мин

«Ыстық орындық» Мақсаты: оқушылардың өткен тақырыптар бойынша білімін еске түсіру.

1)Пифагор теоремасын жатқа айт;
2) Кесінді ортасының координатасын табу формуласын айт;
3) тікбұрышты координаталар жүйесі дегеніміз не?

4)Координаталар жүйесін ең алғаш енгізген галым кім?

5)абцисса,ордината осьтері қалай орналасады? т.б

Әр топтан оқушылар шақыру ,үй тапсырмасын тексеру.

№177 есеп

«ыстық орындықтағы» оқушы сұрақ қояды,

оқушылар өткен тақырыптар бойынша берілген пысықтау сұрақтарына жауап береді. Өткен тақырыпты бекітіп,жаңа сабақты меңгеру.

Багалау парағы беріледі.

Интерактивті тақта

Слайд №3. Таратпа материалдар



5мин


«өкіл»

Жаңа сабақ (элек. оқулықтан)

Әр топтан бір оқушы топтарға ауысады. Жаңа сабақты меңгергеннен кейін өз орнына келеді.

Сұрақтар қою арқылы бекітіледі.


оқушылар әр топқа шашылып,тақырып меңгерілген кезде жиналады.

Бағалау

парағында

бағаланады


Интерактивті тақта

Слайд №4

«Бағдаршам» арқылы бағалау


ІІІ Негізгі бөлім

Мағынаны ашу




12мин







3мин







6мин

« кубизм» әдісі бойынша есептер беріледі.Мақсаты: есептер шығаруда логикалық ой-өрісін дамыту


Мұғалім берген есептер бойынша жұмыс жасау. №178,179,180,181

есептер беріледі, орындаған есептерін флипчартқа түсіріп, қорғайды.

Оқушылар есептерді шешіп, қорғайды

Өзін – өзі бағалау парағына белгі соғады

Слайд №5

Сергіту сәті:

Мақсаты:

оқушылардың зейінін сабаққа аударып, демалдыру.

Интерактивті тақтадан музыка қою

Оқушылар билейді

Ауызша мадақтау




«көзге көрінетін айғақ»

Мұғалім тақтада қандай да бір фигура шығатындай етіп координаталар береді,соларды декарттық коорд-р жүйесінде белгілеп, жұмысын көрсетеді.

Оқушылар әркім өз бетерімен тапсырма орындайды.

"Басбармақ" әдісімен

VІ.Қорытынды

Ой толғаныс


3мин





2мин




1мин

Рефлексия Мақсаты:

сабақ туралы өз ойын қорытындылау

Бағалау




Үйге тапсырма

Түсінгенін білу үшін қолданамыз.

Қорытындылау. Әр топ мына сөйлемді жалғастыруы керек: Рефлексия

1. Мен таңғалдым .................

2. Мен ойланып қалдым ..............

3. Менде сұрақ бар


Оқушылардың бағалау парағы бойынша өзін – өзі бағалап қойған белгілерін жинақтап.жиынтық бағасын шығару, бағалау



Белгілер арқылы өз ойларын таратылған парақа жазу



Топтардың өзара бағалауы, өздерін - өздері бағалаған парақтар жиналып, жиынтық баға қойылады

Сабақ бойынша пікір

Бағалау

парағы


10-18

ұпай - “3”

19–20 ұпай – “4”

21–22 ұпай – “5”



Аты-жөні

ыстық орындық”

(0-2)

өкіл”

(0-4)

кубизм”

(0-8)

“ көзге көрінетін айғақ ”

(0-8)

Баға: 10-18

ұпай - “3”

19–20 ұпай – “4”

21–22 ұпай – “5”

1







2







3







4







5







6










Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 8 класс

Скачать
Екі н?ктені? ара?ашы?ты?ына есептер шы?ару

Автор: Искакова Эльмира Кенбаевна

Дата: 06.02.2016

Номер свидетельства: 289334


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства