kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Б?рыс б?лшекті аралас сан?а ж?не аралас санды б?рыс б?лшекке айналдыру

Нажмите, чтобы узнать подробности

Ма?саты

Б?рыс б?лшекті аралас сан?а ж?не аралас санды б?рыс б?лшекке айналдыру ме?герту

К?тілетін  н?тижелер

Б?рыс б?лшекті аралас сан?а айналдыруды біледі (барлы?ы).

Б?рыс б?лшекті аралас сан?а ж?не аралас санды б?рыс б?лшекке айналдырып, жазып, ажырата алады. (к?бі).

Есептер шы?ару?а ?олдана алады, ?мірмен байланыстырып мысалдар келтіре алады (к?бі)

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Б?рыс б?лшекті аралас сан?а ж?не аралас санды б?рыс б?лшекке айналдыру »

Сабақ жоспары

Сыныбы 5, математика

Күні

Сабақтың тақырыбы

Бұрыс бөлшекті аралас санға және аралас санды бұрыс бөлшекке айналдыру

Мақсаты

Бұрыс бөлшекті аралас санға және аралас санды бұрыс бөлшекке айналдыру меңгерту

Күтілетіннәтижелер

Бұрыс бөлшекті аралас санға айналдыруды біледі (барлығы).

Бұрыс бөлшекті аралас санға және аралас санды бұрыс бөлшекке айналдырып, жазып, ажырата алады. (көбі).

Есептер шығаруға қолдана алады, өмірмен байланыстырып мысалдар келтіре алады (көбі)

Керектіжабдықтар

постер, үлестірме парақтар, оқулық, компьютер, проектор, белсенді тақта, бағалау парақтары

Әдіс-тәсілдер

Жеке, жұппен, топпен жұмыс жасау, сұрақ-жауа, Блум өлшемдері арқылы тапсмырмалар, қалыптастырушы тест, сергіту сәті,

Сабақ барысы:

Сабақ кезеңдері

Мұғалім әрекеті

 Оқушы әрекеті

Кіріспе

2 мин

Амандасамын

Сынып оқушыларын «дұрыс бөлшек», «бұрыс бөлшек», «аралас сандар» жазылған парақшаларды таңдату арқылы үш топқа бөліп аламын.

Амандасады

Сынып оқушылары «дұрыс бөлшек», «бұрыс бөлшек», «аралас сандар» жазылған парақшаларды таңдату арқылы үш топқа бөлінеді.

Тұсаукесер

3 мин

Әр топқа топшамаларда жазылған сандармен топтастыруларын сұраймын. Қай бағытта, қалай топтастырғандарын сұраймын.


Оқушылармен бірігіп сабаққа критерий шығарамын.

әр топ топшамаларда жазылған сандарды топтастырады. Қай бағытта, қалай топтастырғандарын түсіндіреді.

Оқушылар бірігіп сабаққа критерий шығарады.

Критерий:

  1. Бұрыс бөлшекті аралас санға айналдыруды біледі;

  2. Аралас санды бұрыс бөлшекке айналдыруды біледі;

  3. 1-ге тең бөлшектерді біледі;

Негізгі бөлім

5 мин











25 мин




І.Қызығушылығын ояту Слайд арқылы дұрыс және бұрыс бөлшектерді ажыратуға «қақпаның босап тұрған тақтайшаларын орнынына түсіру керек» тапсырма берем. Сұрақ: не байқадыңыздар? айырмашылық бар ма? Бүгінгі тақырыппен қандай байланысы болуы мүмкін?

1. Алымы бөлімінен артық

ІІ Мағынаны тану Бұрыс бөлшекті аралас санға және аралас санды бұрыс бөлшекке қалай айналдырамыз? Енді жауаптарыңызды тұжырымдап анықтама айтамыз.

І топ.

№ 489 1); №490 1) №493

ІІ топ

№489 2); №490 1) №493


4. 1. Бұрыс бөлшекті аралас санға қалай айналдырамыз? (жуан, жіңішке):

2. Аралас санды бұрыс бөлшекке қалай айналдырамыз ?

3.Жай бөлшектер өмірде қажет ойлайсың ба? Қажет болса неге, болмаса ше?


Постер қорғайды.

І.Слайд арқылы дұрыс және бұрыс бөлшектерді ажыратып тақтайшаларды орынына салады.

Сұраққа жауап беру арқылы оқушылар тақырыппен байланыстылығын айтады.


1. Алымы бөлімінен артық

ІІ. Сұрақтарға жауап береді. Енді тұжырымдап анықтама айтады. Оқушылар анықтамасын оқулықпен салыстырып қайталайды



І топ.

№ 489 1); №490 1) №493

ІІ топ

№489 2); №490 1) №493


4. 1. Бұрыс бөлшекті аралас санға қалай айналдырамыз? (жуан, жіңішке):

2. Аралас санды бұрыс бөлшекке қалай айналдырамыз ?

3.Жай бөлшектер өмірде қажет ойлайсың ба? Қажет болса неге, болмаса ше?

Қорытынды

5 мин





1 мин



3 мин







1 мин

«Бағалау» сабақты жоғары және төмен дәрежелі тапсырмалармен берілген қалыптастырушы тест арқылы бекітемін.



Үйге: № 490 (2), 491 есепті шығаруға, тақырыпты оқуға беремін.


Өздерін критериалды бағалаумен қорытынды бағалаймын.






Сабаққа рефлексия толтыру.

«Бағалау» сабақты жоғары және төмен дәрежелі тапсырмалармен берілген қалыптастырушы топша арқылы бекітеді.




Үйге: №№ 490 (2), 491 есепті шығаруға, тақырыпты оқуға беремін.

Өздерін критериалды бағалаумен қорытынды бағаланады.

Сабаққа рефлексия

Сабақтың өзіндік талдауы

Сабақ бойынша өзгертулер









































Бағалау парағы

Аты-жөні:

Сабаққа критерий

Балл (баға)


Тапсырмалар. Білу керек

«5»

«4»

«3»

«2»

1


  1. Жай бөлшекті біледі;

  2. Бөлшектің бөлігін табуды біледі;

  3. Бөлшекті қысқартуды біледі.





2


  1. Айтылуы бойынша бөлшектерді жаза біледі;

  2. Қосындыны аралас сан түрінде жаза алады;

  3. Аралас санды бүтін және бөлшек бөлігінің қосындысы түрінде жаза алады.





3


  1. Дұрыс бөлшекті таба алады;

  2. Бұрыс бөлшекті таба алады.

  3. Мәні бірге тең бөлшекті жаза алады.





4


  1. Дұрыс, бұрыс, аралас сандарды біледі;

  2. Сыни ойлай біледі;

  3. Логикалық ойлай біледі.





7

Қорытынды:





Өз бағасы:







Бағалау парағы

Аты-жөні:

Сабаққа критерий

Балл (баға)


Тапсырмалар. Білу керек

«5»

«4»

«3»

«2»

1


  1. Жай бөлшекті біледі;

  2. Бөлшектің бөлігін табуды біледі;

  3. Бөлшекті қысқартуды біледі.





2


  1. Айтылуы бойынша бөлшектерді жаза біледі;

  2. Қосындыны аралас сан түрінде жаза алады;

  3. Аралас санды бүтін және бөлшек бөлігінің қосындысы түрінде жаза алады.





3


  1. Дұрыс бөлшекті таба алады;

  2. Бұрыс бөлшекті таба алады.

  3. Мәні бірге тең бөлшекті жаза алады.





4


  1. Дұрыс, бұрыс, аралас сандарды біледі;

  2. Сыни ойлай біледі;

  3. Логикалық ойлай біледі.





7

Қорытынды:





Өз бағасы:


































Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 5 класс

Скачать
Б?рыс б?лшекті аралас сан?а ж?не аралас санды б?рыс б?лшекке айналдыру

Автор: Мусагалиева Айкерим Каздуковна

Дата: 11.02.2015

Номер свидетельства: 171145


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства