Математика | 1 күн | Күні: 17.11.2015 ж | 2-сабақ |
Сабақтың тақырыбы: | Бөлінгіштіктің негізгі қасиеті және бөлінгіштік белгілері. Қайталау. |
Мақсаты: | Тарауды оқыту барысында алған білімдерін өмірде пайдалана алу әрекеттерін қалыптастыру. |
Жұмыс нәтижесі: | Өз ойын ашық айта алады,белсенділік таныта алады,өмірде қолдана біледі. |
Сілтеме | 5-сынып. Алматы "Атамұра"2010 ж Авторлары: Т.А.Алдамұратова, Е.С.Байшоланов. |
Негізгі идея | Ұйымшылдық,шыншылдық,досқа құрмет |
Ресурстар | Постер, түрлі-түсті қалам, А3, А4 қағазы, маркер, түрлі-түсті қағаздар, сигнал құралдары, көңіл-күйді білдіретін смайликтер, қайшы, стикер АКТ-ны қолдану |
Сабақтың барысы: | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-ірекеті |
Жаңа сабақ кезеңдері | Тапсырма |
Кіріспе | Оқулықпен жұмыс, ережелерді еске түсіру. | Сабақ барысы: Ұйымдастыру. Оқушылармен сәлемдесу. Бүгінгі сабағымыздың мақсатымен таныстыру. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру."Мен кіммін,және мен неге сенемін" тренингін өткізу. Топ басшысын анықтау. | Психологиялық дайындық. Мұғаліммен сәлемдесу. Оқушылар шеңбер бойымен тұрады,және осы тақырып бойынша өз көзқарастарын айтады.Оқушылар смайликтер арқылы топқа бөлінеді. Топ басшы белгіленеді.Топ мүшелерінің міндеттері анықталады. (Таймкипер,хатшы,төраға, баяндамашы,бақылаушы) |
Білу | 1-тапсырма: Топтарға тапсырмалар беріледі. «Ыстық орындық» әдісі | Енді, балалар осы төрт топ болып мынадай тапсырмаларды орындайды: Өтілген тақырыптар бойынша ашық сұрақтар құрастыру. | Топ мүшелері ақылдасады, топ басшысы топ мүшелерінің қызметтерін белгілейді. Топ баяндамашылары жауап береді. |
Сергіту сәті | | Серіктесіңізбен талқылаңыз: 3 үйренген жаңа нәрсе туралы; Не оңай болды? Не қиын болды? Не білгіңіз келеді? | Оқушылар төмендегі сұрақтарға жауап іздейді. Не оңай болды? Не қиын болды? Не білгіңіз келеді? |
Түсіну Қолдану | 2-тапсырма: Ережелерді түсіну,қолдану.Практикалық жұмыс. | Балалар, енді оқулықпен жұмыс орындалады. №235(1), №235(2), №236(1), №236(2) есептер Топ бірлесе отырып орындайды. | Топпен бірлесе жұмыс орындалады,ортақ пікірге келеді Орындаған есептерін тақтада дәлелдеп береді. |
Жинақтау | Қортынды | Не білдік? Не үйрендік? Кімнің көрсеткіші жоғары? сұрақтары қойылады. Топтарға бір-бірін бағалау ұсынылады. | Топ бір-бірін «Екі жұлдыз бір тілек» арқылы бағалайды. |
Бағалау | Үйге тапсырма: №237 "Дәреже" тақырыбын оқу | Сабақ ұнадыма,несімен ұнады? Оқушылар рефлексиясы. Мұғалім бағалайды | Стикер арқылы кері байланыс. Оқушылар сабақ бойынша қиналатын екі нәрсе туралы жазады. Содан кейін оқушылар мен мұғалім сол «кір жерлерді» тазартуға кіріседі. |