kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Арифметикалы? амалдарды? ?асиеттерін пайдаланып, ?рнектерді ы?шамдау.

Нажмите, чтобы узнать подробности

2015-2016 о?у жылында 6 сынып о?ушыларына математика п?нінен "Арифметикалы? амалдарды? ?асиеттерін пайдаланып, ?рнектерді ы?шамдау" та?ырыбында ашы?  саба? ?ткіздім. Саба?ты де?гейлік ба?дарламаны? СТО, АКТ, о?у мен о?ытуда?ы жа?а ?діс-т?сілдер модуьлін ж?не о?у мен о?ыту ?шін ба?алау модульдерін саба??а ендірдім. Саба? ?тте с?тті шы?ты. 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Арифметикалы? амалдарды? ?асиеттерін пайдаланып, ?рнектерді ы?шамдау. »

6-сынып. Математика

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Математика

4 күн

Күні: 03.09.2015 ж

1-сабақ

Сабақтың тақырыбы:

Арифметикалық амалдардың қасиеттерін пайдаланып, өрнектерді ықшамдау.

Мақсаты:

Санды және әріпті өрнектерге амалдар қолдану арқылы сыни тұрғыдa oйлaу қабілетiн aрттырy .

Жұмыс нәтижесі:

Математикалық тілде сөйлеу дағдысы қалыптасады және ойлау,есте сақтау, байқағыштық,тапқырлық қабілеттері дамиды.

Сілтеме

6-сынып. Алматы "Атамұра" 2015 ж Авторлары: Т.А.Алдамұратова, Е.С.Байшоланов.

Негізгі идея

Ұйымшылдық,шыншылдық,досқа құрмет

Ресурстар

Постер, түрлі-түсті қалам, А4 қағазы, маркер, түрлі-түсті қағаздар, көңіл-күйді білдіретін смайликтер, стикер,

АКТ-ны қолдану

Сабақтың барысы:

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-ірекеті

Жаңа сабақ кезеңдері

Тапсырма

Кіріспе

Оқулықпен жұмыс,

5-сыныпта өтілген Арифметикалық амалдардың қасиеттерін пайдаланып, өрнектерді ықшамдау ережелерін еске түсіру.


Стикерлермен төрт топқа бөлу

Сабақ барысы:

Ұйымдастыру.

Оқушылармен сәлемдесу.

Бүгінгі сабағымыздың мақсаты;

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.

Номерленген стикерлер арқылы топқа бөлу.

Жасырын белгі арқылы топ басшысы анықталады.

Үй тапсырмасын тексеру.

Психологиялық дайындық. Мұғаліммен сәлемдесу. Шаттық шеңберін жасап, оқушылар сыныптастарына жақсы тілектер тілеп ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырады. Стикерлер арқылы төрт топқа бөлінеді.

Топ басшы белгіленеді.


Үй тапсырмасын бір оқушы айтады қалған оқушылар дұрыс бұрысын анықтайды.

Білу

1-тапсырма:

"Ой қозғау" стратегиясы

Енді, балалар осы төрт топ болып мынадай тапсырмаларды орындайды:

1-топ: Қосудың ауыстырымдылық қасиетін әріптермен жазыңдар? Мысал келтіріңдер.

2-топ: Көбейтудің терімділік қасиетін әріптермен қалай жазады? Мысалмен түсіндіру.

3-топ: Көбейтудің қосуға қатысты үлестірімділік қасиеті әріптермен қалай жазылады? Мысалмен түсіндіру.

4-топ: Алдыңғы топ мүшелерінің жауаптарының дұрыс бұрыстығын анықтайды. Өз жауаптарын ұсынады.

Топ мүшелері ақылдасады, топ басшысы топ мүшелерінің қызметтерін белгілейді.


Барлық оқушыны тарта білу.

ТжД оқушылырды анықтау.

Топ спикерлері жауап береді.

Сергіту сәті

"Ой қозғау"

Математикалық мақал-мәтелдер жарысы.

Ал,оқушылар қайсы топ ең көп мақал- мәтел біледі? ойынын ойнаймыз.

Оқушылар топ мүшелерімен ақылдаса отырып мақал мәтелдерді жазады. Топ спикері оларды оқып береді.

Түсіну

2-тапсырма: Ережелерді түсіну,қолдану.Практикалық жұмыс.

Балалар, енді оқулықпен жұмыс орындалады.

№23- 1-топ

№24- 2-топ

№25- 3-топ

№26- 4-топ есептерді топ бірлесе отырып орындайды.

Топпен бірлесе жұмыс орындалады,ортақ пікірге келеді

Орындаған есептерін тақтада дәлелдеп береді.

Қолдану

3-тапсырма:

Деңгейлік тапсырма.


Енді, балалар оқулықтағы деңгейлік тапсырмалар орындалады.

№32- 1-топ

№33 - 2-топ

№34- 3-топ

№35- 4-топ

есептерді топ бірлесе отырып орындайды.

Топпен бірлесе жұмыс орындалады,ортақ пікірге келеді.

Орындаған есептерін тақтада дәлелдеп береді.

Жинақтау

Қортынды


Не білдік? Не үйрендік? Кімнің көрсеткіші жоғары? сұрақтары қойылады.

Топтарға бір-бірін бағалау ұсынылады

Формативті бағалау, Жиынтық бағалауда топ басшысының бағалау парағын басшылыққа алу.

Топ бір-бірін «Екі жұлдыз бір тілек» арқылы бағалайды.

"Математикалық терминдер" дің шығу тарихымен таныстыру;

Терминдермен жұмыс істеу.

Глосарий жасауды қалыптастыру;

Бағалау

Үйге тапсырма:

Келесі тақырыпты оқып келу; № 37,41

Мұғалімнің бақылауы.

Топ көшбасшысының пікірін тыңдау.Жеке жұмыс.

Стикер арқылы кері байланыс.






Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 6 класс

Скачать
Арифметикалы? амалдарды? ?асиеттерін пайдаланып, ?рнектерді ы?шамдау.

Автор: Абдурасулова Мухаббат Асаповна

Дата: 03.10.2015

Номер свидетельства: 235820


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства