kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

?ыс?а мерзімді саба? жоспары."?кілі Ыбырай" 10 сынып.

Нажмите, чтобы узнать подробности

Тілімізде «би, «шешен», деген  с?здерді?   ?лдекашан  бір   ма?ы-

На?а  бірігіп,  кірігіп  кеткені белгілі.  Біра?  би  болу  ?шін  бір ?ана  -

с?зге  шеберлік  жеткіліксіз.  Би ( шешен ) е?  алдымен  еліні?   шежіресін,

тарихын,  ?лылы-кішілі  ел  басынан  ?ткен  уаки?аларды, тарихи  ?ай-

раткерлерді,  ?сіресе  дау – дамай,  со?ыс-бітім  м?селелерін  реттеу  т?ртібін, 

екінші  с?збен    айтканда,   ?дет- ??рып  за?ын    жетік  білуге  тиіс.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«?ыс?а мерзімді саба? жоспары."?кілі Ыбырай" 10 сынып.»

Қысқа мерзімді жоспар 4


Сыныбы:10 Пәні: Қазақ әдебиеті


Сабақ тақырыбы:

Үкілі Ыбырай

Сабақ мақсаты:

Ыбырайдың сан қырлы өнер иесі екендігі туралы ұғым қалыптастыру.

Қазақ өнерін биікке көтеруге қосқан үлесі туралы ұғындыру.

Тұжырымды ой айтуға, шығармашылыққа баулу.

Күтілетін нәтиже:

Ыбырайдың қазақт ың әнші композитор екенін біледі.

Қазақ өнер саласына қосқан үлесі туралы ұғынады.

Түйінді ой айтады.

Сабақта қолданылған әдіс-тәсілдер

«Стикердегі диалог» әдісі, «Ой қозғау» әдісі, «ИНСЕРТ» әдісі, «Концептуальдық кесте», эссе, «Топтастыру» стратегиясы.

Модульдердің кіріктірілуі

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, СТО, Бағалау, АКТ, Дарынды және талантты балаларды оқыту, Оқушыларды жас ерешеліктеріне сәйкес оқыту және оқу, Оқытудағы басару және көшбасшылық.

Сабақ түрі:


Жаңа сабақ


Сабақтың кезеңдері

Уақыт

Мұғалімнің

іс-әрекеті

Оқушының

іс-әрекеті

Керекті жабдықтар

Кіріспе

2 минут



5 минут



Топқа бөлінуге нұсқау жасаймын.



«Стикердегі диалог» әдісі бойынша үй тапсырмасын бекітемін.


Қазақтың әнші композиторлары аттарымен топқа бөлінеді.

Өткен тақырып бойынша стикерге сұрақтар жазды, келесі топ келіп, стикерегі сұрақтарғажауап беру а рқылы үй тапсырмасын бекітеді.

Таратпа қағаздар


Стикерлер, бағалау парақшасы







Жаңа сабақтың таныстырылымы

4 минут












10 минут

Білу. Аудиотаспадан «Гәкку» әнін тыңдатып, «Ой қозғау» әдісі бойынша жетелеуші сұрақтар қоям ын.

-Балалар,қалай ойлайсыңдар,бұл ән –кімнің әні және қалай аталады?

- Бұл ән қазақтың қандай фильмінде айтылады?

- Ыбырай туралы не білесіңдер?

- Қазақ өнеріне қандай үлес қосты?

- Үкілі Ыбырай аталуының себебі неде?

Түсіну. Мәтіді оқытып, «ИНСЕРТ» әдісі бойынша жеке жұмыс жасатамын.

Аудиотаспадан әнді тыңдап, сұрақтаға жауап беру арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашады.









Мәтінді оқиды, ИНСЕРТ парақшасын алып, толтырады. Сыныппен пікір алмасады.


Таспа, бағалау парақшасы










ИНСЕРТ кестесі, оқулық

Жаңа сабақты қолдану

5 минут







7 минут

Қолдану. «Концептуальдық кесте» топтастырып жұмыс жасатамын.





Талдау. «Сыршыл,ойшыл Үкілі Ыбырай» тақырыбына эссе жаздырамын.


Топтасып, концептуальды кестені толтырып, дәлелдейді. Бағалайды.





Ойларын жинақтап, эссе жазады. Оқиды. Бір-бірлерін бағалайды.

Концептуальдық кесте, бағалау парақшасы.

А4 қағазы, бағалау парақшасы

Жаңа сабақты қорытындылау

5 минут

Жинақтау. Үкілі Ыбырай тақрыбына «Топтастыру» стратегиясы бойынша топтық жұмыс жасатамын.

Үкілі Ыбырай тақырыбына топтасып, кластер жасайды. Дәлелдейді.

Бағалау парақшасы

Бағалау

.3 минут

Бағалау. «Ұялы байланыс желісі» әдісі арқылы формативті бағалаймын.

Өзара бағалау жүргіземін.

Сабақтың әр кезеңнен кейін ұялы телефон көтеру арқылы оқу мотивациясы артады.

Жоғары желі - толық түсіндім;

Орта желі - жартылай түсіндім;

Төмен желі - мүлдем түсінбедім;



Ұялы телефон желісі, бағалау парақшасы.

Рефлексия

3 минут

«Не білдім? Не білгім келеді?» кері байланыс стикерін тарқатамын.

Тақырыпты қалай түсінгенін стикерге жазып, плакатқа жапсырады.

Рефлексия плакаты,

Стикер


Үйге тапсырма беру

1 минут

Үйге тапсырма беру. Балуан Шолақ туралы қосымша мәліметтер жинау.

Күнделікке жазып алады.

Күнделік





«Инсерт» кестесі

Білетінім

Мен үшін жаңалық

Таңқалдырды

Білгім келеді

«Гәкку», «Қалдырған»әнінің авторы екендігі

Қисса- дастан жазғаны

Жан-жақты дарын иесі екендігі

Ұрпағы, олардың қайда тұратындығы


«Концептуальдық кесте»

Кейіпкер

Өмірге қызығушылығы

Адамгершілігі

Кейіпкерге берілетін баға

Үкілі Ыбырай

Өмірге құштарлығы жоғары, дүние танымы кең, өнерді қатты бағалап, сүйе білген

Кішіпейіл, ақкөңіл, адал, мейірімді, намысты

Сан қырлы өнер иесі, елінің ән өнерін биікке көтерген, өте дарынды сері, ұлтжанды азамат, дала артисі




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Логопедия

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 10 класс

Скачать
?ыс?а мерзімді саба? жоспары."?кілі Ыбырай" 10 сынып.

Автор: Атаева Эльмира Амановна

Дата: 12.01.2016

Номер свидетельства: 275762


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства