Молоканова В.Д.,
вчитель індивідуальної роботи з розвитку слухо – зоро-тактильного сприймання усного мовлення і формування вимови
Донецької спеціальної школи-
інтернату №19 (для глухих дітей).
Тема. Здоров’я – найцінніший скарб людини. Звуки З – С.
Мета: диференциювати звуки З – С в самостійному мовленні, працювати над злитістю, темпом мови, інтонацією, розвивати слухове сприймання, слухову увагу, логічне мислення виховувати дбайливе ставлення до свого здоров’я.
Обладнання: комп’ютерна презентація
Перебіг заняття.
- Прочитайте епіграф заняття.
«Мудрість здоров’я – культура і спосіб життя».
Це вислів видатного укаїнського лікаря М. Амосова.
- Послухайте, повторіть, визначте тему заняття
Здоров’я.
Здоров’я – цінність.
Скарб людини.
Тема заняття: Здоров’я – найцінніший скарб людини.
Звуи З – С.
І. Вимова.
Порівняння артикуляції звуку з профілем. Словесна характеристика особ-
ливостей вимови цих звуків.
- Повторіть рядок, який я сказала.
СА СО СУ
АЗА АЗУ ОЗА
2. Які асоціації визиває у вас слово ЗДОРОВ’Я. Вживайте звуки З,С.
(Методика асоціативний кущ).
- Прочитайте.
Зрозуміло, всім відомо,
Що приємно буть здоровим,
Тільки треба знати,
Як здоровим стати.
- Продовжіть речення.
Якщо хочеш бути здоровим то.... .
- дотримуйся розпорядку дня.
- займайся спортом.
- лінуйся, запізнюйся всюди.
- стеж за своїм зовнішнім виглядом.
- вживай енергетичні напої, алкоголь.
- позбувайся шкідливих звичок.
Які вислови невірні? Чому?
- Назвіть малюнки. Розгадайте кросворд.
- Узагальніть поняття здоров’я. Покладіть в основу його види.
Здоров’я – це стан фізичного, психічного, духовного благополуччя,
найбільша цінність людини.
- Розгляньте слайди.
- Які звички шкідливі для здоров’я.
- пристрасть до паління;
- пристрасть до алкоголю;
- пристрасть до енергатиків;
- пристрасть до наркотиків.
- Закінчить прислівя.
Початок
Закінчення
В здоровому тілі. .
. вік біди не знати.
Здоров’я мати. .
. здоровий дух.
Здоров’я. .
. найбільший скарб людини.
ІІ. Слухова робота.
- Послухайте, повторіть.
Здоров’я людини.
Здоров’я людини – цінність держави.
Держава повинна дбати про здоров’я громодян.
Робота з Конституцією України
- Знайдіть статтю 49.
- Послухайте, повторіть.
Кожен має право на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне
страхування.
Держава дбає про розвиток фізичної культури і спорту, забезпечує
санітарно – епідемічне благополучча.
- Прочитайте другий абзац статті. (Учні читають текст з Конституції України).
- Знайдіть продовження тексту:
Держава створює умови. .
Гра «Мікрофон».
- Розкажіть, як ви дбаєте про своє здоров’я.
( Учні висказують свої думки).
ІІІ. Підсумок.
Оцінка мовлення учнів.