учити розрізняти правильну та неправильну вимову звука [л];удосконалювати правильну вимову звука [л];розвивати мовленнєве та фонематичне сприйняття звуків мови,аналізувати не мовленнєві шуми тільки на слух,без опори на зір;удосконалювати моторику артикуляційного апарату,мовленнєве дихання,розвивати інтонаційну виразність мовлення,учити інтонаційно правильно декламувати вірші. Закріплювати вміння виокремлювати слова з потрібним звуком. Поповнювати та уточнювати словниковий запас,сприяти активізації нових слів у мовленні. Закріплювати навички звуко-буквеного аналізу і синтезу слів. Продовжувати вчити засвоювати граматичні форми. Розвивати логічне мислення,увагу,пам’ять,кмітливість,дрібну моторику пальців,загальне бажання навчатися. Виховувати допитливість,цікавість до навколишнього світу.
Обладнання:
малюнки до артикуляційних вправ;ноутбук,електронний носій пам’яті;короб з піском,декоративні камінчики;ілюстрації до теми «Весна»;іграшкове сонечко;масажні зонди,м’яч,дзеркало.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«Індивідуальне заняття. Старша мовленнєва група. Автоматизація вимови звука [л] у складах, словах, словосполученнях, реченнях.»
Маріупольська спеціальна загальноосвітня
школа-інтернат I-IIIступенів №21
Донецької обласної ради
Індивідуальне заняття.
Старша мовленнєва група.
Автоматизація вимови звука [л]
у складах, словах, словосполученнях, реченнях.
Дефектолог: Кшемінська Д.В.
Мета:
учити розрізняти правильну та неправильну вимову звука [л];удосконалювати правильну вимову звука [л];розвивати мовленнєве та фонематичне сприйняття звуків мови,аналізувати не мовленнєві шуми тільки на слух,без опори на зір;удосконалювати моторику артикуляційного апарату,мовленнєве дихання,розвивати інтонаційну виразність мовлення,учити інтонаційно правильно декламувати вірші. Закріплювати вміння виокремлювати слова з потрібним звуком. Поповнювати та уточнювати словниковий запас,сприяти активізації нових слів у мовленні. Закріплювати навички звуко-буквеного аналізу і синтезу слів. Продовжувати вчити засвоювати граматичні форми. Розвивати логічне мислення,увагу,пам’ять,кмітливість,дрібну моторику пальців,загальне бажання навчатися. Виховувати допитливість,цікавість до навколишнього світу.
Обладнання:
малюнки до артикуляційних вправ;ноутбук,електронний носій пам’яті;короб з піском,декоративні камінчики;ілюстрації до теми «Весна»;іграшкове сонечко;масажні зонди,м’яч,дзеркало.
Хід заняття:
1.Привітання.
В добрий день і в добрий час.
Завітали ви до нас.
Всіх ми вас вітаємо.
Подивіться ,що ми знаємо.
2.Мотивація навчальної діяльності. Створення позитивного настрою.
Гра «Коли це буває?»
Тане сніжок,оживає лужок,
День прибуває. Коли це буває?(Навесні)
Яка зараз пора року?(Весна)
Що навесні гріє краще і зігріває землю своїм теплом?(Сонечко)
Давай покличемо сонечко до нас у гості,щоб воно засяяло і в нашому класі.
Сонечко, сонечко,
Виглянь у віконечко,
Дітки гуляють,
Тебе виглядають.
Достати іграшку-сонечко.
Запропонувати дитині пригадати вірш про весну і розповісти його.
Ішла весна-красна
У синій хустинці.
Несла весна-красна
У скриньці гостинці.
Ягнятам – травицю,
Гусятам – водицю,
Каченятам – ряску
А малятам - ласку.
3.Розвиток мовленнєвого дихання.
Вправа «Весняний вітер»
Вітер навесні легенький,лагідний. Він стиха повіває,ніби зітхає,оберігаючи соловейкові пісні. Він тихесенько шепочеться з молодими,ніжними листочками на деревах,розчісує зелені шовкові трави на луках. Цей вітер пахне яблуневим цвітом у садах ,фіалками і конваліями у лісах та гаях.
Уяви себе весняним вітерцем:ніжним,лагідним,легеньким.
Навесні,навесні,
Вітер слухає пісні
В солов’ їнім тихім гаї
І легесенько зітхає.
А як місяць в небі світить,
Засипає поміж квітів.
Прилітає з лісу ранками
З ніжним запахом фіалковим.
4.Масаж.Самомасаж.
Вихідне положення дитини «сидячи»,голова на підголівнику.
То що потрібно зробити,щоб вимовити звук [л]?(Посміхнутися,притиснути кінчик язика до верхніх зубів зсередини).А щоб язичок був слухняний,що потрібно зробити?(Зарядку для язичка).
Вимовляти фразу (чистомовку),але не договорювати склад в останньому слові.Дитина повинна закінчити це слово.
Ла-ла-ла – дівчинка ма…ла.
Ла-ла-ла - у нас білочка жи…ла.
Ли-ли-ли - ми в садок піш…
Ли-ли-ли – ми водиці на…лили.
Ло-ло-ло – їдемо ми в се…ло.
Ло-ло-ло – ми побачили дуп…ло.
Лу-лу-лу – рибку я зловив ма…лу.
Ле-ле-ле - дайте мені же…ле.
Ал-ал-ал – на столі лежить пе…нал.
Ол-ол-ол – Ані роблять у…кол.
Ел-ел-ел – налили воду в ко…тел.
Ул-ул-ул – засинає кара…ул.
11.Фізкультурна хвилинка «Весна».
Ось іде до нас весна. Все навколо ожива:
встати, ходьба на місці
Підсніжники прокидаються,
потягнутися
Проліски посміхаються,
посміхнутися
Пташки прилітають,
махають руками, як крилами
Діти вибігають,
біг на місці
На луках стрибають.
стрибки
12.Гра «Скажи навпаки»
Назвати слова с протилежним значенням.Кидати дитині м’яч і говорити слово,дитина повинна промовити слово з протилежним значенням і повернути м’яч вчителю.
Зима – літо.
Небо – земля.
Правий – лівий.
Добро – зло.
Швидко – повільно.
Тихий – голосний.
Сумний – Веселий.
Працьовитий – лінивий.
Спекотно – холодно.
13.Звуко-буквений аналіз і синтез слів.
Слова : Лев,куля.
( Викласти з фішок звукову схему даних слів.
Скільки звуків в словах? Який перший звук ? Який другий звук? Який третій звук? Скільки складів? )
14.Ігра з піском «Дитячі секретики».
Використовувати короб з піском. У пісок заховати декоративні камінчики. Дитині слід їх відшукати і викласти з них літеру Л.
А починати слід з вітання. У різний спосіб торкаємося піску. Запропонувати торкнутися піску по черзі пальцями однієї руки,потім другої,потім усіма пальцями одночасно.
Настав час привітатися кулачкам – легко або з напруженням дитина стискає кулачки з піском, потім поволі висипає його з ручки.
«Долонька вітається з пісочком» - торкнутися піску всією долонькою – внутрішньою, потім тильною стороною.
«Ручки радіють пісочку» - перетирати пісок між пальцями, долонями. Знайти заховані камінчики і приступити к викладанню літери Л.
15.Підсумки.
- Над яким ми звуком сьогодні працювали? Як потрібно губки ставити?Де знаходиться язичок?
А наше сонечко дуже задоволене: ти вірно виконував усі завдання. Ти заслужив солодку винагороду від сонечка. Наше заняття закінчено. Давай звернемося до наших гостей.