kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

«Жерұйық» кинофильмі ортақ тағдыр белгісі Бірлік бар жерде тірлік бар

Нажмите, чтобы узнать подробности

жерұйық филім туралы айтылған шартты рай ережесымен таныстыру

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
««Жерұйық» кинофильмі ортақ тағдыр белгісі Бірлік бар жерде тірлік бар»

Қысқа мерзімді жоспар


Сабақ тақырыбы:

«Жерұйық» кинофильмі ортақ тағдыр белгісі

Бірлік бар жерде тірлік бар

Мектеп «Новая- Жизнь негізгі орта мектебі» КММ


Күні

Мұғалім Шаитова Ж.С.

Сынып 8

Қатысқан оқушылар саны - 5

Қатыспағандар -0

Бөлім

Достық пен татулық- таптырмас бақыт




Оқу мақсаты

8.2.5.1 Пікірталасқа қатысушылар берілген тақырып бойынша өз пікірлерін сенімді дәлелдеу және қойылған сұрақтарға еркін жауап беру

8.3.6.1 Тақырып бойынша мәтінде көтерілген мәселелерді салыстыра отырып, баға беру.

Сабак мақсаты:

Пікірталасқа қатысушылар берілген тақырып бойынша өз пікірлерін сенімді дәлелдейдi.

Тақырып бойынша мәтінде көтерілген мәселелерді салыстырады.

Жетістік критерий­лері:

1. Пікірталасқа қатысушылар берілген тақырып бойынша өз пікірлерін калыптастырады, 3 кем емес дәлел келтредi.

2. Тақырып бойынша мәтінде көтерілген мәселелердін дурыс/бурыстыгын дэлелдейди.




Тілдік мақсаттар

Оқушылар : Шартты райларды сөйлемде қолдана білу,қандай жұрнақ арқылы жасалу тәсілімен танысу.

Пән лексикалық және терминология:


ашаршылық, саяси қуғын-сүргін, жан азабы, босқын, арып-ашу, жатсынбау, ба-


уырына тарту, ажалдан алып қалу, бір үзім (нан), ұлтаралық келісім, нығайту,







Осыған дейін меңгерілген білім

Интерактивті тақта, «Жерұйық» кинофильмінің бейнебаяны



Пәнаралық байланыс

Тарих пен әдебиет









Құндылықтарды игерту

Мұғалім мен оқушылардың бір-бірімен амандасуында, сыпайы, ойын ашық білдіріп, тыңдауда, сабақты уақытында бастап, аяқтауда, тапсырмаларды нұсқалық бойынша толық орындауда, бір-біріне қолдау көрсетуінде көрініс табады. Сабақ мақсатын білуде, кері байланыс беруде, рефлексия жасауда, алған білімінің практикалық мәнін түсінуде көрініс табады. Еңбексүйгіштік жұмыс орынын таза сақтауда, оқушылардың белсенді жұмысында, ал шығармашылық жаңа идеяларды ұсынуда көрініс табады.

АКТ-ны қолдану дағдылары

Интерактивті тақтасы арқылы«Жерұйық» фильмын көру

Дифференциация:

Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруды көздеп отырсыз?

Үлгерім төмен оқушыларға қолдау топтық жұмыста үлгерімі жақсы оқушылар тарапынан көретіліеді

Оқушылардың тапсырмасынан күтілетін нәтиже дифференцияланған

Жалпы баға

Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз?

Оқушылар бір – бірін дискрипторлар арқылы бағалайды. Сол арқылы кері байланыс біріледі.

Жоспар

Жоспарланатын уакыт

Жоспар бойынша орындалуы тиіс- әрекеттер

Сабақ басы

Оку4шыларды4 бу4рынгы билимдерин аныктау. «Жерұйық» кинофильмінен үзінді көріп, мына сұрақтарга жауап беру: – Фильм не туралы?

  • Бул фильм сабак такырыбымен калай байланысады?

” Сабақтың тақырыбы, мақсаты және бағалау критерийлері таныстырылады.

Оқу мақсатымен, тілдік мақсатпен танысады; Жетістік критерийлерін болжайды; Жетістік критерийлерімен танысады.

Тапсырма. 7 тапсырма 74 бет, сделайте то и это.

Дескриптор

  • І деңгей

Қара әріппен жазылған сөздер бойынша сөздік жұмысын жаса

  • ІІ деңгей

Мәтінді оқып, стильін анықта, бірінші абзацын кысқаша айтып бер не туралы екен

  • ІІІ деңгей

Мәтініндегі сөйлемдерді құрамында шартты райға айналдыру.

10 тапсырма 75 бет Мәтіндегі сөйлемдерді құрамында шартты райлы етістік бар құрмалас сөйлемге айналдырып жаз.

9 тапсырма 75 бет өз ойын дәлелдеп айтуға баулу, тіл дамыту жұмысы.

Кері байланыс.

топтардың кері байланысы.

Сабақ ортасы


Сабақ соңы



Рефлекия. «Құпия хат» әр түрлі фигуралар тізбегі оқушыларға таратылады.


  1. Сабақта қандай бөлімді қарастырдық?

  2. Оқу мақсатына жету үшін біз қандай іс –әрекеттер жасадық?

  3. Жұптық жұмыс түрінен алған әсеріңізбен бөліссеңіз?

  4. Сөздік қорын қандай жаңа сөздермен толықтырдық?

  5. Жеке жұмыс қаншылықты қиын болды?

Сұрақтар: 
1. «Жерұйық» фильмы не туралы ? 
2. Қазақ халқы қандай көмек көрсеткен? 
3. Кинода қай ғасырдың трагедиясы суретеледі? 
4. Бас кейіперлері кім? 
5. Кино қандай сөзбен басталады? 

Жетістік критерийлері бойынша

Рефлексия. Оқушылар қиық қағаздарға жазып береді.

Сабақта маған не пайдалы болды?

Сабақта маған не қызықты болды?

Сабақта маған не қиын болды?

Үй жұмысы.

Жаңа сөздерді жаттау: - 1 мин на обсуждение.


Ойлану


Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырылды ма?

Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды?

Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме?

Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба?

Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?


Жалпы баға


Сабақ талаптарға сай өтті. Оқушылар сөздік қорын молайтты. Жұпта бір-біріне қолдау көрсетіп, қарым-қатынас жасады.

Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

1.

2.

Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

1.


Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?






Тапсырмалар:


Сабақ барысындағы мұғалім мен оқушының іс-әрекеті:


Тапсырма

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

І. Қызығушылықты

Оқушыларға интерактивті тақта­

Сұрақтарға жауап береді. Қазақстан хал­

ояту

дан «Жерұйық» кинофильмінен үзін­

қы Ассамблеясы жайлы білгендерін ай­


ді көрсетеді. Сұрақтар қояды: – Бала­

тады, сипаттайды.


лар, біз қандай­ фильмнен­ үзінді­ көр­



дік? Фильмде не туралы айтылған?



Қазақстан халқы Ассамблеясы туралы



не білесіңдер? Ол қай жылы құрылды?



Сипаттап айтыңдаршы.





ІІ. Мағынаны тану

1. Сөздікпен жұмыс.

Тыңдалым. Оқылым. Жаңа сөздерді


Мұғалім интерактивті тақтадан оқушы­

тыңдайды, мұғаліммен бірге оқиды.


ларды тақырыпқа қатысты жаңа сөз­

Айтылым. Жаңа сөздерді дұрыс айтуға


дермен таныстырады, аудармасын ай­

жаттығады.


тады. Оларды оқиды, оқушыларға



қайталатады.






2. Мәтіналды жұмыс.

Айтылым. Сұрақтарға жауап береді.


А) Айтылым. Қисынды ойлау қабілетін



жандандыру үшін 1-тапсырманы орын­



датады.






Ә) Жазылым. Айтылым. Жазылым. 2,

Жазылым. Айтылым. Жазылым. Сөй­


3-тапсырмаларды орындатады.

лем құрайды, сызбаны толтырады, сөз­



дерге есімшенің жұрнақтарын жалғайды,



мысал келтіреді, сөйлем құрайды.





3. Мәтінмен жұмыс.

Тыңдалым. Оқылым. Мәтінді тыңдайды,


А) Тыңдалым. Оқылым. Мәнерлеп, дұ­

дұрыс оқуға машықтанады, есімшенің


рыс оқуға, жаңа ақпаратты қабылдау­

жасалу жолын түсіндіреді, сан есімдерді


ға машықтандыру үшін 4-тапсырманы

теріп, оларды сөзбен жазады.


орындатады.






Ә) Жазылым. Айтылым. Оқулықтағы 5,

Жазылым. Айтылым. Қажетті ақпарат­


6-тапсырмаларды орындатады.

ты тауып, кестеге жазады, ақпараттың



дұрыстығын тексереді, сөйлем құрайды,



сөз тіркестерін қойып жазады.





4. Мәтінсоңы жұмыс.

Жазылым. Айтылым. Тілдесім. Есім­


А) Жазылым. Айтылым. Тілдесім.

шенің жұрнағын жазады, өзара тілдесе­


8-тапсырманы орындатады.

ді.





Ә) Айтылым. Тілдесім. Жазылым. Ай­

Айтылым. Тілдесім. Жазылым. Ай­


тылым. 9-тапсырманы орындатады.

тылым. Диалог құрады, жақша ішіндегі



есімшенің жұрнағын жазады.





Б) «Сыр сандықтағы» сөздер.

«Сыр сандыққа» салынған сөздердің ма­



ғынасын талдайды, есте сақтайды.





5. Грамматика. Есімшенің жіктелуін

Есімшенің жіктелуін меңгереді.


меңгертеді.






6. Сергіту жаттығуы. «Кім жылдам?»

Ойын шарттарын орындайды.


ойынын ұйымдастырады.








Тапсырмалар:


Сабақ барысындағы мұғалім мен оқушының іс-әрекеті:


Тапсырма

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

ІІІ. Ойтолғаныс

Оқулықтағы 10-тапсырманы орында­

Тірек сөздермен сөйлем


тады.

құрайды.




IV. Бекіту

Оқулықтағы 11, 12, 13-тапсырмаларды

Жазылым. Айтылым. Мәтіннің мазмұ­


орындатады.

нын айта­ды,­ диалог құрады.




V. Бағалау

Формативті бағалау. Мұғалім оқушы­

«Жеке әңгіме» техникасы бойынша баға­


лардың бағалауы бойынша өз ойын

ланады.


айтып, қорытынды бағаны өзі қояды.





VI. Үйге тапсырма

Оқулықтағы 7-тапсырманы орындау.


VII. Рефлексия

Мұғалім түрлі смайликтер таратып бе­

Оқушылар сабақтан алған әсерлерін


реді.

смайликтерді көрсету арқылы білдіреді.








Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Литература

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 8 класс

Скачать
«Жерұйық» кинофильмі ортақ тағдыр белгісі Бірлік бар жерде тірлік бар

Автор: Шаитова Жанар Слямхановна

Дата: 28.10.2018

Номер свидетельства: 482354


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства