Пәні: Қазақ әдебиеті Сыныбы: 10 «а» класс Мерзімі: 03. 05.2016 ж
| «Әнші-сазгер ақындар шығармашылығына шолу» | тақырыбы | бойынша | тізбектелген | сабақтар | топтамасы |
| Тақырыбы | Мақсаты | Күтілетін нәтиже | 7 модуль идеяларын кіріктіру | Қолданылатын ресурстар | Бағалау |
1 | Әнші-сазгер және сал-серілер поэзиясы. | Әнші-сазгер және сал-серілер поэзиясы туралы айта отырып,сал мен серінің айырмашылығын түсіндіру.Сабақ барысында өз ойын айта білуге, мәнерлеп оқуға дағдыландыру. | -Жаңа сабақты игереді; -Бір-біріне сұрақ қоя біледі; -Өз пікірлерін жеткізе алады. | АКТ пайдалану, оқытудағы басқару мен көшбасшылық. Диалогтық оқыту.Топпен, жұппен, жеке жұмыс | Оқулық, суреттер, А-3, маркер. | Сумативті бағалау. |
2 | Жаяу Мұса Байжанұлы, оның шығармашылығы. | Жаяу Мұса Байжанұлының өмірі мен шығармашылығы туралы ақпараттарды өздігінен ізденіп,шығармаларының тақырыптық және идеялық ерекшеліктерін талдау,өлеңдерінде қамтылған мәселелерді мысалдар арқылы сипаттай алу. Шығармаларынан Жаяу Мұсаның ақындық және әншілік өнері туралы мағлұмат алу үшін іздену. Шығармашылық жұмыстар арқылы оқушылардың танымдық дербестігін арттыру. | -Жаңа әдіс-тәсілдер бойынша жаңа тақырыптың мазмұнын өз бетінше ашады; -Топпен тапсырмаларды орындайды; -Өзіндік дәлелдерін нанымды жеткізуге дағдыланып, сындарлы ойлай алады. -Жинақтап , қорытынды шығарып, бағалайды. | Сыни ойлау, оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау, АКТ пайдалану, оқытудағы басқару мен көшбасшылық. Диалогтық оқыту.Топпен, жұппен, жеке жұмыс. | Оқулық, суреттер, А-3, үлестірме материалдар, маркер,стикерлер, АКТ. | бағалау. Өзін және өзгені бағалау. |
3 | Үкілі Ыбырай Сандыбайұлының шығармашылығы. | Әнші-ақынның өмірі мен шығармашылығы туралы білімді өз бетінше меңгеруіне ықпал ету. Сөйлеу мәдениетін дамытуға, тыңдау әдебін қалыптастыруға, оқу, талдау дағдылары мен іскерлік белсенділігін шығармашылық ізденісін шыңдауға ықпал ету. | -Мәтінге талдау жасай алады; -Өз пікірлерін жеткңзе білу дағдылары дамыған; -Әдеби дүниетанымдарын білімдері арқылы көрсете алады | СТО стратегиялары «Мен іздеймін» (өзіндік іздніс,ғылыми –сараптамалық ізденіс, алдын-ала тапсырма беру), РАФТ, «Түртіп алу» стратегиялары | Интерактивті тақта, стикерлер, үлестірме материалдар, сто перфокартасы. | Сумативті және формативті |
4 | Балуан Шолақ Баймырзаұлы | Балуан Шолақ әндерінің халыққа әсерін, ән құдіретін таныту. Оқушыларды өзіндік іздену жұмыстарына баулу. Өнерді бағалауға, өнер адамдарын құрметтеуге , ұлттық құндылықтарды кастерлей білуге тәрбиелеу. | - өлеңдердің мәндік сипатын анықтайды- -сұрақтарды анық,түсінікті қоя біледі;- топта жұмыс жасай біледі; -өз білімін және топ білімін бағалай біледі; | Сұрақ-жауап, топтастыру, талдау, кестемен жұмыс,Блум жүйесі. | Әнші-сазгердің суреті, тірек-сызбалар, презентациялық слайд, оқулық. | «Үш шапалақ» |
5 | Сегіз серінің (Мұхамет-Қанапия Баһрамұлы Шақшақов) шығармашылығы. | Сегіз серінің өнерін, білімін, қолшеберлік қасиетін, атбегі мен құсбегілігін және әндерін, олардың халыққа әсерін, ән құдіретін таныту. Өлеңдерінің тақырыбы мен көтерген идеясын ашу. Мазмұнын меңгертіп, әдеби-теориялық талдау жасату. | -Теориялық білімдерін тәжірибеде қолдана алады; топпен жұмыс жасауда бір-бірінен үйренуге жете-Әнші-ақын шығармаларын жан - жақты зерттеп, талдайды; -Жинақтап , қорытынды шығарып, бағалайды. | Сыни ойлау, оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау, АКТ пайдалану, оқытудағы басқару мен көшбасшылық. Диалогтық оқыту.Топпен, жұппен, жеке жұмыс. | СТО, интербелсенді тақта, суреттер,үлестірме қағаздар, А-3, стикерлер, | «Бармақпен бағалау» |