kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Т?рмыс-салт жырлары (9-сынып)

Нажмите, чтобы узнать подробности

О?ушылар?а ?тілген та?ырыптарды ?айталатып, халы? ауыз ?дебиеті жайлы жан-жа?ты т?сінік ?алыптастыру. ?з беттерінше ж?пты?, топты? ж?мыс жасата отырып, т?рлі ?діс-тісілдер к?мегімен тере? білім беру. О?ушыларды іздемпазды??а, ж?пты?, топты? ж?мыс жасай білуге, тез ойлап на?ты жауап беруге баулу.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Т?рмыс-салт жырлары (9-сынып)»

Қысқа мерзімді жоспар

Сыныбы: 9

Тақырыбы: Тұрмыс-салт жырлары

Мерзімі:

Пән мұғалімі: Нұрмағанбетова Г.С.


Сабақтың мақсаты

Оқушылардың халық ауыз әдебиеті жайлы түсініктерін кеңейту. Тұрмыс-салт жырларының түрлерімен таныстырып, сын тұрғысынан ойлай отырып, шапшаңдықпен, ұшқырлықпен жауап беруге, өз бетінше ізденуге баулу.

Күтілетін нәтиже

Оқушылар берілген тапсырмаларды жан-жақты талдайды. Үйрете отырып үйренуге машықтанады. Ұшқыр ойлы , ізденімпаз тұлға болып қалыптасады.

Сабақтың кезеңдері

Жұмсалатын уақыты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Қолданылатын модульдер

І. Ой қозғау

А)Қызығушылықты ояту











Ә) «Сұрақ- жауап» әдісі.


10 минут



Топқа бөлу.

Ғашықтардың

есімдеріне

байланысты топқа

бөлінеді.

1.«Қозы Көрпеш –Баян сұлу».

2.«Қыз Жібек пен Төлеген».

3.«Қалқаман – Мамыр».

4.«Ләйлі - Мәжнүн».


«Сұрақ- жауап» әдісі арқылы өтілген тақырыпты қайталау.


Оқушылар Ғашықтардың

есімдеріне байланысты

1.«Қозы Көрпеш –Баян сұлу».

2.«Қыз Жібек пен Төлеген».

3.«Қалқаман – Мамыр».

4.«Ләйлі - Мәжнүн» деп

топқа бөлінеді.


Оқушылар «сұрақ- жауап» әдісі арқылы өтілген тақырыпты қайталайды.

Оқыту мен

оқудағы жаңа әдіс-тәсілдер.











Диалогтік оқыту;


ІІ. Мағынаны тану


А) «Жигсо» әдісі.






Ә) «Халық ауыз әдебиеті» тақырыбына тірек сызба.






Б) Кері байланыс.






В) «Insert» стратегиясы.







30 минут



«Топқа бөлу» әдісі.

Мақалды құрастыру арқылы топқа бөлу.

(1-топ: Төртеу түгел болса төбедегі келеді,

2-топ: Алтау ала болса ауыздағы кетеді,

3-топ: Жақсы бала ата-анасын мақтатар

4-топ: Жаман бала ата-анасын қақсатар).

Бірін-бірі оқыту-"Үйрете отырып үйренемін" әдісі

«Insert»стратегиясы.

«Қыл қалам» стратегиясы.

Кері байланыс.









«Жигсо» әдісін қолдану арқылы оқушыларға тақырыпты өз беттерінше оқуына, түсінуіне бағыт беру.


«Халық ауыз әдебиеті» тақырыбына тірек сызба жасату арқылы оқушылардың тақырып бойынша алған білімдерін пысықтау.



Әр топ мүшелері басқа топ мүшелеріне сұрақ қою арқылы тақырып бойынша алған білімдерін дамыту.


«Insert» стратегиясын пайдаланып, оқушылардың бүгінгі сабақтан нені меңгергенін бақылау.



«Жигсо» әдісін қолдану арқылы оқушылартақырыпты өз беттерінше оқиды, түсінеді.


Оқушылар«Халық ауыз әдебиеті» тақырыбына тірек сызба жасау арқылы тақырып бойынша алған білімдерін пысықтайды.


Оқушылар бір-біріне сұрақ қою арқылы тақырып бойынша алған білімдерін дамытады.


«Insert» стратегиясын пайдаланып, оқушылар бүгінгі сабақтан нені меңгергенін бетіне түсіреді.



Оқыту мен оқудағы жаңа әдіс-тәсілдер;

Дарынды және талантты балаларды оқыту;

Диалогтік оқыту;


Дарынды және талантты балаларды оқыту;

Оқыту мен оқудағы жаңа әдіс-тәсілдер;





Дарынды және талантты балаларды оқыту;

Оқыту мен оқудағы жаңа әдіс-тәсілдер;



СТО

Диалогтік оқыту;

Оқыту мен оқудағы жаңа әдіс-тәсілдер;


ІІІ. Ой толғаныс

5 минут

Формативті бағалау.

Оқушылар бірін-бірі бағалайды.

Оқыту мен оқудағы жаңа әдіс-тәсілдер;

Бағалау.

Үйге тапсырма:

Халық ауыз әдебиетін оқу, мазмұндау




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Литература

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 9 класс

Скачать
Т?рмыс-салт жырлары (9-сынып)

Автор: Н?рма?анбетова Г?лнар Сма??л?ызы

Дата: 24.01.2016

Номер свидетельства: 282007


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства