kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

С?йінбай Арон?лы. Бала Жамбыл?а бата

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба? ма?саты  : А?ын шы?армаларынан арнау ?ле?дер ?ома?ты орын алатынын, ?ле?дерді? идеялы? ма?ызын,ел билеушілеріні? озбырлы?ы мен ?ділетсіздігін  сына?ан ?ле?дерін ме?герту, сыни талдай отырып ?з бетінше білім алу?а ?йрету.

К?тілетін н?тиже :А?ыл ойларын,іскерлік белсендіктерін,шы?армашылы?тарын шы?дайды,бір-біріні? ойына пікірлерін еркін ?оса алады, бір-бірімен ?арым-?атынасы ?алыптасады. А?паратты жан-жа?ты талдап, ?здігімен жа?а т?сінік пен білім ??растырады

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«С?йінбай Арон?лы. Бала Жамбыл?а бата»

Пән

Қазақ әдебиеті

Сынып

10«А» сынып

Мұғалім

Калдыбекова А.С.

Сабақ тақырыбы

Сүйінбай Аронұлы.«Бала Жамбылға бата», «Датқалар» «Үмбетәліге» өлеңдері

Сабақ мақсаты

Ақын шығармаларынан арнау өлеңдер қомақты орын алатынын, өлеңдердің идеялық маңызын,ел билеушілерінің озбырлығы мен әділетсіздігін сынаған өлеңдерін меңгерту, сыни талдай отырып өз бетінше білім алуға үйрету.

Күтілетін нәтиже

Ақыл ойларын,іскерлік белсендіктерін,шығармашылықтарын шыңдайды ,бір-бірінің ойына пікірлерін еркін қоса алады, бір-бірімен қарым-қатынасы қалыптасады. Ақпаратты жан-жақты талдап , өздігімен жаңа түсінік пен білім құрастырады.

Модульдер


«Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер», «Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету», «ОүБ және ОБ», «Оқыту мен оқуда АКТ-ны пайдалану», «Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту мен оқу», «Талантты және дарынды балаларды оқыту», «Оқытудағы басқару және көшбасшылық».

Стратегиялар

«Адасқан әріптер » стратегиясы, «Өкіл» стратегиясы,«Серпілген сауал» стратегиясы, « Он сұрақ » стратегиясы

Сабақ барысы

Мұғалімнің іс - әрекеті

Оқушының іс - әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру

Мұғалім жүрекшені алып: «Мен сізге жүрекшені беремін, себебі сіз ... қайырымды адамсыз».

Тренинг.«Құнды қасиеттерді жинау».Әр оқушы жүрекшені алып, жалғастырады. Сөйтіп, барлық оқушы өз ойын айтып шығуы керек.Сынып сандар арқылы топқа бөлінеді.



І.Қызығушы

лықты ояту



ІІ. Мағынаны тану























ІІІ.Рефлексия













Үйге тапсырма


«Адасқан әріптер » ойыны.

1. қ,ы,н,а ( ақын)

2. ж, м,а,б, л (Жамбыл)

3. ө,р,е,т (төре)

4.м,н,а,с,п,а (мансап)

«Өкіл» стратегиясы




«Серпілген сауал» стратегиясы.


«Парасатты диалог» стратегиясы









«Фишбоун» стратегиясы

Топқа жалпы тапсырма

Топтар арнау өлеңдерін балық қаңқасы схемасы бойынша талдау жасатуға тапсырма беру.
















« Бір сөйлеммен ойын жазу» стратегиясы



Оқушылар дыбыстарды қосып сөз жасайды.

Бүгінгі тақырыпқа болжам жасап, сабақтың мақсатын анықтайды.



Үш топка үш мәтін беріледі. Ол мәтінмен әр топ бірінші өздері оқып танысады. Сосын өз топтарынан келесі топка өкіл жіберіп ол сол топқа өз мәтіндерін түсіндіреді.

Ақын жырының бір арнасы – арнау өлеңдер.

«Бала Жамбылға бата», «Датқалар» «Үмбетәліге» өлеңдері

Бір оқушы тақырып туралы ойын айтса,екіншісі толықтырады, үшіншісі барлығын бір жауапқа біріктіреді.

«Бала Жамбыл- дара Жамбыл» арнау өлеңінің тарихына тоқталу.

Топтар берілген тақырып бойынша өз ойлары мен пікірлерін білдіреді.

Ел атқамінерлерінің елге зорлығы.«Датқалар» «Үмбетәліге» өлеңдеріндегі бейнелер. «Таразылау кестесі»

Датқалар

Үмбетәлі

Ел билеушілері

Парақор,жағымпаз

Елді сүліктей сорады

Қырғыз ханы

Қатігез

Баласы зорлықшыл



Оқушылар жаңа тақырыпты алып,осы схемаға  салу арқылы өз ойларын ортаға салады.  


«Үмбетәліге»

«Датқалар» «Бала Жамбылға бата»

Әділетсіздікті

Арнаулар сынау

Параменен мал жиып, Көмейіңмен емес,

Үзіліер болды жұлығы. Жүрегіңмен сөйле!

Халық сүймесе сөзіңді

Тиянақ жоқ, заңдық жоқ

Оқушылар өздерінің сабақ туралы ойларын бір сөйлеммен жазады.


Арнау өлеңінің бірін жаттау

Жұлдызшалармен бағалау




Топтық бағалау үш шапалақ.








Ауызша кері байланыс














Стикерлер

ді жапсыру арқылы сабақты өздері бағалайды.



Интерактивті тақта




Плакат, түрлі түсті маркерлер














Балық қаңқасы

стикерлер, маркерлер,


форматты қағаз, тапсырмалар,

қима суреттері,



Плакат, түрлі түсті маркерлер


Үлестірмелі қағаздар, смайликтер





Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Литература

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 11 класс

Скачать
С?йінбай Арон?лы. Бала Жамбыл?а бата

Автор: Калдыбекова Алия Сайпеновна

Дата: 28.11.2015

Номер свидетельства: 259422


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства