Тақырыбы 12 | Сәкен Сейфуллин. «Сыр сандық» өлеңі, «Көкшетау» поэмасы |
Мақсаты | Тақырыпты түсініп оқу, мәтіннің негізгі ойын табуға үйрену, тілін, дұрыс сөйлеу қабілетін, ой өрісін дамыту арқылы достықты құрметтеуге, ынтымақшылдыққа, сыйластыққа үйрену. Тақырыпты жан-жақты талдау жасау дағдыларын жетілдіру. |
Күтілетін нәтиже | Тақырыптың мазмұнын түсініп, сауатты оқиды.Өз ойын ашық, еркін жеткізе білуге үйренеді. Сыныпта топтық жұмыс арқылы ынтымақтастық қарым- қатынас орнатады. |
7 модульдің қолданылуы | АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және көшбасшылық”. |
Қолданылатын әдіс-тәсілдер | МИға шабуыл, Көңілді тапқырлар ойыны, РАФТ әдісі, Ыстық орындық, Ойлан бірік- бөліс |
Қолданылатын ресурстар | Постер, бейнеролик, презентация, маркер. |
Ұйымдастыру кезеңі | | |
Сабақ кезеңдері | Тапсырма | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушылардың іс-әрекеті |
Білім Қызығушылық тарын ояту | Миға шабуыл | Жалпы сыныпқа өткен тақырып бойынша сұрақтар тарату, Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы сұрау. | Сұрақтарға жеке-жеке жауап береді |
Түсіну | Бейнеролик қарау | Сәкеннің өмірі мен шығармашылығы туралы бейнеролик қосу | Өзара сұрақ дайындау. |
Қолдану |
Джигсо
Ойлан, бірік, бөліс | 1/ «Сыр сандық» өлеңін мәнерлеп оқу, тақырыбы мен идесын анықтау. 2/ «Көкшетау» поэмасын топта бөліп оқу, презентация қорғау. | Жеке ойланады,топ болып біріге жұмыс жасайды, басқа топтармен ой бөліседі. Өз түсініктерін ортаға салып, презентация дайындайды, қорғайды. |
Талдау | РАФТ әдісі | РАФТ әдісі арқылы ой толғау жазу | Өз пікірін ашық айту, сырласу. |
Жинақтау | Тест сұрақтары Ән тыңдау | Тест сұрақтарын ұсыну. «Көкшетау» әнін қосу. | Тиісті жауаптарын белгулеу, ұпай санын анықтау. Тыңдау. |
Бағалау | Критериалды бағалау Формативті бағалау, сумативті бағалау | Бағалау түрлерін ұсынады. | Оқушылар пікірін айтады, үздіктерді анықтайды. |
Рефлексия | Стикерлерді толтыру | Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну | Ұсынылған стикерді толтыру |